SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Show „Farma” ogląda 1,15 mln widzów

Nowy reality-show Polsatu „Farma” po ponad dwóch tygodniach emisji ogląda średnio 1,15 mln widzów. Jest to o 40 tys. osób więcej niż miał Polsat w tym paśmie w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Marcelina Zawadzka oraz Ilona Krawczyńska w programie „Farma”; fot. Kala KielbasinskaArticle

Średnia widownia pierwszych dwunastu odcinków nowego reality-show Polsatu „Farma”, wyemitowanych w okresie od 17 stycznia do 1 lutego 2022 roku (w dni powszednie o 20.00) wyniosła 1,15 mln osób. Rynkowy udział stacji ukształtował się na poziomie 8,12 proc. w gronie wszystkich widzów, 10,77 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,78 proc. w grupie komercyjnej 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych przez nadawcę.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Spośród poszczególnych odcinków najwięcej widzów przyciągnęła emisja z 17 stycznia. Śledziło ją średnio 1,46 mln osób. Dotychczas przynajmniej przez 1 minutę styczność z premierowymi odcinkami programu w Polsacie miało 11,52 mln widzów.

Program podnosi widownię Polsatu

„Farma” w swoim paśmie względem analogicznego okresu rok wcześniej podnosi widownię Polsatu o 40 tys. osób. Od 18 stycznia do 2 lutego ub.r. w dni powszednie w godz. 20.00-21.00 Polsat oglądało 1,11 mln widzów, co przełożyło się na odpowiednio 7,42 proc., 10,05 proc. i 9,58 proc. udziału.

Reality-show „Farma” to polska wersja szwedzkiego formatu z 2001 roku z portfolio Strix. W programie kilkanaście osób wyrwanych prosto z wygodnego życia w mieście trafia na kilka tygodni do wiejskiego gospodarstwa bez prądu, bez internetu i bez ciepłej wody.

Uczestnicy mieszkają pod jednym dachem, więc muszą nauczyć się ze sobą współpracować. - Czeka ich nie tylko ciężka rolnicza codzienność, ale też zadania tygodniowe sprawdzające ich umiejętności i siłę charakteru. Między mieszkańcami gospodarstwa zawiążą się przyjaźnie oraz sojusze, ale przede wszystkim będzie liczyła się rywalizacja! Przed nimi zacięte pojedynki, ekscytujące starcia i wyzwania - czytamy w opisie.

Co tydzień z „Farmą” żegnają się kolejni uczestnicy, a zwycięzca zdobędzie tytuł Farmera Roku i nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł.

Zwycięzcę pierwszej polskiej edycji programu „Farma” wybiorą widzowie w finale na żywo, który się odbędzie w piątek 25 lutego na antenie Polsatu.

Producentem polskiej wersji reality-show jest Constantin Entertainment Polska. Roboczo projekt nazywał się „Życie na wsi”.

Zdjęcia do pierwszej polskiej edycji programu realizowane były wczesną jesienią ub.r. na terenie Puszczy Noteckiej.

Gospodyniami „Farmy” są Ilona Krawczyńska i Marcelina Zawadzka, która od 2014 do 2020 roku związana była z Telewizją Polską.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 8,19 proc.

Dołącz do dyskusji: Show „Farma” ogląda 1,15 mln widzów

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BBB
Świetny program. Montaż, merytoryka, casting. Fajnie, brawo.
odpowiedź
User
Piotr
Nie wierzę, że to piszę, ale to naprawdę dobrze się ogląda, ładne obrazki i świetnie dobrana ekipa ludzi. Polsat gratulacje.
odpowiedź
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Tak dobrego reality nie było u nas od czasów pierwszych Big Brotherów i Baru. Oby tak dalej.
odpowiedź