SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

28 marca premiera filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich

Premiera dokumentu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich o kolejnych przypadkach pedofilii w polskim Kościele odbędzie się 28 marca 2020 roku. W tym samym dniu film zobaczą także patroni, którzy wsparli zbiórkę.

Termin premiery drugiego filmu Tomasza i Marka Sekielskich „Zabawa w chowanego” był najpierw zapowiadany na listopad lub styczeń, następnie na końcówkę stycznia, a później na koniec lutego. Do tej pory nie padła z ust braci żadna konkretna deklaracja, dotycząca rzeczywistej daty premiery produkcji.

W niedzielę podczas "Sekielski Sunday Night Live" Tomasz Sekielski zapowiedział, że data premiery drugiego filmu o pedofilii w polskim Kościele będzie mieć miejsce 28 marca 2020 roku. „Zabawa w chowanego" - podobnie jak "Tylko nie mów nikomu" - zostanie opublikowana za darmo na YouTube.

- Wiem, że wielu z was niecierpliwie czekało. Czeka też - jak czytam w prasie branżowej - Jacek Kurski, aby w jakiś sposób przykryć nasz film - mówił Tomasz Sekielski. - Myślę, że będzie to film na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaszcze stopami, to nie przykryje tego, co w filmie pokażemy - dodał. 

Jak wynika z naszych aktualnych informacji, na zamkniętej grupie dla patronów filmów Sekielskich – Marek Sekielski zapowiedział, że ci, którzy finansowo wsparli film, również będą mogli go zobaczyć 28 marca. W tym celu miał zarezerwować dwie sale kinowe.

Budżet „Zabawy w chowanego” to około 120 tys. złotych. Jednocześnie Sekielscy pracują nadal nad dokumentem o SKOK-ach, który miał się pojawić późną wiosną (prawdopodobnie data tej premiery także się przesunie).

Trwa zbiórka na trzeci dokument o pedofilii

Obecnie trwa akcja crowdfunfingowa na trzeci dokument o grzechach duchownych, który ma być poświęcony m.in. osobie Jana Pawła II. Na ten cel bracia potrzebują milion złotych. Do tej pory udało się im zebrać już ponad 650 tys. zł.

Koszty trzeciego filmu o pedofilii będą większe niż przy poprzednich produkcjach – "Tylko nie mów nikomu” kosztowało 450 tys. złotych, "Zabawa w chowanego” to koszt ok. 120 tys. złotych, a film o SKOK-ach – 550 tys. złotych.

Jednocześnie, nowością jest fakt, że część z trwającej właśnie zbiórki zostanie przeznaczona na bieżące wydatki Sekielskich – będzie to 19 proc. Decyzję tłumaczyli całkowitym poświęceniem swojego czasu na produkcje dokumentów. Trzeci i ostatni film dotyczący przypadków pedofilii wśród duchownych miałby się ukazać na przełomie 2020/2021 roku.

Film Tomasza Sekielskiego i Marka Sekielskiego po niecałym miesiącu od jego premiery (miała miejsce 11 maja br.) zanotował ponad 22 miliony wyświetleń na YouTubie. Został udostępniony za darmo w internecie, dziennikarze sfinansowali go ze zbiórki crowdfundingowej, zorganizowanej za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

Dołącz do dyskusji: 28 marca premiera filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Sekielscy są tajnymi ludźmi PiSu. Zawsze swą premierę mają na wybory...
odpowiedź
User
Jacek
Szkoda, że nawet jeśli byśmy stanęli na głowie, zaklaskali stopami, to nie namówimy Pana Sękielskiego na dokument o pedofilii w polskim show biznesie i polityce:( Panie Tomaszu życzę więcej odwagi i żyłki dziennikarskiej.
odpowiedź
User
katolik
Premiera 5 dni (ostatni weekend) przed rocznicą śmierci JP2 przypadek? Ten film miał wyjść już w styczniu tego roku. Mamy tutaj jak na papierze, że Sekielskiemu chodzi jedynie o to by walczyć z Kosciołem i tyle. Tfu na tego marnego dziennikarzyne.
odpowiedź