SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Effie Awards 2020: Grand Prix dla Żabki, najbardziej efektywne DDB Warszawa, Wavemaker i McDonald's

Jury 21. edycji Effie Awards przyznało w tym roku 5 złotych, 20 srebrnych i 29 brązowych statuetek. Grand Prix otrzymała kampania "Żabka - Mały Wielki Sklep" w kategorii Long term marketing excellence, przygotowana przez PZL, Spark Foundry i OMD. Tytuł najbardziej efektywnej agencji roku zdobyła DDB Warszawa, domu mediowego Wavemaker, a klienta McDonald's Polska. 

Article

Gala Effie Awards 2020 w tym roku wyjątkowo, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, odbyła się w formule online. Transmisję wręczenia nagród z Nowego Teatru w Warszawie można było obejrzeć na platformie Vod.sar.org.pl.

O nominacjach i nagrodach w tegorocznej edycji Effie Awards zdecydowało jury złożone z prawie 150 osób podzielonych na dziewięć grup. Obradom jury przewodniczył Tomasz Suchański, prezes i dyrektor generalny Żabka Polska. W tegorocznej edycji konkursu Effie Awards przyznano 87 nominacji. Wręczono 54 nagrody, w tym 5 złotych, 20 srebrnych i 29 brązowych.

- Obrady jury Effie Awards 2020 prowadzone były w formule hybrydowej – zarówno w ograniczonych liczebnie grupach jak i online – co było dużym wyzwaniem do organizacji dyskusji i spotkań dla blisko 150 wybitnych ekspertów w dziedzinie marketingu i komunikacji. Mimo tych wyzwań, obrady były inspirujące, a poziom zrealizowanych kampanii bardzo wysoki. Nagrodziliśmy projekty i rozwiązania marketingowe, które wyróżniają się na rynku poprzez najbardziej efektywne działania oraz wysokie wyniki biznesowe – mówi Tomasz Suchański przewodniczący jury Effie Awards 2020, prezes zarządu firmy Żabka Polska.

Grand Prix dla Żabki, pięć złotych nagród

Nagrodę Grand Prix otrzymała platforma komunikacyjna "Żabka - Mały Wielki Sklep", przygotowana na zlecenie Żabka Polska przez PZL, Spark Foundry i OMD.

Złotem nagrodzono następujące kampanie:

"Żabka - Mały Wielki Sklep" – Żabka, PZL, Spark Foundry, OMD (kategoria Long term marketing excellence);

"EKO Petycje" – ING Bank Śląski, Brain, Gong, 24/7 Communication, MullenLowe MediaHub (kategoria finanse);

"Przejdźmy na TY" Tyskie, Gong, Bardzo, Tailor Made PR, Zenith, BNA (kategoria napoje alkoholowe);

"Mak? Mnie to pasuje!" – McDonald's, MJCC, OMD, DDB Warszawa (kategoria PR-Led i Employer branding);

"To, co ważne" – Huawei, Havas Warsaw, Wavemaker, 180heartbeats + Jung v Matt (kategoria React & Sustain).

DDB Warszawa, Wavemaker i McDonald's Polska najbardziej efektywne

W corocznym rankingu efektywności Effie tytuł dla najlepszej agencji zdobyła DDB Warszawa. W kategorii agencji mediowych dominował Wavemaker, wśród klientów najwięcej punktów zdobyła marka McDonald's Polska.

Ranking - najbardziej efektywne agencje mediowe

Ranking - najbardziej efektywne agencje reklamowe

 

Ranking - najbardziej efektywni klienci

Konkurs Effie Awards 2020 organizuje Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Portal Wirtualnemedia.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Na kolejnej stronie prezentujemy listę wszystkich nagrodzonych na Effie Awards 2020 kampanii reklamowych.

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Effie Awards 2020: Grand Prix dla Żabki, najbardziej efektywne DDB Warszawa, Wavemaker i McDonald's

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mareczek
Sigma Plus i Agencja Warszawa na razie w przyczajce. Jak coś to za rok zaprosi się CBA na obrady jury i skończy się rozdawanie nagród nie tym co trzeba.
odpowiedź
User
nice
Sorry, ale te nagrody to jakieś nieporozumienie. Żabka? Za te suche scenki w sklepach, z żartami prosto od ciotki? To, co ważne, Huawei - bardzo innowacyjne hasło, na pewno zmieni branże na dekady.

Plus od zawsze nagrody dla McDonalda, w sumie nie wiadomo za co. Powinni im zabierać nagrody za te reklamy z Karolakami i innymi.
odpowiedź
User
Klapa roku
Mam wrażenie ze z roku na rok nic się nie zmienia. Każdy się znajdzie i otrzyma nagrodę jak zapłaci.
odpowiedź