SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google udostępni za darmo Google Meet, zaawansowaną platformę do wideokonferencji

Google zapowiedział, że udostępni za darmo osobom prywatnym i firmom Google Meet, platformę do prowadzenia konferencji wideo w internecie. Narzędzie pozwoli na bezpłatne prowadzenie spotkań online z udziałem nawet stu rozmówców jednocześnie.

Article

Google Meet to internetowe narzędzie pozwalające na prowadzenie zaawansowanych wideokonferencji w sieci, które obecnie jest częścią pakietu o nazwie G Suite.

Google Meet za darmo

Teraz Google zapowiedział, że Google Meet będzie dostępne bezpłatnie dla wszystkich. Zgodnie z obietnicą funkcja ta zostanie udostępniona w nadchodzących tygodniach.  

Google podkreśla, że w ostatnich miesiącach przyspieszył wprowadzanie najpopularniejszych funkcji tak, aby Google Meet był bardziej pomocny. Od początku maja br. każda osoba, która posiada adres e-mail może zarejestrować się w usłudze Meet i korzystać z wielu takich samych zaawansowanych funkcji, które do tej pory były dostępne tylko dla firm i placówek oświatowych.

Są to m.in.: łatwe planowanie spotkań i udostępnianie ekranu, napisy w czasie rzeczywistym i widok uczestników, który dostosowuje się do preferencji użytkowników, w tym rozszerzony układ „kafelkowy”.

Firma zapewnia, że od przyszłego tygodnia będzie stopniowo zwiększać dostępność narzędzia dla coraz większej liczby osób. Oznacza to, że być może nie od razu będzie można tworzyć spotkania za pośrednictwem meet.google.com, ale już teraz można zarejestrować się, by otrzymywać powiadomienie gdy będą one dostępne.

Google zaznacza, że Meet został zaprojektowany i stworzony w celu zapewnienia bezpieczeństwa na dużą skalę. Od stycznia br. największe dzienne użycie Meet wzrosło 30-krotnie. Obecnie poprzez Google Meet użytkownicy odbywają codziennie 3 mld minut spotkań wideo, a każdego dnia dołączają 3 mln nowych użytkowników. Korzystanie z Google Meet nie wymaga instalowania wtyczek. Wystarczy Google Chrome lub inna przeglądarka.

Darmowe konta dla użytkowników indywidualnych

Do tej pory Google Meet był dostępny tylko w ramach G Suite, pakietu narzędzi dla firm, organizacji czy szkół. Teraz jeśli użytkownik posiada już konto Google musi zalogować się na stronie meet.google.com aby rozpocząć korzystanie z platformy.

W przypadku korzystania z darmowej wersji produktu spotkanie może trwać do 60 minut, jednak według zapowiedzi limit ten nie będzie obowiązywał do 30 września br.

Google Meet dla firm i organizacji

Google poinformował także, że udostępnia platformę Meet w bardziej zaawansowanej formie dla wszystkich firm korzystających obecnie z pakietu G Suite. Firma oferuje klientom G Suite trzy sposoby na uzyskanie dostępu do usługi Meet do 30 września 2020 r.:

  • Bezpłatny dostęp do zaawansowanych funkcji Meet dla wszystkich klientów G Suite, takich jak możliwość transmisji na żywo dla maksymalnie 100 tys. widzów w domenie.
  • Darmowe dodatkowe licencje Meet dla istniejących klientów G Suite bez żadnych zmian w ich aktualnej umowie.
  • Darmowy pakiet G Suite Essentials dla klientów korporacyjnych.

Google Meet dla edukacji i szkół wyższych

Google zaznacza, że wiele placówek edukacyjnych korzysta dziś z Google Meet do tworzenia bezpiecznych lekcji czy wykładów online, zebrań szkolnych, wywiadówek, korepetycji czy innych działań edukacyjnych.

Google Meet jest częścią pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni, który obsługuje ponad 120 mln uczniów i nauczycieli na całym świecie. Jeśli konkretna szkoła korzysta już z G Suite dla Szkół i Uczelni, administrator może włączyć Meet bez żadnych kosztów. Jeśli szkoła nie korzysta z tego narzędzia, może zarejestrować się na dedykowanej stronie internetowej.

W pierwszym kwartale br. koncern Alphabet, do którego należy Google, zanotował wzrost przychodów o 13 proc. do 41,16 mld dolarów i zysku netto z 6,66 do 6,84 mld dolarów. Z kwartału na kwartał nastąpił spadek, co firma tłumaczy spowolnieniem wywołanym przez pandemię koronawirusa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google udostępni za darmo Google Meet, zaawansowaną platformę do wideokonferencji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hehe
szpiegujący zoom zły bo chiński, ale szpiegujący meet dobry, bo amerykański....
odpowiedź