SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Herbaty Lipton od teraz tylko w roślinnych torebkach, marka eliminuje plastik

Do końca roku 2022 marka herbaty Lipton całościowo wyeliminuje plastik ze swoich opakowań oraz przejdzie na torebki pochodzenia roślinnego.Biodegradowalne opakowania są już dostępne w Polsce.

Zmiany ogłoszone przez Lipton obejmują po pierwsze wprowadzenie w 100% materiału pochodzenia roślinnego do produkcji wszystkich torebek na herbatę, w tym wytworzenie co roku 10 miliardów kompostowalnych (w warunkach przemysłowych) torebek herbaty.

Po drugie, marka zobowiązała się do usunięcie folii plastikowej ze wszystkich opakowań, dzięki czemu wyeliminuje 1100 ton plastiku rocznie na rynku europejskim.

Zmiany obejmą też przekształcenie opakowań wytwarzanych z wielu materiałów w całkowicie papierowe nadające się w 100% do recyklingu - dzięki temu kolejne 285 ton opakowań będzie w pełni zdatna do ponownego przetworzenia.

- Jako lider kategorii herbat w Polsce, chcemy poprowadzić przemysł herbaciany w kierunku bardziej zrównoważonych praktyk. Dlatego przyspieszamy nasze przejście na w pełni odnawialne i oparte wyłącznie na materiałach pochodzenia roślinnego. To dla nas bardzo ważne aby eliminować plastik i wybierać rozwiązania sprzyjające gospodarce o obiegu zamkniętym. – podkreśla Anna Tryfon, Lipton brand manager.

Nowe torebki herbaty Lipton wyprodukowano z papieru i odnawialnego materiału roślinnego (PLA). Oznacza to, że można je kompostować lokalnie w warunkach przemysłowych poprzez zbiórkę odpadów spożywczych.

Herbaty Lipton w nowych biodegradowalnych opakowaniach pochodzenia roślinnego dostępne są już na polskim rynku, a całe portfolio zostanie wymienione do końca 2022 roku.

Roślinne opakowania Lipton

Nowy projekt opakowania Lipton zawiera cienką powłokę biokomponentu na wewnętrznej stronie pudełek kartonowych dzięki czemu zapewnia świeżość i aromat herbaty, aż do momentu jej otwarcia przez konsumenta. Ponadto wszystkie opakowania kartonowe Lipton są wyprodukowane na bazie materiałów pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiadają certyfikat PEFC.

Dołącz do dyskusji: Herbaty Lipton od teraz tylko w roślinnych torebkach, marka eliminuje plastik

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Super
odpowiedź
User
mike
Mielona herbata to nie herbata podobnie jak kawa. Dlaczego kawa ziarnista jest droższa od mielonej? Zgadnijcie!
odpowiedź
User
dlg
Genialne. Rozwiązali problem, który sami stworzyli. Przecież początkowo herbat w torebkach była w opakowaniach z tworzyw naturalnych.
odpowiedź