SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundusz Czysta3.vc inwestuje milion złotych w CUX.io. Karol Sadaj i Tomasz Karwatka wśród doradców startupu

Polski startup CUX.io zajmujący się analityką produktową pozyskał milion złotych finansowania od funduszu Czysta3.vs. Według planów pieniądze zostaną przeznaczone dalszy rozwój firmy, a w jej radzie doradczej znaleźli się Karol Sadaj z Revolut oraz Tomasz Karwatka z Divante.

Zespół CUX.ioArticle

CUX.io to polski startup specjalizujący się w wykorzystaniu machine learningu do analizy predyktywnej. Firma ma swoje biura we Wrocławiu i Berlinie, dotychczas w aplikacji CUX.io zarejestrowano ponad tysiąc projektów, a klienci to 200 organizacji w 44 krajach, wśród nich jest m.in. T-Mobile.

Jak podkreślają twórcy startupu jego narzędzie, w kontrze do innych rozwiązań analitycznych, pokazuje całe wizyty użytkowników, a nie tylko pojedyncze sesje. Dzięki takiemu podejściu klienci CUX-a są w stanie bardzo precyzyjnie wyrysować ścieżki użytkowników i z ich zachowań wyczytać, jakie rozwiązania najlepiej wpłyną na zadowolenie z użytkowania strony czy poprawę konwersji.

- Zauważyliśmy, że oprócz zachowań, jesteśmy w stanie wskazywać również miejsca negatywnych doświadczeń klientów - mówi Kamil Walkowiak, CTO, odpowiedzialny za R&D produktu w CUX.io. - Na ich podstawie budujemy Experience Metrics. Dążymy do tego, aby nasza aplikacja uczyła się i sugerowała optymalne ścieżki dla wybranych produktów. Chcemy, aby przewidywała, jakie zachowania klientów wpłyną na wzrost sprzedaży, a które ten proces zahamują.

Dla wybranych klientów ruszyły beta testy, a w przyszłym roku już wszyscy klienci CUX.io skorzystają z efektów badań nad Experience Metrics.

Teraz poinformowano, że CUX.io otrzymał milion zł. finansowania z funduszu Czysta3.vc. Według planów środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój produktu.

- CUX.io pracuje nad rozwiązaniem, z którego skorzystać będzie mógł, a nawet powinien, każdy liczący się gracz w sektorze produktów cyfrowych. Rynek cały czas rośnie, a brakuje jakościowo dobrych rozwiązań analitycznych. Dostrzegliśmy potencjał międzynarodowy projektu, czego żywym dowodem są działania z klientami w kilkudziesięciu krajach — przyznaje Szymon Janiak, managing director w Czysta3.vc.

Jednocześnie w radzie doradczej startupu znaleźli się Karol Sadaj, szef polskiego oddziału aplikacji Revolut oraz Tomasz Karwatka z platformy Divante.

- Bardzo cenimy sobie zaufanie, jakim obdarzyli nasz produkt zarówno Tomek, jak i Karol. Tomek jest fantastycznym mentorem wspierającym nas przede wszystkim od strony prowadzenia biznesu i współpracy z klientami klasy enterprise. Od Karola uczymy się jak promować swój biznes na międzynarodowym rynku - wyjaśnia Paulina Walkowiak, szefowa CUX.io.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundusz Czysta3.vc inwestuje milion złotych w CUX.io. Karol Sadaj i Tomasz Karwatka wśród doradców startupu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl