SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W „Gazecie Polskiej” krzyżówka z „pasożytem ludzkim” i „czerwoną mendą”. Lisiewicz: miała oburzać i oburza

W bieżącym numerze „Gazety Polskiej” ukazała się kolejna „Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza”. Niektórzy dziennikarze i inni internauci skrytykowali to, że w opisach haseł są stwierdzenia takie jak „pasożyt ludzki” i „czerwona menda z demonstracji KOD”. - Od dziś mogę czuć się autorem spełnionym, bo to rzadki przypadek, by plan twórcy powiódł się w 100 procentach: krzyżówka miała oburzać i oburza! - skomentował Piotr Lisiewicz.

Article

Na krzyżówkę w numerze „Gazety Polskiej”, który pojawił się w sprzedaży w zeszłą środę, zwróciła uwagę na Facebooku Magda Fitas-Dukaczewska. Przytoczyła najbardziej oburzające ją opisy haseł: „Pasożyt ludzki, co po dodaniu jednej samogłoski staje się nudziarzem w czerwonych okularach”, „Samorządowiec z PO, co wspiera Rosjan w zablokowaniu przekopu Mierzei Wiślanej”, „Czerwona menda znana z manifestacji KOD, co ogłosiła się reprezentantem nauczycieli”.

We wtorek o krzyżówce dyskutowali też niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze. - Przerażające - skomentował Bartosz Węglarczyk z Onetu. - Gimnastyka umysłu. Mam nadzieję że autor nie zapomniał się porozciągać na koniec - napisał Paweł Wilkowicz ze Sport.pl. - Obrzydliwe - oceniła Kataryna.

- Skandal i obrzydliwość - jedynie tak można skomentować poziom „krzyżówki” w Gazecie Polskiej, w której znajdują się reklamy Spółek Skarbu Państwa, m.in PGNiG, Lotos, PKO, Energa, NBP - skrytykowano na ptofilu twitterowym klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, dodając tag #MowaNienawiści.

Cykl „Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza” ukazuje się w „Gazecie Polskiej” od września ub.r. Zazwyczaj opisy haseł zawierają dosadne oceny lub aluzje do wydarzeń politycznych i społecznych.

Piotr Lisiewicz do krytycznych opinii o ostatniej krzyżówki odniósł się we wtorek po południu na portalu Niezalezna.pl. Wykpił to, że jako jedna z pierwszych oburzyła się nią Magda Fitas-Dukaczewska. - Jestem tym niezwykle zaszczycony, bo kobieta, która została żoną szefa WSI (dawniej w WSW), musi być damą o wrażliwości wręcz niezwykłej. Gdyż jak wiadomo na samo słowo „nienawiść” wrażliwcy z WSI (WSW) mdleli z oburzenia - skomentował.

Kpił też z tego, że hasłem opisywanym jako „pasożyt ludzki” niekoniecznie musi być Owsiak. - Wśród owych organizmów co druga nazwa to mowa nienawiści: tasiemiec uzbrojony (mowa nienawiści plus groźba fizyczna), tęgoryjec dwunastnicy (mowa nienawiści plus nieładna nazwa twarzy), glista ludzka (mowa nienawiści plus odczłowieczanie) - wyliczył.

- „Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza” - tak nazywa się moje najnowsze dzieło, które wymyślam co tydzień od paru miesięcy, ale od dziś mogę czuć się autorem spełnionym, bo to rzadki przypadek, by plan twórcy powiódł się w 100 procentach: krzyżówka miała oburzać i oburza! - dodał Lisiewicz.

Według danych ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 26 815 egz., o 14,3 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W „Gazecie Polskiej” krzyżówka z „pasożytem ludzkim” i „czerwoną mendą”. Lisiewicz: miała oburzać i oburza

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wdse
Nic dziwnego, w końcu to Gazeta Wolska dla Wolaków :D
61 13
odpowiedź
User
???
to jest w tygodniku Gazeta Polska
17 8
odpowiedź
User
Gość
Najgorsze, że są ludzie których ta "krzyżówka" bawi.
66 14
odpowiedź
User
widz555
Żółć, nasz skarb narodowy.
54 12
odpowiedź
User
LeCrapaudx4008
Ugh. Niefortunne to mało powiedziane.
29 11
odpowiedź