SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ernest Zozuń o aktualnościach w Trójce: muszę odbudować redakcję, „Za, a nawet przeciw” raczej bez Strzyczkowskiego

- To co dzieje się obecnie w Trójce jest łataniem anteny, obliczonym na przeczekanie do jesiennej ramówki - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ernest Zozuń, nowy szef redakcji aktualności Trójki. Zdradza też, że w najbliższym czasie wróci na antenę „Za, a nawet, przeciw”, przy czym raczej bez Kuby Strzyczkowskiego. - O innych powrotach na razie nie słyszę, choć przyznam, ze każdy z nas, dziennikarzy, codziennie rozmawia z kolegami, którzy odeszli i zachęcamy ich do wracania do radia - zaznacza.

Ernest Zozuń, fot. Polskie Radio Article

We wtorek zespół Trójki podczas zebrania poinformowano o nowych szefach redakcji muzycznej (został nim Mariusz Owczarek), publicystycznej (Sylwia Hejj) i aktualności (Ernest Zozuń). Kierownik redakcji aktualności zarządza przede wszystkim największą trójkową redakcją - porannych i popołudniowych bloków „Zapraszamy do Trójki” oraz serwisy informacyjne. Ich poprawa była jedną z obietnic, jaką nowy dyrektor Kuba Strzyczkowski złożył zespołowi pod koniec maja, podczas pierwszego zebrania, gdy przekonywał ich do powrotu na antenę.

- W mojej ocenie te serwisy są już coraz lepsze, a poranne są już takie, jak byśmy chcieli żeby były. Owszem, zdarzają się jeszcze kiksy, ale trzymają poziom - ocenia Ernest Zozuń w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Dodaje, że wciąż będą poprawiane, a docelowo mają być przygotowywane całkowicie w redakcji rozgłośni przy Myśliwieckiej. - Nie wiadomo na jaki opór natrafimy ze strony Informacyjnej Agencji Radiowej - zaznacza Zozuń.

Nowy szef aktualności mówi nam też, że jako osoba odpowiadająca za „Zapraszamy do Trójki” jest w wyjątkowo trudnej sytuacji. - Wszyscy wyszliśmy z tego całego zamieszania strasznie potłuczeni, z nadwerężonym zaufaniem. Muszę odbudować redakcję, która wygląda jak Warszawa po wojnie. Muszę się zorientować w sytuacji, a zrobię to dopiero po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, 10 czerwca - opisuje.

 

„Za, a nawet przeciw” raczej bez Strzyczkowskiego

Zozuń mówi, że - poza odnowieniem informacji w Trójce - będzie chciał powrotu niektórych dawnych audycji na antenę.

- Nie powiem na razie, które to będą audycje, bo muszę przeprowadzić szereg rozmów. Jak już jednak ogłosiłem, wraca mój program „3 strony świata”. Wróci też na pewno „Za, a nawet przeciw”. Czy z Kubą Strzyczkowskim w roli prowadzącego? Raczej nie, on chce co prawda uczestniczyć w tej audycji co jakiś czas, jednak jest obarczony zupełnie innym obowiązkami, wszyscy to rozumiemy. W tej chwili szukam kogoś, kto mógłby to poprowadzić - opisuje.

Jak się dowiadujemy, obecna ramówka Trójki szykowana jest na dość płynnych zasadach: wciąż szukani są dziennikarze do prowadzenia poszczególnych audycji, nie wiadomo też na pewno, kto z osób, które niedawno odeszły ze stacji, wrócą. Podobna sytuacja może potrwać aż do startu jesiennej ramówki, która jest najbliższym celem obecnego szefostwa anteny. - Teraz sytuacja w Trójce jest jak po potężnej burzy: już jest trochę spokojniej, ale na horyzoncie widać jeszcze chmury i do końca nie wiadomo, co będzie dalej - podsumowuje Ernest Zozuń.

Zozuń z Polskim Radiem związany jest od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. Jego zastępcą została Ewa Lipowicz, która pracuje w Programie III PR od 1996 roku. Na stanowisku zastąpił Łukasza Kurtza-Królikiewicza.

Zespół Trójki czeka wciąż na przeprosiny, jakie pod adresem Marka Niedźwieckiego, Haliny Wachowicz i Bartka Gila ma wystosować prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. W rozmowie z WP.pl we wtorek Kuba Strzyczkowski przekazał, że negocjuje z panią prezes „w ramach swoich skromnych możliwości” takie przeprosiny. - To jest sprawa korporacji, to jest sprawa „dużego radia” . Wydaje mi się, że załagodzenie tej sytuacji i dojście do kompromisu byłoby najlepszym rozwiązaniem. Dobra osobiste Marka Niedźwieckiego zostały naruszone. Robię wszystko, żeby doprowadzić do ugody. Jestem umiarkowanym optymistą - dodał.

Od 25 maja dyrektorem i redaktorem naczelnym radiowej Trójki jest Kuba Strzyczkowski.

Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że od lutego do kwietnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 4,7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ernest Zozuń o aktualnościach w Trójce: muszę odbudować redakcję, „Za, a nawet przeciw” raczej bez Strzyczkowskiego

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
satpol
Dziwię się, że jest taki problem z tymi przeprosinami dla Haliny, Marka i Bartka. Teraz, gdy nie ma Kowalczewskiego, to Kamińska mogłaby w sekundę zwalić winę na niego i wyjść z twarzą. Ale widać niektórzy wolą się upierać przy bzdurnych decyzjach w nieskończoność. Pani podobno uczy etyki. Współczuję studentom, przykład zły.
93 8
odpowiedź
User
Lipa
Chłop gwiazdorzy w telewizji, za chwilę idzie na chorobowe a teraz robi za Katona. To ja jestem wiarygodnością mówi. Jestem zaangażowany politycznie ale ja jestem obiektywny.
48 37
odpowiedź
User
OK
Protesty i walka o sprawiedliwość kończy się tam, gdzie zaczynają się podwyżki pensji o 30 procent. Proszę, zakończmy już ten serial. Słuchalność spadała i będzie spadać, a ci "walczący" będą się coraz bardziej miotać, bo dostali bonusy i nie mają efektów. Parę razy w życiu już to widziałem.
39 20
odpowiedź