SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gadu-Gadu uruchamia serwis społecznościowy

15 lutego ruszył w wersji beta społecznościowy serwis Moja Generacja przeznaczony dla użytkowników komunikatora Gadu-Gadu.

Serwis dostępny pod adresem mojageneracja.pl zgodnie z trendem web 2.0 współtworzą sami internauci. Portal umożliwia im prowadzenie bloga, własnej wirtualnej wizytówki oraz rozmów w grupach tematycznych. Daje też możliwość oceniania, wydawania opinii oraz pisania komentarzy na temat treści generowanych przez pozostałych użytkowników serwisu.

Wyróżnikiem witryny jest integracja z komunikatorem Gadu-Gadu. Począwszy od możliwości sprawdzenia czy dany użytkownik „Mojej Generacji”, jest aktualnie zalogowany w sieci Gadu-Gadu, a skończywszy na bocie (numer specjalny w sieci Gadu-Gadu gg:400), dzięki któremu użytkownicy mogą umieszczać wpisy w swoim blogu poprzez komunikator. Dostępna jest także rozbudowana wyszukiwarka umożliwiająca wyszukiwanie osób po numerach Gadu-Gadu, jak również danych pozostawianych przez użytkowników w samym serwisie.

Na stronie www.mojageneracja.pl internauci znajdą także aplikacje webowe zintegrowane z serwisem, które mogą wykorzystywać dla celów prywatnych: czytnik RSS, notatnik, przypominacz oraz listę zadań. Katalog aplikacji ma być zresztą stale rozszerzany o nowe, przydatne dla użytkowników rozwiązania. Zamierzeniem jest zaoferowanie użytkownikom serwisu takich funkcjonalności, dzięki którym Moja Generacja może pełnić rolę strony startowej każdego internauty.

Do Mojej Generacji można dołączyć w prosty sposób – wystarczy posiadać numer komunikatora Gadu-Gadu i zalogować  się do serwisu poprzez stronę WWW lub klikając w ikonkę Generacji w swoim komunikatorze.

Portal Moja Generacja jest następcą uruchomionego w maju 2005 roku rozbudowanego katalogu użytkowników Generacja Gadu-Gadu. Nowa strona zawiera wszystkie wpisy z poprzedniego serwisu.

- Moja Generacja otwiera nowy etap w Gadu-Gadu – mówi Piotr Pokrzywa z Zarządu Gadu-Gadu S.A. – Serwis ma bardzo duży potencjał rozwoju, w tym wielomilionową społeczność. Jesteśmy przekonani, że zostaniemy serwisem społecznościowym nr 1 w Polsce – deklaruje Pokrzywa.

Witryna będzie promowana przede wszystkim wśród użytkowników komunikatora Gadu-Gadu. – Nie planujemy dużej kampanii reklamowej – mówi nam Jarosław Rybus, rzecznik prasowy Gadu-Gadu. Rybus podkreśla, że ideą serwisu web 2.0 jest to, iż to sami użytkownicy uzupełniając jego treść przyczyniają się jednocześnie do jego popularyzacji.

Producentem Mojej Generacji jest Gadu-Gadu S.A. Uruchomienie serwisu poprzedziły prace dedykowanego specjalnie dla tego projektu zespołu programistów, które trwały kilka miesięcy. Strategia rozwoju witryny obejmuje stałe dodawanie nowych funkcjonalności i narzędzi. Kolejnych funkcjonalnych zmian w Mojej Generacji należy spodziewać się już w najbliższym czasie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gadu-Gadu uruchamia serwis społecznościowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl