SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy spółek Warnera przenieśli się do siedziby TVN przy ul. Wiertniczej

Pracownicy spółek dawnego Warnera: HBO Polska, Warner Bros. Entertainment i Turner Broadcasting Systems Poland przeprowadzili się z biur w centrum Warszawy do siedziby głównej Warner Bros. Discovery w Polsce przy ul. Wiertniczej. Grupa zdecydowała też o wprowadzeniu zdalnej pracy w piątki - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. materiały prasoweArticle

HBO Polska to nadawca kanałów HBO, HBO2, HBO3, Cinemax i Cinemax 2, spółka odpowiada też za serwis HBO Max w Polsce. Z kolei spółka Turner Broadcasting Systems Poland odpowiedzialna jest za stacje dziecięce Cartoon Network i Boomerang oraz kanał filmowy Warner TV (wcześniej nosił nazwę TNT). Obie te spółki miały siedziby w biurowcu na placu Trzech Krzyży.

Z kolei Warner Bros. Entertainment zajmuje się dystrybucją filmów kinowych produkowanych przez studio Warner Bros. Firma mieściła się dotąd przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Przeprowadzka z tych biur do budynku przy ul. Wiertniczej dotyczyła w sumie kilkudziesięciu osób.

- Naturalnym jest, że tworząc jedną organizację, dążymy do tego, by zintegrowane zespoły mogły razem pracować nad rozwojem projektów. Budynek przy ul. Wiertniczej jest w pełni przystosowany do potrzeb nowoczesnej firmy medialnej. Oferował wolną przestrzeń i odpowiednie warunki do przyjęcia większej liczby osób przy utrzymaniu wysokiego poziomu komfortu pracy. Przebywanie na co dzień w jednym miejscu sprzyja bliższemu poznawaniu się i integracji wszystkich członków tak różnorodnego zespołu ze spółek  należących do grupy. Pozwoli również na częstszy i łatwiejszy kontakt osobisty oraz bliższą, roboczą współpracę, co z pewnością przełoży się na większą skuteczność działania zespołów – mówi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Maciejewska, group vice president – people & culture w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Siedziba TVN z systemem rezerwacji biurek

Od 2021 r. w siedzibie przy ul. Wiertniczej funkcjonuje system rezerwacji biurek i miejsc parkingowych. - Grupa Warner Bros. Discovery pracuje w systemie hybrydowym, co zapewnia nam możliwość budowania wartościowych relacji biznesowych i koleżeńskich oraz daje dużą elastyczność w organizacji pracy. Dodatkowo podjęliśmy decyzję, że od grudnia piątki są dniem pracy z domu – mówi Maciejewska.

Hybrydowy model pracy w Warner Bros. Discovery polega na tym, że pracownicy zasadniczo przychodzą do biura trzy razy w tygodniu, ale inne zasady pracy obowiązują np. w zespołach pionu informacji.

Na razie brak informacji, kiedy grupa przestanie wynajmować wszystkie dotychczasowe biura, co oznaczać będzie istotne oszczędności. Siedziba przy ul. Wiertniczej należy do Warner Bros. Discovery.

W ramach integracji zespołów dawnej TVN Grupy Discovery i Warner Media w październiku br. powstał połączony dział dystrybucji. Kieruje nim Michał Walewski, wcześniej dyrektor sprzedaży Warner Media w Polsce.

Koncerny Discovery, Inc. oraz AT&T Inc. w kwietniu br. ogłosiły finalizację transakcji, w wyniku której doszło do połączenia WarnerMedia i Discovery.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy spółek Warnera przenieśli się do siedziby TVN przy ul. Wiertniczej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
To było do przewidzenia, następny krok za miesiąc lub dwa to pożegnać ok 10 osób.
odpowiedź
User
D
HBO Comedy już nie ma a jest HBO 3. Warner ma również nie wymienione w artykule kanały Cinemax 1 i 2.
odpowiedź
User
PK
Wygląda jak początek końca.
odpowiedź