SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Ziółkowski za Katarzynę Kieli w zarządzie Discovery Polska, Edward Miszczak nie jest już wiceprezesem TVN

Z zarządu spółki Discovery Polska odeszła właśnie Katarzyna Kieli, jej miejsce zajął Grzegorz Ziółkowski. Natomiast Edward Miszczak w październiku w związku z odejściem Piotra Koryckiego przestał w TVN pełnić funkcję wiceprezesa, pozostaje w zarządzie firmy, dołączył też do zarządu jej spółki zależnej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Katarzyna Kieli i Edward Miszczak, fot. TVN Discovery PolskaArticle

Katarzyna Kieli była członkiem zarządu Discovery Polska od uruchomienia tej spółki w 2001 roku. Równocześnie pełniła kolejne funkcje w międzynarodowych strukturach koncernu Discovery, m.in. wiceprezes wykonawczej, a potem prezes i dyrektor zarządzającej w regionie CEEMEA. Obecnie zarządza koncernem w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

Od września br., po odejściu prezesa TVN Piotra Koryckiego, Katarzyna Kieli stoi na czele zespołu zarządzającego wszystkimi spółkami TVN i Discovery Polska.

Do zarządu Discovery Polska w miejsce Katarzyny Kieli został powołany Grzegorz Ziółkowski, w KRS zarejestrowano to przed tygodniem. Ziółkowski z TVN Discovery Polska jest związany od połowy 2016 roku. W TVN początkowo był dyrektorem działu podatków, po roku zaczął też zarządzać działami kontroli kredytowej, windykacji i zarządzania ryzykiem. Jesienią ub.r. został również wiceprezesem ds. podatkowych Discovery w regionie EMEA, a od wiosny br. pełni funkcję członka rządu ds. finansowych w Fundacji TVN.

W zarządzie Discovery Polska są też Rafał Ogrodnik (od połowy 2014 roku) i Dorota Żurkowska-Bytner (od połowy 2017 roku).

W ub.r. spółka Discovery Polska osiągnęła wzrost przychodów o 18,3 proc. do 113,97 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 5,3 mln zł zysku do 7,92 mln zł straty. Na wynik netto mocno wpłynęło obniżenie z 33 mln zł do zera posiadanych udziałów Green Content, nadawcy kanału Metro.

Edward Miszczak nadal w zarządzie TVN. "Zakres odpowiedzialności bez zmian"

Z końcem października z Grupą TVN Discovery Polska pożegnali się Maciej Maciejowski (odpowiadał za pion internetowy) i Tomasz Marszałł (nadzorował marketing), którzy byli członkami zarządu spółki TVN.

Równocześnie w zarządzie TVN nastąpiła jeszcze jedna zmiana: Edward Miszczak przestał być wiceprezesem. Miszczak pełnił tę funkcję od połowy 2018 roku, a w zarządzie spółki jest od jesieni 2012 roku. Jej wiceprezesem był już w latach 2004-2009.

Po odejściu Piotra Koryckiego TVN poinformował, że funkcja prezesa spółki pozostanie nieobsadzona. W związku z tym zlikwidowano też stanowisko wiceprezesa.

Edward Miszczak pozostaje dyrektorem programowym TVN, pełni tę funkcję od wielu lat.

- Zmiana w zespole zarządzającym TVN S.A. została wprowadzona kilka miesięcy temu i ma charakter wyłącznie formalny. W zarządzie nie ma obecnie funkcji prezesa, stąd też nie może być stanowiska wiceprezesa. - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Barcz, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery. - Edward Miszczak jest członkiem zarządu firmy, dyrektorem programowym a jego faktyczny zakres odpowiedzialności nie uległ zmianie. Jednocześnie został on powołany do zarządu Green Content, spółki zależnej TVN Grupa Discovery

Członkami zarządu TVN są też Piotr Tyborowicz (od jesieni 2012 roku), Dorota Żurkowska-Bytner, Agnieszka Trysła i Rafał Ogrodnik (od połowy 2018 roku), Marcin Barcz (od początku ub.r.), Dominika Stępińska-Duch (od połowy ub.r.) oraz Michał Samul (od końcówki ub.r.).

Miszczak w zarządach dwóch spółek zależnych TVN Discovery Polska

Pod koniec listopada br. do zarządu spółki Green Content zostali powołani Edward Miszczak i Dominika Stępińska-Duch, zastąpili Dorotę Żurkowską-Bytner. Miszczak od wiosny ub.r. jest też członkiem zarządu spółki Stavka nadającej TTV. W listopadzie br. dołączyli do niego Dominika Stępińska-Duch i Rafał Ogrodnik.

Natomiast w październiku br. Dorota Żurkowska-Bytner została członkiem zarządu TVN Digital, a Dominika Stępińska-Duch dołączyła do rady nadzorczej tej spółki.

W ub.r. TVN osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 5 proc. do 2,07 mld zł oraz wyniku netto ze 157,71 mln zł straty do 540,57 mln zł zysku. Firma na koniec roku zatrudniała 1,6 tys. osób, zwiększyła wydatki na wynagrodzenia, marketing i badania.

Pod koniec listopada informowaliśmy, że Grupa TVN Grupa Discovery zwolniła ok. 30 osób, m.in. z TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych. W grudniu z firmą pożegnały się dyrektor kanałów lifestylowych Małgorzata Łupina (po 20 latach pracy) oraz szefowa internetowego Magazynu TVN24 Aleksandra Majda (będzie wiceszefową komunikacji społecznej w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy).

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Ziółkowski za Katarzynę Kieli w zarządzie Discovery Polska, Edward Miszczak nie jest już wiceprezesem TVN

66 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ludwik
pożar w burdelu?
odpowiedź
User
poPO
Od samego mieszania herbata nie staje się słodsza. I tyle,
odpowiedź
User
Adrian
Koniec propagandy sukcesu, upadek wizjonerstwa.
odpowiedź