SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GUS: Stopa bezrobocia wzrosła do 12,4%

Stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła na koniec sierpnia br. 12,4% wobec 12,3% miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W lipcu 2011 roku stopa ta wyniosła 11,8%.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu sierpnia br. wyniosła 1.964,7 tys., czyli była wyższa o 0,6% niż przed miesiącem, a w ujęciu rocznym wzrost wyniósł 109,4 tys.

Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła w końcu sierpnia br. 207,3 tys. wobec 212,8 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 202,2 tys. przed rokiem, podał też GUS.

Na początku miesiąca Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) podało, powołując się na dane z urzędów pracy, że stopa bezrobocia w sierpniu wzrosła do 12,4%.

W projekcie przyszłorocznego budżetu zapisano, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 13,0% w grudniu 2012 r. i tyle samo rok później. Natomiast resort gospodarki niedawno podniósł swoja prognozę tego wskaźnika na koniec br. do 13,5%.

Dołącz do dyskusji: GUS: Stopa bezrobocia wzrosła do 12,4%

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asd
Czyli prawie 10 w skali roku. Poza tym każdy wie, że realny poziom bezrobocia wynosi jakieś 3x tyle ile podają UP. Od paru lat warunki pozostania w rejestrze bezrobotnych są mocno zaostrzone, więc nie są szczególnie miarodajne. Tak naprawdę istotna jest tylko liczba "nowych bezrobotnych"
odpowiedź