SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edward Miszczak odchodzi z Grupy TVN

Z Grupą TVN żegna się Edward Miszczak - członek zarządu i dyrektor programowy. Ze stacją był związany od jej startu w 1997 roku. Będzie pełnić tymczasowo funkcję szefa programmingu do czasu znalezienia nowego managera odpowiedzialnego za kontent Warner Bros. Discovery w Polsce. Jednocześnie powstaje także nowa, zintegrowana struktura firmy w Polsce. 

O odejściu Edwarda Miszczaka w komunikacie do pracowników TVN Grupy Discovery poinformowała we wtorek po południu Katarzyna Kieli, CEO TVN i president and managing director Warner Bros. Discovery w Polsce.

Edward Miszczak zdecydował się odejść z TVN

Kieli zaznaczyła, że to Miszczak podjął decyzję o odejściu z firmy. - Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niej bardzo dobrze przygotowani - stwierdziła.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - stwierdził Edward Miszczak w komunikacie prasowym.

Zwrócił uwagę, że „25 lat w telewizji to cała epoka”. - TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze - podkreślił.

- Edward w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu i będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać, ale już teraz życzę mu wszystkiego dobrego i powodzenia w przyszłości - zaznaczyła Katarzyna Kieli. Nie podano jednak, jak długo ten okres potrwa.

Szefowa TVN wyliczyła, że dział programmingu docelowo „będzie odpowiedzialny za wszystkie kanały FTA (darmowe, obecne w telewizji naziemnej - przyp.) i płatne działające na polskim rynku, polską produkcję programową obu grup i - co dla nas wszystkich jest niezwykle ekscytujące - za wypracowanie strategii wykorzystania przeogromnej biblioteki TVN, Discovery i Warner Media na naszych antenach!”.

Zespół zarządzający Warner Bros. Discovery w Polsce

Odejście Miszczaka zbiega się z powołaniem nowej struktury zarządzającej Warner Bros. Discovery w Polsce. Managerom podlegać mają połączone zespoły TVN Grupy Discovery i Warnera Media (HBO, Warner Bros. Entertainment, Turner Broadcasting System) w naszym kraju.

W zespole zarządzającym znaleźli się m.in.:

Dorota Żurkowska-Bytner - będzie kierować zespołem commercial development and distribution, będzie nadal odpowiedzialna za Eurosport i polską ofertę sportową, transformation office, jak i rozwój oferty online, członek zarządu TVN

Edward Miszczak - w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu programmingu. Docelowo ten pion będzie odpowiedzialny za wszystkie kanały FTA i płatne działające na polskim rynku, polską produkcję programową obu grup i za wypracowanie strategii wykorzystania biblioteki TVN, Discovery i Warner Media na antenach

Piotr Tyborowicz - będzie odpowiadać za przychody z reklamy, sponsoringu oraz innych rozwiązań reklamowych telewizji i segmentu digital połączonego portfolio Warner Bros. Discovery w Polsce, członek zarządu TVN

Michał Samul - będzie odpowiadać za treści informacyjne, w tym za współpracę kanałów newsowych TVN z CNN, członek zarządu TVN

Dominika Stępińska-Duch - będzie odpowiadać za sprawy prawne, bezpieczeństwo informacji oraz compliance, członek zarządu TVN

Rafał Ogrodnik - chief operating officer, chief financial officer, członek zarządu TVN

Maciej Gozdowski - będzie odpowiedzialny za Player.pl, rozwój digitalu oraz za współpracę ze strukturami HBO Max

Jan Mróz - będzie prowadził zespół communication & PR

Agnieszka Maciejewska - będzie odpowiadać za działania people & culture

Marcin Bogłowski - pokieruje nowym zespołem Strategy, Insights and Data (zajmie się stworzeniem strategii rozwoju produktów), będzie odpowiedzialny też za stworzenie nowej struktury działu marketingu dla połączonej grupy

Krzysztof Kozłowski - jako CTO prowadził będzie struktury technologii i IT

Miszczak w TVN przez 25 lat

Edward Miszczak dołączył do TVN w 1997 roku, kiedy stacja zaczęła nadawanie na podstawie koncesji ogólnopolskiej. Został dyrektorem programowym, odpowiadał za ramówki stacji i wielu z uruchamianych w kolejnych latach kanałów tematycznych. Nadzorował przede wszystkim produkcje rozrywkowe (m.in. talent-shows i reality-shows) oraz seriale.

 

Ponadto Miszczak przygotowywał i programy dokumentalne „Ludzie w drodze”, „Urzekła mnie twoja historia”, „Cela nr” oraz „Cela”.

W latach 2004-2009 i 2018-2020 był wiceprezesem TVN, w ostatnich latach dołączył do władz kilku jej spółek zależnych: (wiosną 2019 roku został członkiem zarządu spółki Stavka nadającej TTV, a jesienią 2020 roku dołączył do zarządu spółki Green Content nadającej Metro).

Pracę zawodową zaczął w latach 80. w Radiu Kraków. W 1990 roku był jednym z założycieli radia RMF FM, pełnił tam funkcje dyrektora anteny i wiceprezesa, prowadził też program publicystyczno-informacyjny „RMF FM – Radio, Muzyka, Fakty”.

W 2014 roku Edward Miszczak został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2007 roku dostał Superwiktora za całokształt osiągnięć, a w 2009 roku tytuł Człowiek Mediów w konkursie Media Trendy. W marcu br. Miszczak skończył 67 lat.

Dołącz do dyskusji: Edward Miszczak odchodzi z Grupy TVN

68 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lorenz
Sam odchodzi czy dostał kopa w tylnią część ciała za wyniki?
odpowiedź
User
Widz
Dziękujemy i powodzenia życzymy! :))
odpowiedź
User
Kacper 3100
To teraz jeszcze niech odejdzie Nina z Polsatu i może wreszcie te dwie stacje przestaną serwować taką papkę dla ćwierćinteligentów.
odpowiedź