SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GW prezentuje fotografie Ryszarda Kapuścińskiego

'Ludzie, których spotkałem. Fotografie z Afryki' to tytuł wystawy zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego, organizowanej przez Zamek Królewski i Gazetę Wyborczą od 3 marca.

Niemal równocześnie, 5 marca, ukazuje się album „26 bajek z Afryki” ilustrowany zdjęciami jego autorstwa. W ten sposób „Gazeta Wyborcza” chce uczcić urodziny króla reportażu.

Wystawa odbędzie się na Zamku Królewskim w dniach od 3 marca do 10 kwietnia 2007 roku i zaprezentuje fotografie powstałe w czasie licznych podróży Ryszarda Kapuścińskiego po Afryce.

Na wystawie zaprezentowanych jest sto trzydzieści fotografii, wybranych z kilku tysięcy. Ich wyboru dokonała Izabela Wojciechowska, opiekująca się dorobkiem fotograficznym Ryszarda Kapuścińskiego.

Wystawie towarzyszy premiera albumu „26 bajek z Afryki”, ilustrowanej zdjęciami Ryszarda Kapuścińskiego przedstawiającymi dzieci. Autor sam wybrał zdjęcia do afrykańskich bajek, pochodzących z krajów, po których podróżował. Bajki zebrała na potrzeby tej publikacji Anna Kalewska, przetłumaczone i opracowane zostały przez filologów Instytutu Orientalistycznego oraz Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, a opatrzone posłowiem przez dr Eugeniusza Rzewuskiego, który czuwał merytorycznie nad całością tekstów .

Książka, której wydawcami są Agora SA oraz Green Gallery, pojawi się na rynku 5 marca 2007 roku i będzie dostępna w sprzedaży w kioskach w cenie 24,90 PLN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GW prezentuje fotografie Ryszarda Kapuścińskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl