SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Gazeta Wyborcza" odwołała konferencję „SubscriptiON Day”

"Gazeta Wyborcza" (Agora) odwołała poświęconą subskrypcjom cyfrowym drugą edycję konferencji „SubscriptiON Day”. Powód? Inflacja i koszty, które wpłynęły na „możliwości partnerów”. Niepewne są także dalsze losy wydarzenia.

W czwartek 17 listopada odbyć się miała online konferencja „SubscriptiON Day” organizowana przez internetowy zespół "Gazety Wyborczej". W środę na stronie wydarzenia pojawiła się jednak informacja o odwołaniu wydarzenia.

„Z przykrością informujemy, że zaplanowana druga edycja konferencji Subscription Day nie odbędzie się w tym roku. Liczymy na zrozumienie wszystkich, którzy planowali udział w wydarzeniu. Zapraszamy do lektury artykułów na temat rynku subskrypcji na serwisie Wyborcza.biz” - napisano.

Spytaliśmy biuro prasowe o powody odwołania konferencji. - W czasach rosnącej inflacji i ogromnych kosztów, które wpływają także na możliwości naszych partnerów, zespół Wyborcza.pl zdecydował się na odwołanie tegorocznej edycji wydarzenia. Tematy, które miały zostać poruszone podczas konferencji, podejmą dziennikarki i dziennikarze Wyborcza.pl oraz Wyborcza.biz wraz z ekspertami w ramach cyklu redakcyjnego „Nie posiadam” publikowanego na łamach obu serwisów – przekazała nam rzeczniczka prasowa Agory Agata Staniszewska.

Nie wiadomo, czy wydarzenie będzie kontynuowane w przyszłości. - Jeśli chodzi o przyszłe edycje, to decyzje zapadną dopiero w kolejnym roku – mówi Staniszewska.

Pierwsza edycja konferencji odbyła się w listopadzie ub.r. Brali w niej udział m.in. przedstawiciele „Financial Times” i organizacji INMA. Cena biletu wynosiła 738 zł.

W programie tegorocznej edycji znalazły się wystąpienia eksperta ds. retencji subskrybentów Roberta Skroba i wiceprezeski ds. strategii branży oraz marketingu firmy Zuora (dostarcza rozwiązań w dziedzinie subskrypcji) Jennifer Cooper, a także panele dyskusyjne dotyczące m.in. transformacji tradycyjnego biznesu na subskrypcyjny czy rodzajów płatności.

Wyborcza.pl na koniec czerwca br. miała 296 tys. aktywnych subskrypcji (wzrost o 14,6 proc. w porównaniu z ub.r.).

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Wyborcza" odwołała konferencję „SubscriptiON Day”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wszystko wokół drożeje, trzeba zaciskać pasa podczas zakupów. Wolę kupić dobre jedzenie niż prenumeratę.
odpowiedź
User
zetta
Poniżyli panią wiceprezes Jennifer Cooper
odpowiedź
User
ac/dc
Cena biletu na konferencję godna uwagi.
odpowiedź