SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski fundusz bValue inwestuje milion złotych w startup z Niemiec

Fundusz bValue zainwestował milion złotych w Roq.ad, niemieckie narzędzie do marketingu online łączące dane o aktywności klienta na wszystkich urządzeniach online i stacjonarnych.

Zespół Roq.ad, w środku prezes Carsten FrienArticle

Roq.ad powstało na początku 2015 roku w Berlinie. Wykorzystuje założenie “cross-device marketingu” - potencjalni klienci korzystają z różnych urządzeń (komputery, smartfony, tablety), a ich trafne rozpoznanie i połączenie daje lepsze rezultaty zakupowe. Narzędzie wskazuje, jaką drogą budować najtrwalsze relacje z klientem, zarówno w świecie online, jak i offline.  

Technologia wykorzystuje machine learning - algorytmy łączące anonimowe dane z urządzeń elektronicznych z aktywnością klientów np. w sklepach stacjonarnych czy punktach usługowych. Minimalizuje to koszty dotarcia do potencjalnego klienta i kampanii prowadzonych w wielu (niekiedy zbyt wielu) kanałach. Zaawansowane algorytmy Roq.ad łączą te dane inaczej niż Google - chwalą się twórcy rozwiązania.

Milion złotych dla Roq.ad

Fundusz bValue przeznaczył 1 mln złotych na rozwój technologii Roq.ad. Nie wyklucza dalszego dokapitalizowania startupu.

- Pieniądze pozyskane od bValue przeznaczymy na rozwój technologii. Skorzystamy także z kontaktów funduszu w Polsce. Prowadzimy dodatkowe rozmowy z innymi inwestorami - dążymy do zwiększenia obecnej rundy inwestycyjnej. Dodatkowe finansowanie pozwoli nam intensywniej komercjalizować technologię i w maksymalnym stopniu wykorzystać jej potencjał - mówi Carsten Frien.

Berliński startup swoje usługi dostarcza niemieckim oddziałom m.in. takich firm jak Deutsche Bahn, McDonald’s, Mercedes, Volkswagen czy Red Bull. W ponad 20-osobowym zespole pracuje kilku Polaków, a oddział technologiczny firmy znajduje się w Poznaniu i działa pod kierownictwem Bartosza Bogackiego (CTO).

- Rynek marketingu online rozwija się bardzo szybko, a po inwestycjach w takie firmy jak Tidio, CallPage, Senuto czy PushPushGo ten segment rynku jest przez nas dość dokładnie rozpracowany. Roq.ad to berlińska wschodząca gwiazda w sektorze nowych technologii - uważa Leszek Orłowski,dyrektor ds. inwestycji w bValue.

Pomysłodawcą niemieckiej firmy jest Carsten Frien, który wcześniej założył już siedem startupów.  Ma też za sobą doświadczenie w niemieckim i brytyjskim oddziale AOL.

Łącznie bValue założone i kierowane przez Macieja Balsewicza dysponuje środkami w kwocie około 100 mln zł. Zamierza zainwestować w 20-30 spółek kwotę od 100 tys. euro (w fazie seed) do 1 mln euro (w rundzie Pre-A).

Skupia się przede wszystkim na szukaniu przedsiębiorców, którzy za pośrednictwem nowych technologii rozwiązują realne problemy na rynkach globalnych.

Dołącz do dyskusji: Polski fundusz bValue inwestuje milion złotych w startup z Niemiec

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl