SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma Anny Streżyńskiej sprzedaje akcje, chce uzyskać 700 tys. złotych. „W styczniu wprowadzamy nowy produkt, pieniądze na rozwój i marketing”

Firma MC2 Innovations, której współtwórcą jest była minister cyfryzacji Anna Streżyńska rozpoczęła sprzedaż akcji na platformie crowdfundingu udziałowego Beesfund. Spółka oferuje udziały w cenie 133 złotych, ze zbiórki chce uzyskać prawie 700 tysięcy. - W styczniu wychodzimy na rynek z produktem opartym o blockchain, który zrewolucjonizuje stosunki pracownik - pracodawca. Pieniądze naszych inwestorów będą wydane na rozbudowę zespołu deweloperskiego oraz w mniejszej części na marketing produktu - wyjaśnia Anna Streżyńska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Anna StreżyńskaArticle

MC2 Innovations jest częścią MC2 Solutions – firmy, której współzałożycielem i prezesem jest Anna Streżyńska. Spółka powstała po odejściu Streżyńskiej z funkcji ministra cyfryzacji. Firma działa głównie w segmencie rozwiązań opartych o blockchain, wkrótce po uruchomieniu ogłoszono jej partnerstwo z platformą Kinguin, jednak w sierpniu br. ta współpraca została zerwana.

700 tysięcy złotych z akcji

Teraz na platformie crowdfundingu udziałowego Beesfund MC2 Innovations zaoferowała sprzedaż swoich akcji. Oferta jest aktualna do początku lutego 2019 r., a jej celem jest zgromadzenie 699,979 tys. zł w drodze sprzedaży 5,263 tys. udziałów w cenie 133 zł za każdy z nich.

MC2 Innovations oferuje potencjalnym akcjonariuszom dodatkowe korzyści, wśród których są m.in. szkolenia biznesowe, konsultacje technologiczne, a przy nabyciu przynajmniej 200 akcji trwające 2 godziny spotkanie biznesowe z Anną Streżyńską i rozmowa na tematy związane z sektorem ICT. W momencie publikacji tego materiału zbiórka przyniosła ponad 48,5 tys. zł wpłaconych przez 17 akcjonariuszy MC2 Innovations.

Przełomowy produkt w styczniu

W dokumentach związanych z ofertą akcji MC2 Innovations zapowiada wprowadzenie w styczniu 2019 r. nowego produktu, platformy motywacyjno-lojalnościowej nowej generacji opartej o technologię blockchain.

Platforma ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców na skuteczny program indywidualnego motywowania pracowników, który pozwalałby firmie maksymalizować efektywność działania oraz wiązać najlepszych pracowników z firmą. Według MC2 Innovations obecnie stosowane mechanizmy są niewystarczające (krótkoterminowe) oraz obarczone znacznymi kosztami. Platforma pozwoli zaś na natychmiastową gratyfikację dopasowaną do indywidualnych preferencji pracownika.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Anna Streżyńska potwierdza plany uruchomienia wspomnianej platformy i zdradza na co mają być przeznaczone zbierane obecnie środki.

- Nasza firma ma dwie nogi, software house z usługami IT dla klientów którzy chcą rozwiązać swoje problemy lub zrealizować pomysły za pomocą technologii IT - tutaj uprawiamy wszystkie technologie, a naszą szczególną specjalizacją jest blockchain, jego zastosowania w różnych branżach i integracja z technologiami tradycyjnymi - tłumaczy Streżyńska, według której blockchain jest teraz w Polsce atrakcyjny dla wielkich firm.

- Drugą nogą są nasze własne produkty – zaznacza szefowa MC2 Solutions. - W styczniu wychodzimy na rynek z produktem również opartym o blockchain, który zrewolucjonizuje stosunki pracownik - pracodawca. Produkt ten obecnie jest w kilku pilotażach. Pieniądze naszych inwestorów będą wydane na rozbudowę zespołu deweloperskiego oraz w mniejszej części na marketing produktu. Nasz zespół to ludzie którzy sprawdzili się w wielkim, nawet międzynarodowym biznesie a potem poświęcili swój czas dla wyzwań cyfryzacji kraju. Unikalne kompetencje i zrozumienie dla znaczenia IT w nowoczesnej gospodarce i społeczeństwie to nasza dodatkowa wartość – przekonuje Streżyńska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firma Anny Streżyńskiej sprzedaje akcje, chce uzyskać 700 tys. złotych. „W styczniu wprowadzamy nowy produkt, pieniądze na rozwój i marketing”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Leo
Mają rozmach...
odpowiedź
User
pavv
Jejku jaki korporacyjny bełkot! Przecież ta firma nie tworzy nic co by było ludziom do życia potrzebne więc w co tu inwestować?
odpowiedź
User
Kuchcik
Pani Anno, a nie lepiej wycofać się już teraz, zamiast pompować ten balon? Jak coś nie działa na małą skalę, to na większą nie zadziała tym bardziej. Poza tym raptem dwa raptem temu pojawiły się badania dotyczące produktów opartych na blockchain. O ile dobrze pamiętam, o 95 procent z nich słuch zaginął, reszta nadal wymaga dosypywania kasy. Ani jednego, ANI JEDNEGO z sukcesem. W Polsce chyba tak samo, nieprawdaż? Też ani jednego?
odpowiedź