SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundusz Internet Ventures ma zrealizować pierwsze inwestycje na początku 2011 r.

Nowy fundusz Internet Ventures FIZ, który ma docelowo dysponować środkami w wysokości 100 mln zł, zrealizuje pierwsze inwestycje na początku przyszłego roku, wynika z wypowiedzi przedstawicieli funduszu. Internet Ventures to wspólne przedsięwzięcie Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK), MCI Management oraz IIF Group.

Fundusz Internet Ventures ma zrealizować pierwsze inwestycje na początku 2011 r.

"Wczoraj podpisaliśmy umowę z KFK, jutro lub na początku przyszłego tygodnia złożymy wniosek o rejestrację Internet Ventures w Komisji Nadzoru Finansowego" - powiedział venture partner w MCI Management Sylwester Janik. Ocenił, że proces rejestracji może potrwać ok. pół roku. Dodał, że zespół funduszu już pracuje i pierwsze umowy inwestycyjne mogą zostać podpisane na początku przyszłego roku.

Internet Ventures zostanie utworzony w wyniku umowy pomiędzy KFK, MCI Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, MCI Management oraz IIF, która zakłada utworzenie funduszu inwestycyjnego Internet Ventures FIZ.Wsparcie KFK ma mieć wartość 50 mln zł.

Docelowa kapitalizacja funduszu to 100 mln zł przy czym KFK obejmie certyfikaty inwestycyjne za 40 mln zł (oraz obligacje emitowane przez fundusz za o wartości 10 mln złotych), a MCI Management i IIF - po 25 mln zł.

Strategia inwestycyjna Funduszu zakłada dywersyfikację sektorową portfela poprzez inwestycje w projekty z obszaru: e-commerce i m-commerce (B2C), portali internetowych i serwisów społecznościowych, aplikacji i technologii mobilnych/bezprzewodowych oraz internetowych, rozwiązań dla telekomunikacji i mediów elektronicznych, treści cyfrowych, serwisów gier i rozrywki on-line, e-payment i m-payment, e-advertising i m-adverising oraz cloud computing.

Fundusz będzie zarządzany wspólnie przez zespoły MCI Management i IIF. Fundusz ma koncentrować swe inwestycje na spółkach będących na wczesnych etapach rozwoju oraz na etapie wzrostu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundusz Internet Ventures ma zrealizować pierwsze inwestycje na początku 2011 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xfn5
zobacz też tu:

http://dobry-fundusz.blogspot.com
odpowiedź