SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duża zmiana na Allegro.pl: Standard Allegro zastąpi Super Sprzedawcę

W ciągu najbliższych miesięcy z Allegro.pl znikną oznaczenia Super Sprzedawca. Zastąpi je Standard Allegro.

Duża zmiana na Allegro.pl: Standard Allegro zastąpi Super Sprzedawcę

Allegro.pl wycofa oznaczenia Super Sprzedawca, ponieważ uznało, że nie odpowiadają one obecnym realiom handlu interneowego, a kupujący nie zawsze utożsamiają je z uczciwymi kontrahentami. Sprzedający będą mogli za to otrzymać Standard Allegro, dostępny tylko dla użytkowników, których wszystkie oceny wystawiane przez kupujących są wzorowe lub bliskie wzorowym.

Przedstawiciele Allegro.pl podkreślają, że uzyskać Standard Allegro będzie znacznie trudniej jest to obecnie ze statusem Super Sprzedawcy. Standard będzie bowiem mógł dostać użytkownik, który ma w serwisie konto firma oraz minimum 100 otrzymanych ocen sprzedaży, z czego 20 w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Co więcej, średnia ocen dotyczących czasu realizacji zamówienia musi wynosić 5.0, a średnia ocen kosztu wysyłki, zgodności przedmiotu z opisem i kontaktu ze sprzedającym – po 4,9. W praktyce oznacza to, że wszystkie albo wszystkie z tych not muszą być najwyższe, bowiem w systemie szczegółowych ocen sprzedawców, który Allegro wprowadziło rok temu, obowiązuje skala od 1 do 5 punktów (więcej na ten temat).

Dodatkowymi warunkami otrzymania Standardu Allegro jest brak ostrzeżeń z powodu naruszeń na stronie „O mnie” i w wiadomości do sprzedającego, brak blokady konta z powodu niewywiązania się z transakcji i mniej niż trzy nierozstrzygnięte spory transakcyjnych. Wszystkie te kryteria dotyczą okresu ostatnich dwóch miesięcy. Natomiast pod uwagę nie będą brane już komentarze pozytywne i negatywne, które jednak pozostaną do dyspozycji kupujących.

Standard Allegro będzie wprowadzany stopniowo. Najpierw na przełomie maja i czerwca zniknie oznaczenie Super Sprzedawca, a na kartach użytkowników spełniających kryteria nowego programu pojawi się symbol Standardu Allegro – obwiedziona na czerwono dłoń z kciukiem w górę (patrz grafika po lewej).

W sierpniu nowe oznaczenie najlepszych sprzedawców pojawi się na listach aukcji. Już teraz sprzedający mogą sprawdzić, czy spełniają kryteria nowego standardu, wchodząc na stronę allegro.pl/StandardAllegro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duża zmiana na Allegro.pl: Standard Allegro zastąpi Super Sprzedawcę

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
layla
i bardzo dobrze!
8 8
odpowiedź
User
Eleni
Bardzo dobre rozwiązanie.
8 8
odpowiedź
User
dazu
doskonałe rozwiązanie,moze nareszcie zaczne płacic faktyczne koszty zwiazane z wysyłką.Dotyczy kosztów wysyłki plus oczywiscie koszt materiałów użytych do pakowania.
9 8
odpowiedź
User
mały........
JESZCZE POWINNO BYĆ ŻE PO WPŁACIE LUB PRZELEWIE PIENIĘDZY NA KONTO SPRZEDAJĄCEGO POWINIEN BYĆ WYSTAWIONY PRZEZ SPRZEDAJĄCEGO KOMENTARZ - KUPUJĄCY SWOJĄ POWINNOŚĆ WYKONAŁ-a nie jak teraz jest że sprzedający wystawia kupującemu komentarz po wszelkich tranzakcjach - TO ZESPÓŁ ALEGRO POWINIEN WZIĄŚĆ POD BACZNĄ UWAGĘ-i zrealizować. - - kto jest za takim rozwiązaniem...
9 11
odpowiedź
User
yabber
Allegro ,to kpina Sprzedawca który jest nierzetelny ,przysyła towar niezgodny z opisem może Kupującemu który zapłacił natychmiast po zakończeniu aukcji (czyli wywiązał się ze swoich zobowiązań) wystawić w odwecie negatywną opinię.To bzdura, a serwis ma to gdzieś.
8 8
odpowiedź