SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ekipa Holding ma wejść na giełdę w pierwszym kwartale 2022 r. Wycena na 252 mln zł

Spółka Ekipa Holding, obejmująca działalność grupy influencerów na czele z Karolem „Frizem” Wiśniewskim ma zadebiutować na giełdzie w pierwszym kwartale przyszłego roku. - Oni tam wewnątrz naprawdę mają realne biznesy. Myślę, że będą chcieli to wszystko pokazać i rynek troszkę inaczej do nich podejdzie - stwierdził January Ciszewski, szef funduszu mającego mniejszościowy pakiet akcji Ekipy.

Twórcy youtube'owej Ekipy Article

O najbliższych planach Ekipa Holding January Ciszewski mówił podczas wideokonferencji dotyczącej wszystkich inwestycji jego funduszu JR Holding ASI. - Wydaje mi się, że pierwszy kwartał. To już dosłownie miesiąc, dwa-trzy maks - powiedział o prawdopodobnym terminie debiutu giełdowego Ekipy.

- Wyceny teraz poszły do sądu, tak tylko z sądu przyjdą, ogłaszamy walne i Ekipa pojawi się na giełdzie - opisał.

Ciszewski zaznaczył, że po wejściu na giełdę Ekipa Holding będzie w większym stopniu informować o swojej działalności biznesowej. - Wydaje mi się, że rynek żyje tym, że jest to grupa młodych osób, które się fajnie bawią. A oni tam wewnątrz naprawdę mają realne biznesy. Myślę, że będą chcieli to wszystko pokazać i rynek troszkę inaczej do nich podejdzie - uważa szef JR Holding ASI.

JR Holding ma 12 proc. akcji Ekipa Holding

Przed rokiem Ekipa Holding podpisała umowę z JR Holding ASI w sprawie wsparcia we wprowadzeniu na warszawską giełdę. W zamian JR Holding objął 12 proc. akcji firmy, wyceniając ją wtedy na 143,8 mln zł.

Na początku marca Beskidzkie Biuro Inwestycyjne podpisało umowę z Ekipą (list intencyjny zawarto miesiąc wcześniej) w sprawie rozmów na wyłączność dotyczących fuzji. Zapowiedziano, że majątek Ekipy ma zostać przeniesiony na BBI w zamian za nowe akcje BBI, prezes i wiceprezes połączonej spółki zostaną wskazani przez Ekipę, a inny wiceprezes przez BBI.

W drugiej połowie czerwca Ekipa Holding sprzedała akcje nowej emisji za 10,38 mln zł. Ogłosiła, ze pozyskane środki przeznaczy w całości na rozwój.

Ekipa Holding wyceniona na 252 mln zł

Pod koniec września, krótko przed upływem wyznaczonego terminu, ogłoszono plan fuzji Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego i Ekipa Holding. Zapowiedziano, że połączenie nastąpi poprzez emisję 36,707 mln nowych akcji Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego w cenie 6,87 zł za sztukę. Walory zostaną objęte przez obecnym akcjonariuszy Ekipy Holding. W efekcie kapitał zakładowy BBI wzrośnie z 409,95 tys. zł do 4,08 mln zł. - Połączenie nastąpi na podstawie przepisów k.s.h., dotyczących połączenia spółek kapitałowych, w szczególności na podstawie art. 491-516 k.s.h - zaznaczono.

Na potrzeby fuzji dokonano wyceny obu firm według stanu na 1 sierpnia. Wartość rynkowa Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego, a w oparciu o jego kurs giełdowy, została określona na 26,44 mln zł. Natomiast wartość godziwa Ekipy Holding metodą wartości skorygowanej aktywów netto ustalono na 252,25 mln zł.

Spółka Ekipa Holding od września ub.r. do 1 sierpnia br. zanotowała 651,1 tys. zł przychodów sprzedażowych, 832,5 tys. zł kosztów operacyjnych, 181,7 tys. zł straty operacyjnej i 128,6 tys. zł straty netto. Sporządzająca wycenę kancelaria biegłego rewidenta założyła, że przychody Ekipy Holding zwiększą się z 3 mln zł w br. do 120 mln zł w 2025 roku, a przy dużo słabszym wzroście kosztów operacyjnych (z 2 do 40 mln zł) jej zysk operacyjny pójdzie w górę z 1 do 80 mln zł. Na tej podstawie wartość znaku towarowego Ekipa oszacowano na 240,97 mln zł.

Ekipa chce produkować gry wideo i serial animowany

W połowie czerwca Karol Wiśniewski podczas konferencji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wyjaśnił, że Ekipa Holding zdecydowała się na debiut giełdowy poprzez odwrotne przejęcie, a nie ofertę publiczną, żeby zaoszczędzić na czasie. - Bardzo duża część moich odbiorców to osoby już pełnoletnie, które nie są zainteresowane tym rynkiem (kapitałowym - przyp.). Wchodząc na giełdę, przyniesiemy całej giełdzie nową grupę ludzi, nowy kapitał - zauważył youtuber.

Wiśniewski podał, że w ub.r. Ekipatonosi osiągnęła ok. 10 mln zł przychodów i była rentowna, natomiast w br. notuje miesięcznie ok. 3 mln zł (odpowiada także za album muzyczny Ekipy, który ma ukazać się jeszcze w czerwcu).

Na początku br. Ekipa Holding prowadziła negocjacje z notowanym na giełdzie studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry wideo, przy czym nie podjęto właściwej współpracy. Podpisała natomiast ramową umowę z notowanym na giełdzie studiem T-Bull, tworzącym głównie gry mobilne, dotyczącą wydania przynajmniej dwóch gier.

- Moim zdaniem potencjalnie najbardziej skalowalnym biznesem może być ten z grami - skomentował Karol Wiśniewski. - Mamy na to duży wpływ także dzięki naszej rozpoznawalności. Możemy rozpocząć tę machinę, która później jak taka kula śnieżna złapie z całego świata użytkowników gier - podkreślił.

Ponadto Ekipa Holding rozwija studio animacji filmów Pigeon Studios, które pracuje obecnie nad serialem animowanym. - Tam też może się dużo zadziać, tak naprawdę to też mogłaby być ta wiodąca spółka. Mamy bardzo duże ambicje, żeby zrobić takiego polskiego Disneya troszeczkę - stwierdził Wiśniewski.

- To też jest dosyć gruby temat, tam idą naprawdę wielkie pieniądze na te projekty. Myślę, że mogą przynieść naprawdę fajne rezultaty - ocenił. Ekipa kończy też przygotowywać album muzyczny oraz planuje produkować filmy fabularne.

Z kolei poprzez spółkę Ekipa Investments ASI zamierza realizować inwestycje w sektorach mediów i rozrywki. Karol Wiśniewski podał, że w holdingu pracuje obecnie na stałe ok. 40 osób.

„Nasz wizerunek jest dźwignią”

Karol Wiśniewski zapewnił podczas konferencji, że dotychczasowa działalność Ekipy w social media i e-commerce jest rentowna, natomiast projekty rozpoczęte w ostatnich miesiącach są na razie na wstępnym etapie rozwoju. - Te nowe elementy zaczynają tworzyć produkty, więc na razie nie zarabiają, ale na pewno będą zarabiać w przyszłość - podkreślił.

Ekipa chce mocno dywersyfikować swoją działalność, żeby nie być zależna od popularności w mediach społecznościowych. - Ten nasz wizerunek jest dźwignią, napędem, który spowoduje, że w przyszłości nasze dochody związane z social mediami będą tylko ułamkiem tego, co zarabia spółka, jedną z nóg. To że robimy cały nasz biznes związany z holdingiem jest po to, żeby nas zabezpieczyć na jakąkolwiek ewentualność - wyjaśnił Wiśniewski.

Opisał, na czym będzie polegała jego rola w holdingu. - Na pewno będę potęgował potencjalny zasięg projektów, które będą się opierały o internet. Moją rolą będzie też brać udział w podejmowaniu kluczowych decyzji - stwierdził.

Dołącz do dyskusji: Ekipa Holding ma wejść na giełdę w pierwszym kwartale 2022 r. Wycena na 252 mln zł

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pompon
Daję dwa koty, po 126 milionów każdy.
36 0
odpowiedź
User
Ds
Z ta wycena to chyba kogos po....
27 0
odpowiedź
User
beka z ekipy
Hehe lubie takie dowcipy z samego rana. Od razu lepszy humor!
31 0
odpowiedź