SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ernest Zozuń o aktualnościach w Trójce: muszę odbudować redakcję, „Za, a nawet przeciw” raczej bez Strzyczkowskiego

- To co dzieje się obecnie w Trójce jest łataniem anteny, obliczonym na przeczekanie do jesiennej ramówki - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ernest Zozuń, nowy szef redakcji aktualności Trójki. Zdradza też, że w najbliższym czasie wróci na antenę „Za, a nawet, przeciw”, przy czym raczej bez Kuby Strzyczkowskiego. - O innych powrotach na razie nie słyszę, choć przyznam, ze każdy z nas, dziennikarzy, codziennie rozmawia z kolegami, którzy odeszli i zachęcamy ich do wracania do radia - zaznacza.

Ernest Zozuń, fot. Polskie RadioArticle

We wtorek zespół Trójki podczas zebrania poinformowano o nowych szefach redakcji muzycznej (został nim Mariusz Owczarek), publicystycznej (Sylwia Hejj) i aktualności (Ernest Zozuń). Kierownik redakcji aktualności zarządza przede wszystkim największą trójkową redakcją - porannych i popołudniowych bloków „Zapraszamy do Trójki” oraz serwisy informacyjne. Ich poprawa była jedną z obietnic, jaką nowy dyrektor Kuba Strzyczkowski złożył zespołowi pod koniec maja, podczas pierwszego zebrania, gdy przekonywał ich do powrotu na antenę.

- W mojej ocenie te serwisy są już coraz lepsze, a poranne są już takie, jak byśmy chcieli żeby były. Owszem, zdarzają się jeszcze kiksy, ale trzymają poziom - ocenia Ernest Zozuń w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Dodaje, że wciąż będą poprawiane, a docelowo mają być przygotowywane całkowicie w redakcji rozgłośni przy Myśliwieckiej. - Nie wiadomo na jaki opór natrafimy ze strony Informacyjnej Agencji Radiowej - zaznacza Zozuń.

Nowy szef aktualności mówi nam też, że jako osoba odpowiadająca za „Zapraszamy do Trójki” jest w wyjątkowo trudnej sytuacji. - Wszyscy wyszliśmy z tego całego zamieszania strasznie potłuczeni, z nadwerężonym zaufaniem. Muszę odbudować redakcję, która wygląda jak Warszawa po wojnie. Muszę się zorientować w sytuacji, a zrobię to dopiero po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, 10 czerwca - opisuje.

 

„Za, a nawet przeciw” raczej bez Strzyczkowskiego

Zozuń mówi, że - poza odnowieniem informacji w Trójce - będzie chciał powrotu niektórych dawnych audycji na antenę.

- Nie powiem na razie, które to będą audycje, bo muszę przeprowadzić szereg rozmów. Jak już jednak ogłosiłem, wraca mój program „3 strony świata”. Wróci też na pewno „Za, a nawet przeciw”. Czy z Kubą Strzyczkowskim w roli prowadzącego? Raczej nie, on chce co prawda uczestniczyć w tej audycji co jakiś czas, jednak jest obarczony zupełnie innym obowiązkami, wszyscy to rozumiemy. W tej chwili szukam kogoś, kto mógłby to poprowadzić - opisuje.

Jak się dowiadujemy, obecna ramówka Trójki szykowana jest na dość płynnych zasadach: wciąż szukani są dziennikarze do prowadzenia poszczególnych audycji, nie wiadomo też na pewno, kto z osób, które niedawno odeszły ze stacji, wrócą. Podobna sytuacja może potrwać aż do startu jesiennej ramówki, która jest najbliższym celem obecnego szefostwa anteny. - Teraz sytuacja w Trójce jest jak po potężnej burzy: już jest trochę spokojniej, ale na horyzoncie widać jeszcze chmury i do końca nie wiadomo, co będzie dalej - podsumowuje Ernest Zozuń.

Zozuń z Polskim Radiem związany jest od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. Jego zastępcą została Ewa Lipowicz, która pracuje w Programie III PR od 1996 roku. Na stanowisku zastąpił Łukasza Kurtza-Królikiewicza.

Zespół Trójki czeka wciąż na przeprosiny, jakie pod adresem Marka Niedźwieckiego, Haliny Wachowicz i Bartka Gila ma wystosować prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. W rozmowie z WP.pl we wtorek Kuba Strzyczkowski przekazał, że negocjuje z panią prezes „w ramach swoich skromnych możliwości” takie przeprosiny. - To jest sprawa korporacji, to jest sprawa „dużego radia” . Wydaje mi się, że załagodzenie tej sytuacji i dojście do kompromisu byłoby najlepszym rozwiązaniem. Dobra osobiste Marka Niedźwieckiego zostały naruszone. Robię wszystko, żeby doprowadzić do ugody. Jestem umiarkowanym optymistą - dodał.

Od 25 maja dyrektorem i redaktorem naczelnym radiowej Trójki jest Kuba Strzyczkowski.

Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że od lutego do kwietnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 4,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Ernest Zozuń o aktualnościach w Trójce: muszę odbudować redakcję, „Za, a nawet przeciw” raczej bez Strzyczkowskiego

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
satpol
Dziwię się, że jest taki problem z tymi przeprosinami dla Haliny, Marka i Bartka. Teraz, gdy nie ma Kowalczewskiego, to Kamińska mogłaby w sekundę zwalić winę na niego i wyjść z twarzą. Ale widać niektórzy wolą się upierać przy bzdurnych decyzjach w nieskończoność. Pani podobno uczy etyki. Współczuję studentom, przykład zły.
odpowiedź
User
Lipa
Chłop gwiazdorzy w telewizji, za chwilę idzie na chorobowe a teraz robi za Katona. To ja jestem wiarygodnością mówi. Jestem zaangażowany politycznie ale ja jestem obiektywny.
odpowiedź
User
OK
Protesty i walka o sprawiedliwość kończy się tam, gdzie zaczynają się podwyżki pensji o 30 procent. Proszę, zakończmy już ten serial. Słuchalność spadała i będzie spadać, a ci "walczący" będą się coraz bardziej miotać, bo dostali bonusy i nie mają efektów. Parę razy w życiu już to widziałem.
odpowiedź