SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma Rahima Blaka zainwestowała 250 tys. zł w startup Magnetiqa rozwijający technologię elektrostymulacji roślin

Firma Sapiency należąca do Rahima Blaka za 250 tys. zł przejęła 5 proc. udziałów startupu Magnetiqa rozwijający technologię elektrostymulacji roślin i nasion. Nie wyklucza większego zaangażowania w ten projekt.

Przedstawiciele Magnetiqi i Sapiency, fot. Dominika GrzelkaArticle

Trzyosobowy startup Magnetiqa zajmuje się obecnie prototypowaniem trzech urządzeń (m.in. Grainer) służących do dostarczania nasionom i roślinom dodatkowej energii opartej na elektrostymulacji. Urządzenia mają być instalowane w szklarniach, gdzie będą skracać czas wegetacji i ograniczać zużycie wody.

Twórcy startupu mają na koncie m.in. współpracę z Puławskim Parkiem Naukowo Technologicznym, gdzie rozwijali projekt w ramach inkubacji z PARP.

Sapiency zainwestowała w projekt Magnetiqa 250 tys. zł, obejmując 5 proc. udziałów. W komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl zaznaczono, że umowa zakłada długofalową współpracę, a w jej kolejnych etapach Sapiency nie wyklucza większego zaangażowania finansowego.

- Będę takim inwestorem, jakiego ja chciałem mieć, ale nigdy nie znalazłem. Szybkiego! bo czas to pieniądz, bez biurokracji, pazerności, biznesplanów, nastawiony na produkt i misję, a pieniądze są na końcu, bo jak dostarczymy wartość, to świat nas wynagrodzi - zapowiada Rahim Blak, szef Sapiency.

- Rahim na pierwszym spotkaniu stwierdził, że gdybym czas poświęcony na poszukiwanie inwestorów wykorzystał do pracy nad urządzeniem. Dziś miałbym jeszcze lepszy produkt. To mnie w zasadzie przekonało. Doskonale rozumiał nasze potrzeby i uwierzył w nas i naszą misję walki z głodem oraz suszą - komentuje Hubert Mrozek, jeden z twórców startupu Magnetiqa.

Dołącz do dyskusji: Firma Rahima Blaka zainwestowała 250 tys. zł w startup Magnetiqa rozwijający technologię elektrostymulacji roślin

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Robert
Kupiłem za 100 000 pln 0,01% udziałów w firmie caspario. Robią b. drogie buty
Spółka planuje wejść na GPW :-)
odpowiedź