SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Idea dla ziemi

W najbliższy piątek, 17 września, po raz jedenasty, ruszy ogólnopolska kampania "Sprzątanie Świata" pod hasłem "Ekologicznie poproszę!"

PTK Centertel, operator sieci Idea, wieloletni partner akcji, zaprasza do Pomiechówka na koncert inaugurujący kampanię. Dla uczestników wielkiego „sprzątania świata” zaśpiewa m.in. Justyna Steczkowska.

We wrześniu, jak co roku przez ostatnich dziesięć lat, wolontariusze wszystkich miast  i miasteczek w Polsce rozpoczną sprzątanie okolic, w których mieszkają. Zapoczątkowana w Austrii kampania „Clean Up the World” stała się lekcją ekologicznego uświadamiania dzieci i młodzieży, ponieważ to właśnie one najliczniej angażują się w akcję. Aktywny udział Polskiej młodzieży w akcji jest możliwy dzięki przychylności przedstawicieli wszystkich szczebli oświaty: od nauczycieli, którzy wraz z uczniami porządkują ulice i skwery miast, po Ministra Edukacji Narodowej, jednego z patronów kampanii.

PTK Centertel, wieloletni partner Fundacji Nasza Ziemia, koordynatora kampanii „Sprzątanie świata – Polska” i tym razem włączył się do akcji. Dzięki temu zaangażowaniu tegoroczny program „Ekologicznie poproszę!” zyskał wyjątkowy charakter i rozmach. 17 września  w Pomiechówku, „trzydniowe sprzątanie” rozpocznie „Recykling Festiwal” koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej Justyny Steczkowskiej, sponsorowany przez Ideę. Na uczestników czekają liczne atrakcje m.in. prezentacja fotografii, malarstwa i rzeźby inspirowanych naturą.

Koncert inauguracyjny, podobnie jak koncert finałowy, który odbędzie się 19 września w Gdyni, stanowić będą swego rodzaju podziękowanie dla uczestników „sprzątania” za chęci i pracę przy tworzeniu nowej jakości życia. Kampania ekologiczna, jaką jest „Sprzątanie świata” dąży do budowania proekologicznych postaw, odpowiedzialnego zachowania oraz dalekowzrocznego oceniania konsekwencji działań podejmowanych dziś. „Wsparcie, jakiego Idea udzieliła Fundacji pozwoliło, aby hasło „Ekologicznie poproszę!” dotarło do szerokiego grona osób, które mamy nadzieję, dzięki udziałowi w akcji zaczną postrzegać ekologię nie tylko jako problem globalny, rozwiązywany na poziome międzynarodowym lecz jako kwestę lokalną, dotykającą nas każdego dnia” – o zaangażowaniu firmy w akcję mówi Sławomir Skrodzki, Prezes Zarządu PTK Centertel.

Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci IDEA, wspiera istotne inicjatywy społecznie, kulturalne i sportowe, obejmując w ostatnim czasie patronat m.in. nad programem „Internet w szkołach”, wystawą „Idea Leonardo da Vinci - Geniusz i jego machiny”, Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Malta, wystawą rzeźb Igora Mitoraja, czy prac Mendiniego w Poznaniu oraz sponsorując m.in.: turniej tenisowy Idea Prokom Open, wyścig kolarski ‘Idea Mazovia Tour’ i zawodową drużynę kolarską Legii Warszawa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Idea dla ziemi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl