SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fratria chce kupić Radio ZET. Dostanie kredyt z Pekao SA?

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Grupa Fratria złożyła firmie Czech Media Invest ofertę zakupu Eurozetu. W poprzednim tygodniu wydawca „Sieci” zawnioskował do Banku Pekao SA o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji. Na dzisiaj ma największe szanse na kupno Radia ZET - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Eurozet został wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardère. Czeska firma przejęła Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardère w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu br., a w czerwcu zgodę na jej realizację w naszym kraju wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W konsekwencji do rady nadzorczej Eurozetu z ramienia Czech Media Invest weszli Daniel Častvaj (jako przewodniczący) i Branislav Miškovič (jako wiceprzewodniczący) oraz Ondrej Novak. Nie zmienił się natomiast zarząd firmy. Pod koniec października pojawiły się informacje, że Czech Media Invest szykuje się do sprzedaży Eurozetu.

O grupę radiową od początku starają się Agora, ZPR Media i PMPG Polskie Media. To właśnie wydawca „Wprost” mógł być do tej pory faworytem w wyścigu o przejęcie Radia ZET. Z naszych informacji wynika, że w poniedziałek czeski właściciel Eurozetu, czyli firma Czech Media Invest, rozpatrywał złożone oferty. Potencjalni kupcy nie potwierdzają ani nie dementują doniesień o tym, że negocjują przejęcie.

- Nie komentujemy spekulacji rynkowych na ten temat - przekazuje nam Agata Staniszewska, rzecznik prasowa Agory. - Nie komentujemy tego procesu. To są jakieś spekulacje, a spekulacji nie komentujemy - odpowiada na nasze pytania Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media.

Fratria w grze o Radio ZET

Jednak - jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl - przy stole negocjacyjnym Czechów pojawiło się jeszcze jedno krzesło: dla Fratrii. Wydawca tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl oraz nadawca telewizji wPolsce.pl zgłosił bowiem w ostatniej chwili zainteresowanie zakupem Radia ZET, a kierownictwo Czech Media Invest już analizowało jego ofertę.

Mało tego, dla pozostałych trzech graczy pojawienie się Fratrii w grze miało być sporym zaskoczeniem. Zwłaszcza po listopadowym dementi senatora Grzegorza Biereckiego (większościowy udziałowiec Fratrii), który zaprzeczał, że nadawca jest zainteresowany Radiem ZET. - Myślę, że to próba wywołania zainteresowania rynku zakupem tego radia - powiedział wtedy portalowi Wirtualnemedia.pl.

Pytamy więc Romualda Orła, prezesa Fratrii, o ofertę zakupu Eurozetu. Także zaprzecza. - Nic mi na ten temat nie wiadomo. Mogę pomóc w sprawie tytułów prasowych, którymi zawiaduję - ucina krótko.

Skąd Fratria będzie miała pieniądze na przejęcie Eurozetu? Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnemedia.pl, grupa medialna stara się w Banku Pekao SA o kredyt na sfinansowanie tej transakcji.

- Wniosek Fratrii rozpatrywany był na komitecie kredytowym Pekao SA w zeszły piątek. Jeśli kredyt zostanie przyznany to właśnie Fratria przejmie radio. Zakup Eurozetu przez senatora Biereckiego to dziś najbardziej prawdopodobny scenariusz - mówi nam osoba zbliżona do banku.

Prezes Romuald Orzeł nie potwierdza, że Fratria stara się w Pekao SA o zapewnienie finansowania dla tak poważnej transakcji. - Nic mi o tym nie wiadomo - zaprzecza ponownie.

W wyścigu po ZET-kę na razie wygrywa wydawca „Sieci”

Nie udało nam się dowiedzieć, czy wniosek Fratrii został już rozpatrzony, a kredyt przyznany. - Skoro Fratria złożyła ofertę zakupu z konkretną sumą pieniędzy to musiała mieć podstawy do podania takiej a nie innej kwoty oraz pewność, że będzie nią dysponowała - zauważa inny rozmówca.

Poza tym - jak wynika z naszych ustaleń - Czechom do prowadzenia procesu negocjacyjnego może wystarczyć sama procedura kredytowa w banku z kapitałem państwowym. W przypadku Agory do finalizacji przejęcia Eurozetu potrzebna będzie zgoda UOKiK, w przypadku PMPG - dodatkowy inwestor, zaś kwota zaproponowana przez ZPR Media w ofercie może być niższa od oczekiwań Czech Media Invest (prezes Benbenek twierdził, że Radio ZET jest za wysoko wycenione).

- Na ten moment to Fratria jest faworytem Czechów, bo nie musieliby długo czekać na pieniądze - słyszymy.

Zmiany personalne w Radiu Zet

Przed weekendem Radio ZET rozstało się z Marzeną Chełminiak, a jej audycja "Życie jak marzenie" zniknęła z ramówki. To kolejna osoba, która żegna się z rozgłośnią po wieloletnim okresie współpracy. W październiku, po 24 latach, z nadawcą rozstała się Agnieszka Siemiak-Harton, szefowa anteny Radia Zet.

Stanowisko redaktora naczelnego po ponad roku przestał pełniłć Sławomir Assendi. Zastąpił go Michał Celeda jako pełniący obowiązki naczelnego rozgłośni. Od października obowiązki dyrektora muzycznego Radia ZET przejęła Agnieszka Woźniak. Pełniący poprzednio tę funkcje przez ponad rok Zbigniew Zegler rozstał się ze stacją.

Pod koniec lipca br. zmienił się właściciel Eurozetu (do którego oprócz Radia ZET należą Antyradio, Meloradio i Chillizet). Czech Media Invest sfinalizowała kupno 100 proc. udziałów firmy od Grupy Lagardere za 73 mln euro. W związku z transakcją do rady nadzorczej Eurozetu weszli członkowie zarządu Czech Media Invest.

Według danych Radio Track Millward Brown, w trzecim kwartale tego roku udział Radia ZET w słuchalności wyniósł 12,3 proc. (spadek o 1,8 p. proc. rdr.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fratria chce kupić Radio ZET. Dostanie kredyt z Pekao SA?

108 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ugwaba
Nie mogę się doczekać wejścia Henia i Orła na Żurawią :) taki mezalians, starcie klas społecznych, ubłocone buty na salonach hahahahahahaha
odpowiedź
User
Damian
To będzie koniec zetki,zrobią tube pisu
odpowiedź
User
Romuś
Co za szczęście że Bank Pekao został odzyskany.
Zarząd przychylniej spojrzy na wniosek braci Karnowskich.
Szczęście tym większe, że ze zbankrutowanych SKOK-ów już chyba nic się nie da wycisnąć.
Już nie mogę się doczekać sukcesów nowej Zetki, jak myślicie, poniżej 5% słuchalności zejdzie po pół roku? Czy zajmie im to rok?
To wtedy odzyska się RMF, pieniążki będą, są banki, jest energetyka, bo przecież pluralizm i różnorodne poglądy w mediach, warte są każdej ceny.
Zwłaszcza gdy płaci suweren.
odpowiedź
User
Adam
Tak przebiegłe to nawet PO nie było. Szkoda Pekao, będziemy miał kredyt trudny w egzekucji. A fratria jedyne co zrobi to jeszcze bardziej pograzy Zetke, a największym zwycięzcą w tej rozgrywce będzie RMF FM, któremu jest na rękę przejęcie Zetki przez takie medialne rekiny.
odpowiedź
User
Sławomir
Niech kupują i pokażą co potrafią. Jak zrobiąz radiem tak, jak z własnym tygodnikiem to po wyborach za kilka lat może się okazać, że kredyt jest nie do spłacenia i skończy się rumakowanie braci K.
odpowiedź
User
Dino
Agora ma TOK, Fratria będzie miała Zetke i tylko RASP zostanie na lodzie..
odpowiedź
User
YKK
A kto potem będzie spłacał ten kredyt? Bo bracia Słabi to takie biznesmeny jak ten od wazeliny - jak nie dostaną, to sami na pewno nie zarobią.
odpowiedź
User
marketer
Jak kupia to beda musieli dokladac nascie baniek ze skokow bo ilosc sluchaczy spadnie na leb. A my dolozymy do skokow i bedzie git
odpowiedź
User
Super
Dobra zmiana w homo królestwie.
odpowiedź
User
Tolek
Niech kupują i pokażą co potrafią. Jak zrobiąz radiem tak, jak z własnym tygodnikiem to po wyborach za kilka lat może się okazać, że kredyt jest nie do spłacenia i skończy się rumakowanie braci K.

zrestrukturyzują, umożą, odkupią...
odpowiedź
User
Ttt
Baha ciekawe czy jak kupią to nadal beda puszczac reklame meloradio z kajah hahaha. To by bylo śmieszne
odpowiedź
User
Mango
Wyrazy współczucia załodze radia Zet, Antyradia i Meloradia oraz słuchaczom radia Zet. The Game is Over.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Niech żyje repolonizacja mediów polskich i patriotycznych. W ramach programu Radio+ doprowadzimy do propagowania jedynie słusznych poglądów i likwidacji tego radia. Holecka na prowadzącą nr1 !! Semka na prowadzącego serwizy, a ziemniakiewicz na prowadzącego poranne rozmowy!

Słuszną linię miała nasza partia przejmując PeKaO z wrażych obcych rąk i poręczając kredyt tak doświadczonym radiowcom jak siostry karnoFFskie. Na pohybel lewakom!
odpowiedź
User
e
jak łatwo położyć dobrą markę ... oddać ją w takie łapy
odpowiedź
User
ha,ha,ha
A czemu nie pożyczą w Skoku?
odpowiedź
User
freddy
To koniec zetki jaką znamy. Przestanę jej słuchać
odpowiedź
User
Wrt
Ten kraj jest jak Meksyk albo jakaś Kolumbia, trochę tylko lepiej od Ukrainy. Układy i wieczna kasta, której demokracja jest potrzebna do dojenia reszty. Szlachecki feudalizm w wersji biurokratycznej i kieszonkowa oligarchia.
odpowiedź
User
dh
Będzie kolejny wątek przekręciarskiej kariery senatora - tym razem z udziałem banku państwowego.
odpowiedź
User
Piotr
Andrzej Wojciechowski w grobie się przewraca...
W zasadzie to mi to lotto, bo i tak nie słucham, a przynajmniej pisiory będą miały nie tylko TVP, PR ale i swoje radio komercyjne więc nie będą mogły narzekać, że mediach dominuje wroga im propaganda. A wybory i tak przegrają. Amen.
odpowiedź
User
Liberał
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
odpowiedź
User
Ola
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
Bo ja lubię słuchać Radia ZET, a potem niestety nie będzie to możliwe:(
odpowiedź
User
pepe310
>A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
Wolny rynek? waść kpisz?
na wolnym rynku już dawno biznesy karnowskich by upadły bo nikt nie pompowałby wydatków w reklamy w te media.
Na wolnym rynku brak K. nie dostaliby kredytu od banku.
odpowiedź
User
Jacek
I spadek słuchalności do promila za 3...2...1
odpowiedź
User
Liberał
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
Bo ja lubię słuchać Radia ZET, a potem niestety nie będzie to możliwe:(

Bo co? Zbanują Cię?
odpowiedź
User
Liberał

Wolny rynek? waść kpisz?
na wolnym rynku już dawno biznesy karnowskich by upadły bo nikt nie pompowałby wydatków w reklamy w te media.
Na wolnym rynku brak K. nie dostaliby kredytu od banku.

Prośba jest pepe310. Nie bierz się za żaden biznes. Masz wadliwy paradygmat.
odpowiedź
User
Ble
Lewactwo już krokodyle łzy wylewa a zetka została zniszczona rękami takich jak wy. Słuchalnośc dołuje dzial programowy rozbity, informacje wciąż tak samo propagandowe i jednostronne jak w gw... zero pomysłu na zmianę sytuacji nowe formy audycje tylko ta sama sieczka dla nikogo. Kopiec pokonał zetke lata temu bo określił swoich słuchaczy i takich samych ma teraz
odpowiedź
User
rh minus

Wolny rynek? waść kpisz?
na wolnym rynku już dawno biznesy karnowskich by upadły bo nikt nie pompowałby wydatków w reklamy w te media.
Na wolnym rynku brak K. nie dostaliby kredytu od banku.

Prośba jest pepe310. Nie bierz się za żaden biznes. Masz wadliwy paradygmat.

Lepszy wadliwy paradygmat niż ciasny horyzont
odpowiedź
User
mario awario
Wygląda na to, że partia rządząca za pieniądze firmy państwowej przejmuje sobie media. Nawet "zaprzyjaźnionego" biznesmena nie udało się znaleźć, więc trzeba iść na rympał z "kredytem".
odpowiedź
User
Liberał
[quote="rh minus
Lepszy wadliwy paradygmat niż ciasny horyzont
Niepotrzebnie się stygmatyzujesz. Na pewno jesteś wartościową, dającą duży wkład we wspólne dobro jednostką.
odpowiedź
User
Słuchacz
To które radio będzie radiem lemingów?
odpowiedź
User
r2d2
Niech kupują i pokażą co potrafią. Jak zrobiąz radiem tak, jak z własnym tygodnikiem to po wyborach za kilka lat może się okazać, że kredyt jest nie do spłacenia i skończy się rumakowanie braci K.

I wtedy skarb państwa na legalu przejmie radio .
odpowiedź
User
Liberał
Może lemingi kupią sobie dla odmiany RMF ?

No nie....Właściwym byłoby przejęcie Radia Maryja!
odpowiedź
User
elo
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
Spółka żyjąca jedynie dzięki kasie wydawanej u niej przez spółki państwowe za preferencyjny kredyt w banku należącym do państwa (30% udziałów) wchodzi all in do przetargu - tej oferty nikt, nawet jeśli go stać, nie przebije. Tak buduje się oligarchię.
odpowiedź
User
anon
Ej kurde! Od Antyradia won mnie te Lepkie Ronczki!
odpowiedź
User
Liberał
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
Spółka żyjąca jedynie dzięki kasie wydawanej u niej przez spółki państwowe za preferencyjny kredyt w banku należącym do państwa (30% udziałów) wchodzi all in do przetargu - tej oferty nikt, nawet jeśli go stać, nie przebije. Tak buduje się oligarchię.

Bardzo krytyczna jest ta ocena Agory ale trudno się z nią nie zgodzić!
odpowiedź
User
Mango
Prezes Fratrii twierdzi , że nic nie wie o tym, aby złożył wniosek o kredyt, Wirtualnemedia.pl twierdzą , że złożył. Ktoś tu robi z siebie idiotę ?
Może to fake news. Zobaczymy.
odpowiedź
User
Tomek
Tak przebiegłe to nawet PO nie było. Szkoda Pekao, będziemy miał kredyt trudny w egzekucji. A fratria jedyne co zrobi to jeszcze bardziej pograzy Zetke, a największym zwycięzcą w tej rozgrywce będzie RMF FM, któremu jest na rękę przejęcie Zetki przez takie medialne rekiny.
Nie Pekao S.A, a podatnicy...
odpowiedź
User
Tomek
Nowe media narodowe - TVP, TVP Info, Radio Maryja, TV Trwam, wSieci, wPolsce, TV Republika.... Radio Zet...
odpowiedź
User
Piotr
Brawo !
odpowiedź
User
wujek
Że jak? Prawica powiedziała jedno, a zrobiła drugie? Kłamstwo? NIE! Nigdy.
odpowiedź
User
W prawo zwrot
I czyja to wina? Zarząd, dyrektorzy i kierownicy od siedmiu boleści, p.o. oraz menedzerowie wszelkiej masci mają na sumieniu doprowadzenie do upadku radia, ktore moglo jeszcze cos znaczyć. Pozwalniali dziennikarzy zamiast zlikwidowac nikomu niepotrzebną armię pseudospecjalistòw. Trudno się dziwić temu, co się tam teraz dzieje. Kto ich za to rozliczy?
odpowiedź
User
Zet
No to koniec radia Zet jakie znamy... Ale będą czystki na Żurawiej i w regionach, i nowe miejsca pracy dla prawicowych dziennikarzy i absolwentów szkoły Ojca Dyrektora. No rodziny PiSowskie też się załapią jakie pracownicy biurowi, sprzątaczki itd. Kilkaset nowych miejsc pracy. I bracia Karnowscy prowadząca gościa Radia Zet. A może zmienią nazwę na radio Jarosław?
odpowiedź
User
abc
Będą jaja jak przejmą cały Eurozet. Ale będą czystki, poleci Matuszyński, Majewski, Dąbrowa, będzie się działo. Nie mówiąc już o Antyradiu. Przecież PiS nie zostawi sobie rockowego radia? Połączą z Radiem Maryja? Chyba, że będą grali katolicki rock. No i Owsiak też się pożegna. Tylko słuchaczy żal...
odpowiedź
User
zuraw
Najlepsze jest to, że sami pracownicy Eurozetu nie wiedzą nic, tylko plotki i dyskusje. Jak to było ostatnio, odpowiedzialność, lojalność, współpraca?
odpowiedź
User
zenek
Biznes jest całkiem rozsądny bo w pakiecie Pekao S.A. da nie tylko kredyt ale cały pakiet reklam, podobnie zresztą jak reszta spółek kontrolowanych przez Państwo.
odpowiedź
User
g12
"Ten kraj jest jak Meksyk albo jakaś Kolumbia, trochę tylko lepiej od Ukrainy. Układy i wieczna kasta, której demokracja jest potrzebna do dojenia reszty. Szlachecki feudalizm w wersji biurokratycznej i kieszonkowa oligarchia."

Przepraszam z góry, że skopiowałem, ale jestem na mobilnym.

BTW, zgadzam się. Nawet Sofokles miał w tych dogmatach rację, że dobrzy przywódcy rodzą się z bogactwa umysłowego niż dochodowego.

Ale co zrobić? Pozostaje czekać w końcu tylko na śmierć radia analogowego.
odpowiedź
User
alecsandro
Fratria tego nie kupi ( za drogo ) , ale przynajmniej dzisiaj rano bufony z zetki nie potrzebowały kawy
odpowiedź
User
wiki_r
po latach pracy u Niemca z przyjemnością popracuję u Polaka. jak Czech kupował to nikt nie protestował.
odpowiedź
User
srebrna pajęczyna
Prezes Fratrii twierdzi , że nic nie wie o tym, aby złożył wniosek o kredyt, Wirtualnemedia.pl twierdzą , że złożył. Ktoś tu robi z siebie idiotę ?
Prezes nie wie, ale się od senatora dowie. A jak senator jeszcze nie wie, to się od Prezesa dowie. ;-)
odpowiedź
User
Symetrysta
Cokolwiek sądzicie o Karnowskich, jeśli kupią Zetkę, przybliży nas to do równowagi medialnej. Kibicuję.
odpowiedź
User
opad
Wojciechowski się w grobie przewraca !
odpowiedź
User
Symetrysta
"na wolnym rynku już dawno biznesy karnowskich by upadły bo nikt nie pompowałby wydatków w reklamy w te media.
Na wolnym rynku brak K. nie dostaliby kredytu od banku"

Dokładnie tak samo funkcjonowała Wyborcza i chyba Ci to nie przeszkadzało? Przyznanie koncesji Radiu Zet na początku 90. też odbyło się w trybie aferalnym (historia chyba jest gdzieś w sieci) i fajnie, że po tylu latach w końcu można to odkręcić. Żal Wam będzie tej mdlącej papki reklam, starych przebojów i konferansjerki dla idiotów? "Jak cudownie, dzisiaj czwartek, a już jutro będzie piątek"? Nie wierzę.
odpowiedź
User
tt
Model rosyjsko-węgierski w realizacji. Kolega Ziobry z Pekao SA da kredyt, potem się umorzy a kto się nie ukorzy przed Pisem, temu naślemy CBA i co tam jeszcze. Niezależne masowe media w Polsce się skończą o ile za rok na wyborach Pis nie dostanie kopa.
odpowiedź
User
Kamila
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?

W tym, że to przekręt. Tak malutka firma jak Fratria z obrotami rocznymi ok. 2 mln zł (jeśli dobrze pamiętam), ma dostać kredyt na firmę wartą 73 mln zł? Jakim cudem? W normalnym świecie żaden bank na coś podobnego by nie pozwolił. A jakieś zabezpieczenia? Sam Eurozet to za mało, bo wszyscy wiedzą, że firma nie jest tyle warta, a cena ustalona przez Czechów jest z kosmosu. Bank powinien najpierw sprawdzić faktyczną wartość przedmiotu kredytowania. Nie jestem ekonomistką, ale tak na zdrowy rozsądek. Jeśli będzie zgoda na kredyt, służby powinny się temu przyjrzeć. Aha, zapomniałam, że służby, bank i Fratria są z "dobrej zmiany".
odpowiedź
User
zeta
Zetka to obecnie tak mdłe i nijakie radio, że kto by tego nie kupił nie może być już gorzej. Te polskie piosenki i reklamy sralutanów i rozdupanów co 15 minut... nie da sie tego słuchać.
odpowiedź
User
Marcelina
jak łatwo położyć dobrą markę ... oddać ją w takie łapy

Jak położyć to widać dzisiaj. Trzeba ratować trupa!
odpowiedź
User
pepe310
>Dokładnie tak samo funkcjonowała Wyborcza i chyba Ci to nie przeszkadzało?
GW miała czytelników jak żaden inny dziennik (poza brukowym faktem i supereksprem)
A co maja Do rzeczy. Gazeta Polska Codzienie itp. prawicowe gazety?
Mnóstwo zwrotów.
Z czysto biznesowego punktu widzenia to wydawanie kasy w te media to strata pieniedzy bo zasięg marginalny i grupa docelowa klienteli nie ta...
odpowiedź
User
Sebastian
Najpierw była mowa w październiku że Fratria jest zainteresowana , potem odmawia , a teraz chcę. Dla mnie jest niezrozumiała sprawa przyjęcia. Pożyczka od banku - przecież pójdą śladem Ruchu , którego brał pożyczkę od Alior Banku i jest problem bo zaraz ta firma od gazet padnie. Jeśli oni wezmą te radio to raczej będzie obawa o to że zrobią tubę PiS razy 20 obok Polsatu.
odpowiedź
User
Christina Aguliera
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?

ya nie zayumałem miliarda do Luksemburga liberale
odpowiedź
User
W prawo zwrot
sPISali się ci pseudospecjaliści z Eurozetu... Zrobić taki przekręt z komercyjnym radiem to nie lada wyzwanie. Nic dziwnego, że najpierw pozbyli się wszystkich w miarę niezależnych dziennikarzy. Teraz nikt im nie podskoczy, jak wpuszczą na antenę Karnowskich. Powinni ich za to powiesić na paskach TVP :-(
odpowiedź
User
Tutejszy Tutaj
Słuchalność poszybuje, bo dźwięk Zetki popłynie ze szczekaczek na każdym rogu ulicy, w fabrykach, szkołach. A na poważnie to będzie Polsat w eterze. Wypiorą nam mózgi i nawet tego nie poczujemy.
odpowiedź
User
john
Tak przebiegłe to nawet PO nie było. Szkoda Pekao, będziemy miał kredyt trudny w egzekucji. A fratria jedyne co zrobi to jeszcze bardziej pograzy Zetke, a największym zwycięzcą w tej rozgrywce będzie RMF FM, któremu jest na rękę przejęcie Zetki przez takie medialne rekiny.
spoko klienci banku się dorzucą;)
odpowiedź
User
Rita Tita
Radio Zet stało się dnem totalnym i taka jest prawda. Audycje na mizernym poziomie. W wiadomościach wszystko na plus i jakie to PO jest dobre i w ogóle. Prawda jest taka że to radio potrzebuje zmian. Zarząd jest do dupy i konferansjerzy również. I te żenujące reklamy co 15 minut. Ale zakup radia przez Karnowskich również będzie dnem bo wszystko pójdzie na stronę PiS (wszystkie partie w tym cyrku na wiejskiej już dawno powinny pierdziec w pasiak). Spadnie słuchalność. A RMF już może się z tego cieszyć.
odpowiedź
User
Tutejszy Tutaj
Zawiążmy stowarzeszenie, zorganizujmy zbiórkę (fundusz crowdfundingowy), kupmy Zetkę. Dla Checha to tylko biznes. Zróbmy z Zetki jedyne Radio Publiczne : )
odpowiedź
User
kc
Zawiążmy stowarzeszenie, zorganizujmy zbiórkę (fundusz crowdfundingowy), kupmy Zetkę. Dla Checha to tylko biznes. Zróbmy z Zetki jedyne Radio Publiczne : )


i to twoje śmieszne stowarzyszenie, sprzeda to radio - co kupiłeś za cudze pieniądze - wielkiej korporacji ze wschodzu lub zachodu. W czym niby to jest lepsze od tego co sie dzieje teraz, lub działo wcześniej? Dajcie sobie siana wszyscy. Te gierki nie są warte waszego czasu i opnii.
odpowiedź
User
hihihi
Ciekawe, czy to wszechstronnie utalentowany brat Zbyszka Ziobro tak bankowi doradził, bo zdaje się od niedawna jest w Pekao doradcą?
odpowiedź
User
Aquarius
To będzie koniec zetki,zrobią tube pisu


Przeciez to nie ma najmniejszego znaczenia KTO kupi tylko za CZYJE.
Ktokolwiek by nie kupił (za pieniadze banku panstwowego i wsparcie Pisu, PO itd ) zrobi z tego tube Pisu, PO itd
odpowiedź
User
AS
To byłby koniec Radia Zet jakie znamy! Ręce precz od niezależnych mediów, partyjni siepacze!
odpowiedź
User
gefreiter kossakowski
Ufff, jak dobrze że parę lat temu odrzuciłem ofertę pracy w eurozet - teraz pracowałbym dla goebbelsików z fratrii :)
odpowiedź
User
fan tom
Czegoś tu nie rozumiem. Przecież w artykule mowa tulko o zaprzeczaniu zakupu przez Fratrię. Moim zdaniem to nie dojdzie do szybkiego skutku, zwłaszcza po machlojach z publicznymi pieniędzmi i nieciekawej sytuacji niezależnych mediów w Europie Środkowej. Teraz to byłby strzał w kolano.
odpowiedź
User
tymon
Jeśli Zetkę przejmą Karnowscy i zrobią z niej kolejną tubę PiS, to nikt tego nie będzie słuchał i radio padnie.
odpowiedź
User
Adam
czytam to wszystko z wielkim niedowierzaniem :(
odpowiedź
User
Symetrysta
Ufff, jak dobrze że parę lat temu odrzuciłem ofertę pracy w eurozet - teraz pracowałbym dla goebbelsików z fratrii


Czyli robisz jako propagandysta opozycji w TVN-ie lub u Niemca (RASP), dziennikarski plankton wyboru dzisiaj wielkiego nie ma
odpowiedź
User
jaws
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
Bo ja lubię słuchać Radia ZET, a potem niestety nie będzie to możliwe:(


Szanowny panie samolubie . Ja nigdy nie słuchałem Radia ZET , może po zmianie będę . Czyli , żadna strata dla R -Z
odpowiedź
User
gefreiter kossakowski
Ufff, jak dobrze że parę lat temu odrzuciłem ofertę pracy w eurozet - teraz pracowałbym dla goebbelsików z fratrii


Czyli robisz jako propagandysta opozycji w TVN-ie lub u Niemca (RASP), dziennikarski plankton wyboru dzisiaj wielkiego nie ma

Pozostaje mi tylko pokiwać ze smutkiem głową nad twoim ciasnym móżdżkiem w którym praca w eurozet równa się byciu dziennikarzem...
odpowiedź
User
Rydz
Jeśli to zrobią to pierwszy wyciągnę swoje pieniądze z Pekao i wszystkim też to polecam
odpowiedź
User
Laki
Że względu na brak prawicowego radia o takim zasięgu to jest to dobra inwestycja dla Karnowskich
odpowiedź
User
finka
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
Bo ja lubię słuchać Radia ZET, a potem niestety nie będzie to możliwe:(

Fratrii też nie stać, ale dostaną kasę z PeKaO SA. Jak Pan myśli, ktoś inny dostałby kredyt 200 mln mając roczny przychód 3 mln?
odpowiedź
User
Greg
Będę musiał w samochodzie i w domu wykasować Zetkę tak jak wykasowałem Trójkę.
odpowiedź
User
Arturro
Znaczy się spółka z zyskiem rzędu 3 milionów złotych dostanie kredyt na minimum kilkaset milionów?

Kto to żyruje?
I kto spłaci?
odpowiedź
User
boruta
Ile dadzą sami Karnowscy? Z 10% przynajmniej? A serio: tak właśnie wyglądą układ zamknięty i państwo mafijne.
odpowiedź
User
Ajm
Jak pięknie kroczek po kroczku patrioci odzyskują własne państwo z łapsk złodziei targowickiej bolszewii.
odpowiedź
User
Ajm
Jak pięknie kroczek po kroczku patrioci odzyskują własne państwo z łapsk złodziei targowickiej bolszewii.
odpowiedź
User
miki
Pisanie że Fratria "kupi" Zetkę to manipulacja. Fratria DOSTANIE Zetkę od PiSu. Partia kupi im tę stację za kasę z państwowego PKO SA.
odpowiedź
User
Leming
Co to się powyprawia z Antyradiem? Cała redakcja wyleci, zaraz zacznie się wycie lewaków.
odpowiedź
User
Leming
Co to się powyprawia z Antyradiem? Cała redakcja wyleci, zaraz zacznie się wycie lewaków. Och, jaka szkoda.
odpowiedź
User
Gość X
Do będzie najlepsze radio zet w historii!
Będzie jeszcze bardziej młodzieżowe. Assendi dostał posadę w Radiu Eska.
odpowiedź
User
rvb
Się pisiory zleciały minusować.
odpowiedź
User
stopis
Mam nadzieję, że AGORA przebije ofertę Biereckiego
odpowiedź
User
Romek
Kiedyś to była duma pracować w radiu zet. Od jakichś 2,3 lat już nie jest. Ale teraz to będzie dopiero wstyd. Szkoda tej stacji, jakaś klątwa czy co?
Ten stary autobus, pomalowany świeżą, czerwoną farbą (na zdjęciu) jest piękną metaforą obecnej sytuacji.
odpowiedź
User
PISlamabad
Z (r)ZETelnym dziennikarstwem ZETka nie ma i już nie będzie miała nic wspólnego. Nie ma się co łudzić.
odpowiedź
User
ve
Nie ma czego żałować. Jednego radia dla ćwierćmózgów mniej. O posady zapowiadaczów godziny też bym się nie martwił. Rmfy i inne radia wawa przygarną wszystkich.
odpowiedź
User
u
Tak przebiegłe to nawet PO nie było. Szkoda Pekao, będziemy miał kredyt trudny w egzekucji. A fratria jedyne co zrobi to jeszcze bardziej pograzy Zetke, a największym zwycięzcą w tej rozgrywce będzie RMF FM, któremu jest na rękę przejęcie Zetki przez takie medialne rekiny.
bład beda mieli bardzo duzo reklam z pewnych zródel
odpowiedź
User
Mała Mrówka
Co to się powyprawia z Antyradiem? Cała redakcja wyleci, zaraz zacznie się wycie lewaków.


Szkoda marki, ale z drugiej strony psują ją sami. To co od roku się tam wyprawia w porannym programie to jest jakaś aberracja. Zrobiono szambo z w miarę dobrego programu. I jeszcze szczekający, piskliwy głos Pani, której się wydaje, że zjadła wszystkie rozumy i jest wyrocznią w każdej sprawie... A podobno to sam Figurski wymyślił ją sobie na partnerkę. Chyba po tym wylewie jednak nie wszystko mu tam styka w mózgownicy.
Pomijam już skandaliczne braki warsztatowe, takie jak zagadywanie wokalu w utworach czy przekrzykiwanie się na antenie.
Może zmiana się tam rzeczywiście przyda. A i tak tam wszyscy trzęsą tyłkami co się z nimi stanie, bo - jak to w Eurozecie - nikt nikomu nic nie mówi, tylko się pewnie znowu dowiedzą po fakcie albo z Wirtualnych Mediów.
odpowiedź
User
michael112
Byłoby ciekawie, mielibyśmy propisowskie radio komercyjne i to w dodatku radio z wyrobioną latami marką...
odpowiedź
User
michael112
Co to się powyprawia z Antyradiem? Cała redakcja wyleci, zaraz zacznie się wycie lewaków.


Antyradio pewnie z takim właścicielem wyleci.
Mogliby przywrócić na te częstotliwości ChilliZet, teraz gra tylko w W-wie, Krakowie i Katowicach...
A na obecne częstotliwości Chilli... kto wie... może ponownie Planeta FM?
odpowiedź
User
Arturro
Byłoby ciekawie, mielibyśmy propisowskie radio komercyjne i to w dodatku radio z wyrobioną latami marką...

Stacja zmieniająca profil na radykalno-patriotyczny nie byłaby w stanie utrzymać słuchalności na dotychczasowym poziomie.
Ten zakup, jeśli do niego dojdzie, to budowanie zaplecza biznesowego na przegrane wybory.
Co najmniej kilkaset osób znajdzie tam etacik.
odpowiedź
User
Żuraw
Już słychać jak na żurawiej wiotczeją kręgosłupy, a języki przygotowują na nowe dotąd nielizane terytoria! To będzie zupełnie nowe i wyjątkowe widowisko! Have fun :)
odpowiedź
User
żuraw2
Już słychać jak na żurawiej wiotczeją kręgosłupy, a języki przygotowują na nowe dotąd nielizane terytoria! To będzie zupełnie nowe i wyjątkowe widowisko! Have fun
mam nadzieję, że kiedyś tego doświadczysz osobiście. należy ci się za chamstwo. i to podwójnie.
odpowiedź
User
Marta
Najpierw była mowa w październiku że Fratria jest zainteresowana , potem odmawia , a teraz chcę. Dla mnie jest niezrozumiała sprawa przyjęcia. Pożyczka od banku - przecież pójdą śladem Ruchu , którego brał pożyczkę od Alior Banku i jest problem bo zaraz ta firma od gazet padnie. Jeśli oni wezmą te radio to raczej będzie obawa o to że zrobią tubę PiS razy 20 obok Polsatu.
Pisz po polsku
odpowiedź
User
Jaro
Cokolwiek sądzicie o Karnowskich, jeśli kupią Zetkę, przybliży nas to do równowagi medialnej. Kibicuję.

No nie, bo jak dodamy 3% przyszłej setki + 10% wszystkich programów radia reżimowego, to i tak będzie ,mniej od RMF. Przecież nie ma aż tylu debili, zeby wszystkim szczekaczkom zapewnić słuchalność...
odpowiedź
User
Janusz Biznesu
Jeszcze im mało czego się nie dotkną to zepsują Polskie Radio ciągle w dół telewizja w polsce.pl 0,02 proc udziału w sieci sprzedaż spada to i jeszcze muszą dopaść radio ZET ciekawe czy jeżeli niestety się to potwierdzi to skład ant radia się zmieni a było by szkoda oni myślą że przejmą media jak na Węgrzech i będą kłaść propagandę sukcesu nieustannie lejącą się z TVP i z głośników PR i będą rządzić na wieki . Twierdzili że wszystkie media przed 2015 były przeciwko PIS więc jak wygrali otóż jeżeli PIS będzie miał przegrać to przegra i nic wam to nie pomoże ;]
odpowiedź
User
Janusz Biznesu
A skąd ten płacz komentatorów? Wolny rynek. Chcą kupić -niech kupują. Stać was na kupno -składajcie swoje oferty. W czym problem?
Spółka żyjąca jedynie dzięki kasie wydawanej u niej przez spółki państwowe za preferencyjny kredyt w banku należącym do państwa (30% udziałów) wchodzi all in do przetargu - tej oferty nikt, nawet jeśli go stać, nie przebije. Tak buduje się oligarchię.

Bardzo krytyczna jest ta ocena Agory ale trudno się z nią nie zgodzić!


Tu chodzi o fratrię nie o Agorę mogę się nie zgadzać z Agorą ale z czym fratria do ludzi nawet tv nie potrafią zrobić 0,02 proc. udziału itd itp
odpowiedź
User
Janusz Biznesu
Cokolwiek sądzicie o Karnowskich, jeśli kupią Zetkę, przybliży nas to do równowagi medialnej. Kibicuję.

No coż jeżeli oni to kupią to spadki będą kontynowane to co panowie Karnowscy robią jest mdłe i nieobiektywne propaganda
odpowiedź
User
A
Byłoby ciekawie, mielibyśmy propisowskie radio komercyjne i to w dodatku radio z wyrobioną latami marką...


Tu marka nic nie da nawet oni odstraszają ludzi tym pro PISOwkim wazeliniarstwem
odpowiedź
User
Bartek
Romuś, jak ja uwielbiam takie jęki lemingów :) Koniec, dupa, usrało się, nie wszystkie media w Polsce będą antypolskie i to boli, prawda?

Co za szczęście że Bank Pekao został odzyskany.
Zarząd przychylniej spojrzy na wniosek braci Karnowskich.
Szczęście tym większe, że ze zbankrutowanych SKOK-ów już chyba nic się nie da wycisnąć.
Już nie mogę się doczekać sukcesów nowej Zetki, jak myślicie, poniżej 5% słuchalności zejdzie po pół roku? Czy zajmie im to rok?
To wtedy odzyska się RMF, pieniążki będą, są banki, jest energetyka, bo przecież pluralizm i różnorodne poglądy w mediach, warte są każdej ceny.
Zwłaszcza gdy płaci suweren.
odpowiedź
User
Jfghjfd
Halo. Już od jakiegoś czasu Radio ZET sprzyja PiS. Posłuchajcie wiadomości. Ostatnio jadąc samochodem w nocy dowiedziałem się, że jacyśtam naukowcy "odkryli" kalendarzyk jako metoda antykoncepcji. SZOK. Radio zet zachowuje się identycznie jak Polsat news. Przekazuje zakamuflowane informacje pro rządowe. Żenada.
odpowiedź
User
werty
Halo. Już od jakiegoś czasu Radio ZET sprzyja PiS. Posłuchajcie wiadomości. Ostatnio jadąc samochodem w nocy dowiedziałem się, że jacyśtam naukowcy "odkryli" kalendarzyk jako metoda antykoncepcji. SZOK. Radio zet zachowuje się identycznie jak Polsat news. Przekazuje zakamuflowane informacje pro rządowe. Żenada.

rozumiem, że jakby przekazywało antyrządowe informacje byłoby ok?
odpowiedź