SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten wydawca prasowy znów zwiększył sprzedaż i zysk. Mocno w górę eventy

Wydająca czasopisma branżowe firma Forum Media Polska w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 4,7 proc. do 69,43 mln zł, a jej zysk netto zwiększył się o prawie 2 mln zł.

W ub.r. przychody sprzedażowe netto Forum Media Polska sięgnęły 66,58 mln zł, wobec 62,5 mln zł przed rokiem. Natomiast koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby zmalał z 3,69 do 2,63 mln zł, a wynik ze zmiany stanu produktów zwiększył się ze 136,8 do 208,9 tys. zł.

Wpływy ze sprzedaży wyrobów (czyli głównie wydawanych tytułów prasowych) zmalały z 25,05 do 23,16 mln zł, a z usług (m.in. reklam) poszły w górę z 37,45 do 43,42 mln zł. Forum Media Polska wydaje magazyny z paru obszarów tematycznych: edukacja (m.in. „Psychologia w praktyce”, „Głos Pedagogiczny”, „Charaktery”, „Polonistyka”, „Forum Logopedy”), medycyna (m.in. „Animal Expert”, „Wiadomości Dermatologiczne”, „Forum Pediatrii Praktycznej”), budownictwo („Real Estate Magazine”, „Mieszkanie i Wspólnota”), BHP i produkcja („Menedżer Produkcji”, „Logistyka a Jakość”, „Służby Utrzymania Ruchu”), administracja i zarządzanie (m.in. „Magazyn Online Marketing”, „PR Manager”, „Monitor Zamówień Publicznych”, „HR Business Partner”) oraz zdrowie i uroda (m.in. „Food Forum”, „Kurier Fryzjerski”, „BikeBoard”), a także kursy i programy na CD i DVD.

60 proc. więcej z eventów i konferencji

W sprawozdaniu firma zaznaczyła, że w obszarze biznesowym jej wpływy reklamowe były w ub.r. o 24 proc. wyższe od planowanych, w obszarze medycznym - o 19 proc., a przychody z eventów i konferencji - aż o 60 proc.

Działalność operacyjna wydawnictwa kosztowała w ub.r. 57,2 mln zł, o 2,8 proc. więcej niż przed rokiem (55,62 mln zł). To głównie konsekwencja wzrostu wydatków na usługi obce z 22,01 do 23,27 mln zł oraz pozostałych kosztów rodzajowych z 3,21 do 3,74 mln zł.

Z kolei wydatki na wynagrodzenia zmniejszyły się z 24,5 do 24,12 mln zł, a te na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze wzrosły z 4,18 do 4,53 mln zł. W ub.r. przeciętne zatrudnienie w firmie wynosiło 227,21 etatów, wobec 232,88 mln zł rok wcześniej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pozostałe koszty operacyjne zmalały z 5,01 do 4,57 mln zł (głównie dzięki zmniejszeniu się zaprotokołowanych kosztów zniszczeń z 3,92 do 2,5 mln zł), a koszty finansowe - z 635 do 45,5 tys. zł. - Z uwagi na rosnące ceny surowców zmianie uległy formaty wybranych produktów, częstotliwość ukazywania się oraz parametry produkcji. Dzięki skorzystaniu z narzędzi Artificial Intelligence udało się wprowadzić optymalizacje w zakresie kosztów osobowych oraz kosztów marketingu - opisano w sprawozdaniu.

Cały zysk na dywidendę

Na poziomie sprzedażowym brutto zysk Forum Media Polska zwiększył się z 10,71 do 12,23 mln zł, na operacyjnym - z 6,19 do 7,87 mln zł, a zysk netto - z 4,22 do 6,06 mln zł. Cały zeszłoroczny zysk netto zostanie przekazany jedynemu udziałowcowi wydawnictwa - niemieckiej Forum Media Group. Wypłatę dywidendy podzielono na pięć rat, ostatnia zostanie zrealizowana do października br.

W br. Forum Media Polska spodziewa się spadku swoich przychodów o 7 proc. i wzrostu zysku o 17 proc. Jako strategiczny cel wskazuje wzmocnienie w obszarze subskrypcji odnawialnej, zwłaszcza w zakresie klientów biznesowych. Zaplanowała niższe niż przed rokiem wydatki na badania i rozwój, chce zarabiać na takich inwestycjach z poprzednich lat.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2023, a poprzedni - 2022

Dołącz do dyskusji: Ten wydawca prasowy znów zwiększył sprzedaż i zysk. Mocno w górę eventy

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
RobertSainaZV
aljazeeranewstoday.com - Stay on top of latest News developments with Al Jazeera News Today fact-based news.

https://www.aljazeeranewstoday.com
odpowiedź
User
viseachLR
https://art-print18.ru/
odpowiedź
User
Amman
Brawo za wejście do nowej ery, klikbajtowe nagłówki, witamy "Ten wydawca prasowy znów zwiększył sprzedaż i zysk. Mocno w górę eventy"
odpowiedź