SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

2,4 mln zł na kampanię GUS o spisach powszechnych, ruszył przetarg

Główny Urząd Statystyczny rozpoczął przetarg na ogólnopolskie kampanie promujące tzw. spisy powszechne. Przeznaczy na to blisko 2,4 mln zł netto - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Article

Przetarg dotyczy dwóch ogólnopolskich kampanii o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Pierwsza ma dotyczyć powszechnego spisu rolnego w 2020 roku, a druga – Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wraz z drugim spisem próbnym.

Wybrane agencje zajmą zaplanowaniem i opracowanie ich projektów oraz przygotowaniem koncepcji zaplanowanych przez GUS działań.

Budżet dla obu projektów wynosi 2,36 mln zł netto. Wybrane agencje będą pracować dla GUS do 16 grudnia br. GUS w przypadku tego przetargu stosuje procedurę przyspieszoną – postępowanie trwa do 7 października br.

GUS wyjaśnia, że spisy powszechne obejmują swoim zakresem podmiotowym całą populację ludności i mieszkań lub gospodarstw rolnych.

„Zobowiązanie do przeprowadzenia spisów oraz ogromne ich znaczenie sprawiają, iż aktualnie prowadzony etap przygotowań do ich realizacji jest kluczowy dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Popularyzacja spisu będzie prowadzona poprzez działania informacyjne, edukacyjne oraz aktywizujące, tak aby zainteresować tematem jak największą liczbę mieszkańców Polski. Dlatego tak ważne jest prowadzenie działań informacyjnych wieloma kanałami komunikacji, tak aby wykorzystać wszystkie możliwe punkty kontaktu z potencjalnymi respondentami. Biorąc pod uwagę czas potrzebny na przygotowanie i przeprowadzenie kampanii, zasadne jest skrócenie terminu składania ofert z 30 do 20 dni. Pozwoli to na zakończenie i rozliczenie prac do końca 2019 r.” - tak GUS uzasadnia przyspieszoną procedurę przetargową. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 2,4 mln zł na kampanię GUS o spisach powszechnych, ruszył przetarg

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bash
Spis powszechny jest raz na 10 lat, a oni musieli skrócić przetarg, bo nie mogli się wyrobić z realizacją.
odpowiedź