SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiana na eBilet: zwroty także dodatkowych opłat za bilety

Platforma eBilet (należy do Allegro) od połowy października będzie zwracała klientom ceny biletów, a także wszystkie opłaty obligatoryjne, w sytuacji gdy wydarzenie zostało odwołane albo przełożone.

Article

W zmienionym regulaminie, który będzie obowiązywał na eBilet od 11 października, zapisano, że platforma będzie zwracała kupującemu cenę biletu razem ze wszystkimi obowiązkowymi opłatami poniesionymi przy jego zakupie w dwóch sytuacjach:
- wydarzenie zostało odwołane
- zmieniono miejsce lub termin wydarzenia, a klient zgłosi chęć zwrotu biletu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W obowiązującym obecnie regulaminie mowa jest o zwrotach jedynie ceny biletu, nie wspomniano o dodatkowych opłatach. Zapisano, że w przypadku zmiany daty wydarzenia, jego organizator zaproponuje kupującym na eBilet „miejsca na wybrane wydarzenie w innym terminie (w miarę dostępności) o wartości odpowiadającej wartości pierwotnie zakupionych biletów”.

Tak jak dotychczas zwroty opłat za bilety będą realizowane przez eBilet w ciągu 14 dni od odwołania wydarzenia lub przesłania odpowiedniego wniosku przez klienta. Pieniądze są zwracane rachunek bankowy, z którego kupujący zapłacił za bilet, lub rachunek przypisany do karty płatniczej, z której zrealizowano płatność.

Natomiast jeśli bilet kupiono w punkcie stacjonarnym, należy go zwrócić w tym samym miejscu, za okazaniem dowodu zakupu.

eBilet od wiosny 2019 roku należy do Allegro: firma początkowo przejęła 80 proc. jego udziałów za 96 mln zł, a pozostałe dokupiła jesienią 2020 roku. W ub.r. przychody sprzedażowe eBiletu poszły w górę z 15,19 do 44,2 mln zł, a rentowność netto - z 1,87 mln zł straty do 12,54 mln zł zysku.

Cała grupa Allegro, do której oprócz należą też m.in. Ceneo i przejęte wiosną ub.r. Mall Group i WE|DO, w pierwszym kwartale br. zwiększyła przychody rok do roku o 22,7 proc. do 1,71 mld zł, a jej zysk netto zmalał ze 166,9 do 157 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Zmiana na eBilet: zwroty także dodatkowych opłat za bilety

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Wasza Wysokość jest zbyt łaskawa!
8 0
odpowiedź