SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dzieci chcą więcej informacji o bezpieczeństwie w sieci

Młodzi Brytyjczycy oczekują jasnych porad o tym w jaki sposób powinni zabezpieczać swoje prywatne informacje w internecie.

Dzieci chcą więcej informacji o bezpieczeństwie w sieci

Z badania przeprowadzonego przez firmę Ipsos Mori na zlecenie regulatora brytyjskiego rynku medialnego Ofcom wynika, że prawie co czwarte brytyjskie dziecko w wieku od 7 do 16 lat twierdzi, iż nikt z nimi nie rozmawiał o bezpieczeństwie w sieci.

54 proc. badanych w wieku od 11 do 16 lat stwierdziło, że oczekuje więcej informacji i porad w zakresie prywatności w sieci, 1/5 chce wiedzieć jak sobie radzić z internetową przemocą (tzw. cyberbullying), a 28 proc. jak bezpiecznie przechowywać swoje hasła i inne poufne informacje.

Z kolei 79 proc. rodziców i opiekunów uważa, że ma wystarczającą wiedzę na temat sposobu w jaki mogą pomóc dzieciom w zapewnieniu im bezpieczeństwa online. Jednocześnie ponad 10 proc. przyznało, że potrzebuje tutaj dodatkowej pomocy i wsparcia.

Badanie obejmowało 797 wywiadów przeprowadzonych metodą face-to-face z dziećmi w wieku od 7 do 16 lat oraz ich rodzicami i opiekunami.

źródło: IT PRO

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dzieci chcą więcej informacji o bezpieczeństwie w sieci

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JaCob
Skoro tak to widziałem dobrą stronkę w zasadzie to portal i mają tam nie tylko informacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci ale również poradnik bezpieczeństwa galerie wandal, dodawanie darmowych ogłoszeń o zagubionych przedmiotach, osobach, zwierzaczkach, a także kradzieżach oraz innych zdarzeniach negatywnych lub pozytywnych fajna sprawa portal nazywa się bezpieczniej.pl.
Link dla zainteresowanych
http://www.bezpieczniej.pl
8 8
odpowiedź