SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Golden Drum prezentuje nowe statuetki produkowane w zrównoważony sposób

Festiwal Golden Drum, organizowany przez słoweńską Izbę Reklamy, odświeżył swój konkurs w zeszłym roku, gdy świat zmagał się z pandemią, "wkładając serce i duszę" w wizję zrównoważonej przyszłości. Istotną częścią zaangażowania festiwalu są statuetki, które zostały przeprojektowane zgodnie z hasłem „Re:start the future”.

Statuetki dla zwycięzców Golden DrumArticle

Golden Drum od kilku lat rozważa pomysł przeprojektowania swoich statuetek. Zgodnie z tegorocznym hasłem „Re:start the future” zespół Golden Drum przedstawił swoje nowe nagrody z myślą o kluczowych kwestiach naszych czasów.

Tegoroczni laureaci otrzymają nowe statuetki "zrównoważonego rozwoju". - Oparliśmy się na idei materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu,

Wizualny wygląd statuetki Złotego Bębna odzwierciedla świeży kierunek festiwalu, a jednocześnie mocno eksponuje jego logo. - W tym roku zmieniliśmy strukturę konkursu, a nowe trofeum to doskonały sposób na rozpoczęcie nowej ery. Patrzysz na trofeum, które uosabia nowe DNA festiwalu – powiedział Mojca Briščik, dyrektor wykonawczy słoweńskiej Izby Reklamy i prezes festiwalu.

Statuetki prezentują logo zaprojektowane na Golden Drum Festival w 2018 roku przez agencję LunaTBWA, Słowenia. Jest osadzony w połączeniu zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska materiałów – elementów naturalnych i pochodzących z recyklingu, przede wszystkim drewna, ponieważ ponad 60 proc. Słowenii pokrywają lasy. Drewno stanowi podstawę i trzon posągu, nadając elegancji nieskazitelnej części otoczenia, w którym festiwal ma swoje korzenie.

Większość materiału to plastik z recyklingu; trofea są drukowane w 3D z plastiku pochodzącego z recyklingu z wyrzuconych opakowań domowych. Charakterystyczna faktura nie przypomina materiału pochodzącego z recyklingu, co przyczynia się do wyjątkowej estetyki każdego egzemplarza. Odrobiny blasku dodaje aluminium z recyklingu, zaokrąglając elementy w organiczną całość.

- Włączenie zobowiązań i koncepcji zrównoważonego rozwoju do rdzenia festiwalu jest kluczowe, ponieważ to właśnie kluczowi aktorzy w reklamie są w stanie naświetlić problemy naszej planety, jednocześnie celebrując jej mnogość wyrazów. Przeprojektowując swoje trofea, Golden Drum Festival składa hołd nie tylko doskonałości twórczej, ale także naszemu światu, w którym wszyscy żyjemy – komentuje Polona Simšič, dyrektor generalny festiwalu.

Statuetki są produkowane przez firmę Epigram.

Tym posunięciem festiwal sygnalizuje, że chce stanąć za sprawami planety, od której wszyscy jesteśmy zależni.

Dołącz do dyskusji: Golden Drum prezentuje nowe statuetki produkowane w zrównoważony sposób

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl