SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Encyklopedia 'Wiem' powszechnie dostępna

Od 1 marca Onet.pl udostępnia nieodpłatnie internetową wersję Encyklopedii 'Wiem'.

Wielka Interaktywna Encyklopedia WIEM wraz z encyklopediami i leksykonami tematycznymi, słownikami języka polskiego, słownikami dwujęzycznymi, interaktywnymi kursami językowymi i przedmiotowymi, czasopismami edukacyjnymi i popularnonaukowymi, e-książkami, wyszukiwarką szkół wyższych, a także materiałami dla maturzystów, tworzą strefę edukacyjną Onet.pl.

Edyta Figurny–Puchalska, product manager Portalu Wiedzy w Onet.pl: Wartość udostępnionego przez nas narzędzia edukacyjnego on-line jest nieoceniona. Publikujemy w Internecie ogromną bazę encyklopedyczno-słownikową oraz dajemy możliwość nauki języków obcych (angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego i hiszpańskiego). Na stronach serwisów edukacyjnych w Onet.pl znajdują się prawie 2 miliony haseł oraz tysiące multimediów, przygotowanych w ścisłej współpracy  z renomowanymi wydawnictwami edukacyjnymi.
 
WIEM - jedna z pierwszych polskich encyklopedii internetowych, zadebiutowała w Internecie w 1998 roku pod adresem www.encyklopedia.pl. Została opracowana na podstawie Popularnej Encyklopedii Powszechnej w 20 tomach i suplemencie wydanych przez Oficynę Wydawniczą Fogra oraz na podstawie Multimedialnej Encyklopedii Powszechnej (MEP). MEP, zwana „Fogrą”, wielokrotnie nagradzana, zyskała uznanie jako najchętniej kupowane edukacyjne wydawnictwo multimedialne.

Hasła, opracowane przez specjalistów z danych dziedzin, z licznymi odsyłaczami do pozostałych treści encyklopedii oraz do najlepszych, tematycznych stron WWW sprawiają, że użytkownik otrzymuje wyczerpującą, aktualną informację na każdy wybrany temat. Ciekawy dobór rzetelnie i przystępnie napisanych haseł obejmuje wszystkie dziedziny wiedzy, nadając Encyklopedii WIEM charakter interdyscyplinarnego źródła wiedzy powszechnej. Twórcy encyklopedii dbają o codzienną aktualizację haseł i uzupełnianie internetowych zasobów encyklopedycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Encyklopedia 'Wiem' powszechnie dostępna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl