SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„My Dino Friend” pierwszą grą mobilną od Ekipa Holding

W Google Play pojawiła się bezpłatna gra mobilna „My Dino Friend”. To pierwsza gra przygotowana przez spółkę zależną Ekipa Holding wspólnie ze studiem T-Bull.

Rozgrywka w „My Dino Friend” polega na opiece i zapewnianiu rozrywki dinozaurowi, który na początku gry wykluwa się z jaja. Gracze będą zaspokajać potrzeby swojego wirtualnego przyjaciela, a także urządzać jego dom. Z czasem dinozaur będzie się rozwijał i ewoluował.

Gra działa w modelu free to play: jest darmowa, natomiast są w niej płatne opcje przyspieszające lub uatrakcyjniające rozgrywkę (boosty, kryształy oraz gadżety dla dinozaura). Jest skierowana do dzieci - od tych najmłodszych (ma klasyfikację (PEGI 3+) po młodszych nastolatków.

Softlaunch „My Dino Friend” odbył się 8 listopada, a od czwartku gra jest dostępna w sklepie Google Play. W najbliższych tygodniach ma pojawić się w wersji na iOS.

 

- To pierwsza z gier, której koncepcja i projekt zostały opracowane wspólnie z zespołem Ekipy. Zgodnie z zapowiedziami przygotowaliśmy grę, która skierowana jest do szerokiego grona odbiorców na całym świecie. Nasz tytuł będąc w kategorii casual pozwala nam dotrzeć do międzynarodowej publiczności - komentuje Krzysztof Misiałkiewicz, prezes Ekipa Holding.

„My Dino Friend” zostało przygotowane przez należącą do Ekipa Holding spółkę GG Bay (dawniej Ekipa Games) we współpracy ze studiem T-Bull. Nad grą od grudnia ub.r. pracowało kilkanaście osób, budżet produkcji wyniósł ok. 1,2 mln zł.

Ekipa Holding ma umowę z T-Bull na dwie gry mobilne

- Zakładamy, że dotarcie do naszych fanów, którzy np. poszukiwali naszych lodów tego lata, pomoże nam zyskać bazę pierwszych użytkowników, co będzie niewątpliwie wsparciem dla promocji gry na rynkach zagranicznych - mówi Krzysztof Misiałkiewicz.

- Cieszę się że pierwszą grę udało się Ekipie przygotować jeszcze przed spodziewanym debiutem na NewConnect. Już widać, że z pewnością nie będzie jedną ze spółek które tylko mówią o tworzeniu gier. Pokazuje to że zamiary twórców i managerów zgormadzonych w Ekipie nie są tylko obietnicami ale są konsekwentnie wprowadzane w życie - komentuje January Ciszewski, prezes JR Holding ASI, mniejszościowego akcjonariusza Ekipa Holding.

Na początku br. Ekipa podpisała ramową umowę ze studiem T-Bull, tworzącym głównie gry mobilne, dotyczącą wydania przynajmniej dwóch gier.

Ekipa coraz bliżej giełdy

Pod koniec września, krótko przed upływem wyznaczonego terminu, ogłoszono plan fuzji Ekipa Holding z notowanym na bocznym rynku warszawskiej giełdy Beskidzkim Biurem Inwestycyjneym. Zapowiedziano, że połączenie nastąpi poprzez emisję 36,707 mln nowych akcji Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego w cenie 6,87 zł za sztukę. Walory zostaną objęte przez obecnym akcjonariuszy Ekipy Holding. W efekcie kapitał zakładowy BBI wzrośnie z 409,95 tys. zł do 4,08 mln zł. - Połączenie nastąpi na podstawie przepisów k.s.h., dotyczących połączenia spółek kapitałowych, w szczególności na podstawie art. 491-516 k.s.h - zaznaczono.

Na potrzeby fuzji dokonano wyceny obu firm według stanu na 1 sierpnia. Wartość rynkowa Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego, a w oparciu o jego kurs giełdowy, została określona na 26,44 mln zł. Natomiast wartość godziwa Ekipy Holding metodą wartości skorygowanej aktywów netto ustalono na 252,25 mln zł.

Spółka Ekipa Holding od września ub.r. do 1 sierpnia br. zanotowała 651,1 tys. zł przychodów sprzedażowych, 832,5 tys. zł kosztów operacyjnych, 181,7 tys. zł straty operacyjnej i 128,6 tys. zł straty netto. Sporządzająca wycenę kancelaria biegłego rewidenta założyła, że przychody Ekipy Holding zwiększą się z 3 mln zł w br. do 120 mln zł w 2025 roku, a przy dużo słabszym wzroście kosztów operacyjnych (z 2 do 40 mln zł) jej zysk operacyjny pójdzie w górę z 1 do 80 mln zł. Na tej podstawie wartość znaku towarowego Ekipa oszacowano na 240,97 mln zł.

W czwartek January Ciszewski na wideokonferencji inwestorskiej zapowiedział, że fuzja Ekipa Holding z BBI zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Dołącz do dyskusji: „My Dino Friend” pierwszą grą mobilną od Ekipa Holding

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
FrycGo
Prawie jak PokemonGo. Widzę suckes! XD
odpowiedź