SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reklamy Dove bez sztucznej inteligencji

Marka kosmetyczna Dove, należąca do koncernu Unilever zapowiedziała, że nie będzie korzystać ze sztucznej inteligencji (AI) w swoich reklamach. W najnowszej kampanii “The Code” pokazuje, jak AI kreuje nierealne standardy i obrazy. 

„selfie” w kampanii Dove „selfie” w kampanii Dove

Dove chce zachować przejrzystość w zakresie cyfrowego zniekształcania rzeczywistości. Dlatego też marka zobowiązała się, że we wszystkich swoich reklamach i materiałach promocyjnych nie będzie korzystać ze sztucznej inteligencji do przedstawiania w nich ludzi. 

Na zlecenie brandu zrealizowano badanie (w 20 krajach pod koniec ub.r.), z których wynika, że AI zagraża dobremu samopoczuciu kobiet i dostrzeganiu prawdziwego piękna. O wpływie sztucznej inteligencji na kreowanie nierealnych standardów i obrazów opowiada najnowsza kampania Dove zatytułowana “The Code”. Kampania ta rzuca również światło na znaczenie posiadania przez kobiety możliwości dostrzegania prawdziwego piękna odzwierciedlonego w mediach.

Według Dove do przyszłego roku blisko 90 proc. treści w internecie będzie generowanych przez sztuczną inteligencję.  

Dodatkowo marka należąca do Unilevera udostępnia poradnik ze wskazówkami na temat tego, jak korzystać z narzędzi AI, tak by tworzyć bardziej zróżnicowane i autentyczne wyniki oddające prawdziwe piękno kobiet. 

 

Przed rokiem marka Dove prowadziła kampanię #TurnYourBack, w której celebrowała prawdziwe, naturalne piękno bez cyfrowych filtrów.

Dołącz do dyskusji: Reklamy Dove bez sztucznej inteligencji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
o jak dobrze. Nadal brzydactwa będą straszyć z tych reklam....
3 4
odpowiedź