SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fullsix Media i Value Media walczą o 28,3 mln zł budżetu mediowego TVP

Do przetargu na usługi planowania i zakupu mediów dla Telewizji Polskiej zgłosiły się dwie agencje: Fullsix Media (Havas Media Group) i Value Media (Group One) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Ten drugi broni budżetu TVP. Do wzięcia jest roczna obsługa budżetu wycenionego na 28,29 mln zł brutto.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Value Media złożył ofertę z ceną 28,29 mln zł. Fullsix Media ceny nie podało.

Budżet TVP przeznaczony do obsługi mediowej wynosi 28,29 mln zł. Na kwotę tę składają się koszty zewnętrznego wykonania usług (czyli m.in. zakup mediów), w wysokości nie wyższej niż 22,182 mln zł netto 27,28 mln zł brutto. Pozostała kwota 818 tys. zł netto (ponad 1 mln zł brutto) to maksymalne wynagrodzenie agencji w ciągu roku współpracy. Umowa zostanie bowiem zawarta na 12 miesięcy, począwszy od 1 października br.

Telewizja Polska określiła progi rabatów, jakich oczekuje od domu mediowego w zakupie konkretnych mediów. O wyborze zwycięskiej agencji zdecyduje w 78 proc. kryterium ceny co oznacza, że kryteria jakościowe, wyjątkowo jak nigdy dotąd będą stanowić aż 22 proc.

Zwycięski dom mediowy zajmie się planowaniem i zakupem mediów, tworzeniem strategii mediowych zlecanych przez TVP kampanii reklamowych, oceną ofert mediów, rekomendowaniem nowych kreatywnych rozwiązań mediowych, produkcją kreacji, monitoringiem kampanii, ich nadzorem oraz rozliczaniem.

Obecnie obsługą mediową TVP zajmuje się dom mediowy Value Media. Umowa wygasa z końcem września.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przeznaczony w trwającym obecnie przetargu budżet mediowy TVP jest sporo większy od tego, który trafił do Value Media jesienią ub.r. Było to początkowo 12,3 mln zł brutto, a kilka tygodni temu zwiększono go o dodatkowe 6,15 mln zł, co razem daje 18,45 mln zł.

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł - wynika ze sprawozdania abonamentowego nadawcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fullsix Media i Value Media walczą o 28,3 mln zł budżetu mediowego TVP

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Malkontent
Jak to ceny nie podało A to nie jest tak że to wymóg jest .Jesli nie podało ceny to chyba tak jakby nie złożyło oferty 😁
odpowiedź
User
affko
Ten proces jest tak obiektywny i logiczny jak wczorajsza debata.
odpowiedź