SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Lis na czele dziennikarzy na Twitterze, mocno w górę Tomasz Ćwiąkała i Mariusz Max Kolonko (TOP 20)

Najpopularniejszym i najbardziej dyskutowanym polskim dziennikarzem na Twitterze pozostaje Tomasz Lis. Ponad pół miniona followersów mają też Jarosław Kuźniar i Mateusz Borek, a największe procentowe wzrosty zanotowali Tomasz Ćwiąkała i Mariusz Max Kolonko.

Tomasz Lis, fot. "Newsweek" Article

Twitterowy profil Tomasza Lisa na koniec września obserwowało 783,8 tys. użytkowników, o 3 proc. więcej niż miesiąc wcześniej - wynika z danych firmy SoTrender. Jarosław Kuźniar miał 612,8 tys. followersów, a Mateusz Borek - 532,9 tys.

Po ponad 400 tys. obserwujących mają też Michał Pol i Konrad Piasecki, a po ponad 300 tys. - Roman Kołtoń, Bartosz Węglarczyk i Tomasz Sekielski. Ogółem minimum 100 tys. followersów ma 14 dziennikarzy.

W zeszłym miesiącu największe procentowe wzrosty liczby obserwujących (9 proc.) zanotowali Tomasz Ćwiąkała i Mariusz Max Kolonko.

Na 18. miejscu w poniższym zestawieniu powinna znaleźć się Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej” i TOK FM, która według stanu z 10 października ma na Twitterze 89,9 tys. obserwujących. Jej profil, zapewne omyłkowo, nie został na razie uwzględniony w analizie SoTrendera.

We wrześniu profil Tomasza Lisa był wymieniany we wpisach innych użytkowników 25,4 tys. razy, o 41 proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

Profil Rafała Ziemkiewicza zanotował 19,5 tys. takich wzmianek (29 proc. więcej niż w sierpniu), a konta Mateusza Borka i Samuela Pereiry - po ponad 17 tys.

Procentowo największy wzrost pod tym względem zanotował profil Konrada Piaseckiego (174 proc.), a największe spadki - konta Bartosza Węglarczyka (58 proc.) i Przemysława Rudzkiego (45 proc.).

Wpisy Tomasza Lisa wywołały w zeszłym miesiącu 170,6 tys. różnych reakcji internautów (odpowiedzi, polubień i retweetów). Na każdy tweet przypadało przeciętnie 409 takich aktywności.

Tweety Krzysztofa Stanowskiego wywołały 87 tys. reakcji, a wpisy Rafała Ziemkiewicza - 86,2 tys. Wpis Cezarego Gmyza notował średnio 185 takich aktywności internautów, natomiast w przypadku tweetów Łukasza Warzechy było to tylko 18.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis na czele dziennikarzy na Twitterze, mocno w górę Tomasz Ćwiąkała i Mariusz Max Kolonko (TOP 20)

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jagoda
"Publicysta", "Człowiek mediów" "Użytkownik Twittera" ale na Boga nie nazywajcie tego pana dziennikarzem!
43 16
odpowiedź
User
Damian
Zróbcie zestawienie dziennikarzy na facebook !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21 9
odpowiedź
User
cikawski
A co takiego pisze Machała, że ma przyrost i taką wielką statystykę?
28 8
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Ściganie się na słupki oglądalności już mamy od dawna.
Teraz chyba zacznie się ściganie na słupki followersów na Twitterze...
I oczywiście niektórzy będą wmawiać, że kto ma najwięcej followersów na Twitterze, ten jest najlepszym dziennikarzem...
Hahahahaha!

A dla mnie te wysokie słupki followersów nic nie znaczą. A co do Tomasza Lisa, powiem krótko: cieszę się, że gościa już nie ma w TVP.
29 11
odpowiedź
User
Ha! Ha! Ha!
Dlaczego nie napisaliście, że Lis to Hiena Roku? To wszystko tłumaczy... :)
30 11
odpowiedź