SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk spytał użytkowników Twittera. Większość chce, żeby nie zarządzał już platformą

W sondzie ogłoszonej przez Elona Muska 57,5 proc. z 17,5 mln użytkowników zagłosowało za tym, żeby miliarder nie zarządzał już Twitterem. Musk jest właścicielem platformy od prawie dwóch miesięcy.

Elon Musk / fot. Shutterstock.comArticle

Elon Musk w sondzie ogłoszonej krótko po północy z niedzieli na poniedziałek spytał, czy powinien ustąpić ze stanowiska szefa Twittera. Zapowiedział, że zastosuje się do wyników głosowania.

Głosować można było przez 12 godzin. W sondzie wzięło udział 17,5 mln internautów, 57,5 proc. opowiedziało się za tym, żeby Musk przestał zarządzać Twitterem.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ostatnich tygodniach Elon Musk parokrotnie pytał użytkowników w sondach o ważne decyzje dotyczące Twittera. W zeszły piątek na podstawie wyników sondy zdecydował, że przywrócono zawieszone w środę profile grupy amerykańskich dziennikarzy, którym zarzucono, że swoimi wpisami narażali na niebezpieczeństwo rodzinę miliardera.

Natomiast pod koniec listopada zdecydowana większość głosujących w sondzie na profilu Muska opowiedziała się za przywróceniem kont zablokowanych wcześniej przez administrację Twittera. W efekcie miliarder ogłosił amnestię na platformie, przywrócono konto m.in. byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Twitter należy do Elona Muska od prawie dwóch miesięcy

Przejęcie Twittera za 44 mld dolarów, ogłoszone w kwietniu, Elon Musk sfinalizował pod koniec października. Latem chciał wycofać się z transakcji, ale perspektywa procesu sądowego skłoniła go do zrealizowania jej.

W pierwszej połowie listopada przeprowadzono zwolnienia, które według nieoficjalnych doniesień objęły 4,5-5,5 tys. z 7,5 tys. pracowników Twittera. Najmocniej dotknęły piony moderacji treści i marketingu. Wiele osób zostało zwolnionych bez wcześniejszego powiadomienia - po prostu zauważyły, że nie mogą już zalogować się do Slacka, skrzynki e-mailowej i innych wewnętrznych systemów internetowych.

Według Bloomberga władze Twittera skierowały do dziesiątek pracowników zwolnionych kilka dni wcześniej prośbę o powrót do pracy. Okazało się bowiem, że z częścią z tych osób pożegnano się przez pomyłkę, a inne okazują się niezbędne do funkcjonowania firmy, o czym kierownictwo zorientowało się dopiero teraz.

Elon Musk tłumaczył zwolnienia tym, że „niestety nie ma wyboru, gdy firma traci ponad 4 mln USD dziennie”. Pracownikom pozostającym w Twitterze zapowiedział, że „bez znaczących przychodów z subskrypcji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twitter nie przetrwa nadchodzącego spowolnienia gospodarczego”.

W drugim kwartale br. przychody Twittera zmalały o 1 proc. do 1,18 mld dolarów, mimo wzrostu liczby użytkowników platformy o 16,6 proc. do 237,8 mln. Koszty platformy podskoczyły rok do roku o 31 proc., przez co jej wynik netto poszedł w dół z 66 mln dolarów zysku do 270 mln dolarów straty.

Kolejne wyniki kwartalne platformy nie zostaną opublikowane, ponieważ po przejęciu przez Muska została wycofana z amerykańskiej giełdy.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk spytał użytkowników Twittera. Większość chce, żeby nie zarządzał już platformą

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Czemu PiS nie zada tego pytania…
odpowiedź
User
Wolnościowiec
Z tego samego powodu co platfusy nie zadawały
odpowiedź
User
Zenek888
Z tego samego powodu co platfusy nie zadawały

Cipuś nie obrażaj Wolnościowców.
Siedź cicho na pisowskiej sunekurce z kochanką okradając skarb państwa.
odpowiedź