SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patostreamer „Gural” z zarzutem znęcania się nad zwierzętami

Patostreamer Grzegorz G., lepiej znany pod pseudonimem „Gural”, usłyszał w prokuraturze zarzut znęcania się nad zwierzętami domowymi. „Gural” jesienią ub.r. opublikował w internecie nagrania, jak znęca się nad psem i kotem.

Prok. Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przekazał „Głosowi Wielkopolskiemu”, że „Gural” nie przyznał się do postawionego mu zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.

Zgodnie z art. 35 Kodeksu karnego znęcanie się nad zwierzęciem podlega karze do trzech lat więzienia.

Na „Gurala” zostały nałożone dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł.

„Gural” znęcał się nad psem i kotem

Jesienią ub.r. „Gural” zamieścił w sieci nagranie zatytułowane "Ustawka z Puszkiem". Widać na nim, jak patostreamer ciągnie kota za nogi i ogon oraz symuluje wymierzanie kopnięć. W pewnym momencie kot ucieka, a Grzegorz G. wznosi ręce w geście "wygranej walki". Na kolejnym nagraniu, które obiegło sieć mężczyzna znęca się nad psem, ciągnąc czworonoga za tylne łapy. Zwierzę wyje z bólu.

Jeszcze inny film pokazuje zaś, jak „Gural” usiłuje posadzić kota na rozgrzanej patelni. Zwierzę jest przerażone i próbuje wyrwać się mężczyźnie. Kotu udaje się oswobodzić, jednak upada i uderza o blat szafki kuchennej. W kolejnym materiale wideo udostępnionym przez skazanego widać, jak "Gural" usiłuje z kolei wepchnąć cierpiące zwierzę do piekarnika.

W innym wideo „Gural” kierował groźby karalne pod adresem innego internetowego twórcy. Grozi mu, że go pobije i zgwałci jego żonę. Zapowiada, że wszystko będzie transmitował, a na koniec zabije jego, jego żonę i dziecko.

Wspólne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez „Gurala” złożyły Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wskazały wiele zarzutów wobec patostreamera, m.in. ten o znęcaniu się nad zwierzętami.

"Nasz organizacja zdobyła dowody na to, że mężczyzna ten dopuścił się zachowań zoofilskich wobec zwierząt oraz znęcał się nad zwierzętami pokazując to w internecie za pieniądze. Co ważne prawnicy z Fundacji LPM złożyli również wniosek o ściganie i ukaranie nie tylko sprawcy, ale równie tych, którzy wpłacali mu pieniądze za to, że na ich oczach krzywdził i gwałcił bezbronne zwierzęta" - napisała Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym w mediach społecznościowych.

Patostreamer odniósł się do sprawy w wiadomości przesłanej redakcji portalu Radia Poznań.  - To miał być głupi żart - miała brzmieć odpowiedź parostreamera, który tłumaczył też, ze kotu miała nie stać się krzywda a piekarnik miał być wyłączony podczas nagrania.

"Gural" skazany na więzienie w zawieszeniu

O patostreamerze o pseudonimie "Gural" zrobiło się głośno w 2018 roku. Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich. Światło dzienne ujrzało wówczas nagranie, na którym Grzegorz G. nakłania młodą osobę do rozebrania się przed kamerę. Niepełnoletniej dziewczynce mężczyzna oferował także seks za pieniądze.

Przed tymi wydarzeniami, konto "Gurala" w serwisie Youtube obserwowało w pewnym momencie aż 250 tysięcy użytkowników. Grzegorz G. "słynął" z publikowania przemocowych, wulgarnych i niebezpiecznych materiałów. Zarabiał na transmisjach live, podczas których oglądający mogą dokonywać wpłat na rzecz danego twórcy". Obecnie jego kanał został zablokowany.

Na ogromnie niebezpieczne i szkodliwe zjawisko patostreamingu w sieci zwrócił uwagę już w 2018 roku ówczesny, były już Rzecznik Ppraw Obywatelskich. Adam Bodnar zorganizował wtedy "okrągły stół" dotyczący publikowania treści o charakterze brutalnym i patologicznym. - Patostreaming ma swoje korzenie bardzo głęboko, trzeba z nim walczyć na kilku płaszczyznach, a jednym ze skutecznych sposobów jest odcięcie patostreamerów od źródeł dochodów - mówili portalowi Wirtualnemedia.pl uczestniczący w spotkaniu blogerzy oraz eksperci ds. sieci.

Dołącz do dyskusji: Patostreamer „Gural” z zarzutem znęcania się nad zwierzętami

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ryszard Bobina
Wpakowałbym go pod celę z najgorszymi gitami, żeby robili mu kuku nogą od taboretu 4 razy dziennie...
odpowiedź
User
Johnny B
Polski Janusz zlozyl zawiadomienie o grozbach kierowanych w jego strone. Jezeli teraz gural nie pojdzie siedziec to polskie prawo jest bardziej chore niz myslalem.
odpowiedź
User
Adrian
Ten typ oprócz tego to jeszcze groził człowiekowi, że do niego pojedzie i go zabije, przywiąże do kaloryfera i będzie gwałcił jego żone na jego oczach a potem go zabije, ktoś mi wytłumaczy dlaczego on jeszcze nie siedzi w wiezieniu?
odpowiedź