SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IDMSA chce wprowadzić Idea TFI i Electus Hipoteczny na GPW w 2010 r.

Spółka Dom Maklerski IDMSA chce jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek główny GPW spółki ze swojej grupy: Idea TFI oraz Electus Hipoteczny, wynika z wypowiedzi prezesa Grzegorza Leszczyńskiego. W przyszłym roku na GPW może trafić Electus.

IDMSA chce wprowadzić Idea TFI i Electus Hipoteczny na GPW w 2010 r.

"Chcemy wprowadzić na GPW Idea TFI jak najszybciej, z pewnością do końca roku" - powiedział Leszczyński dziennikarzom we wtorek. Dodał, że obecnie trwają prace nad prospektem emisyjnym. Zaznaczył, że spółka rozważa różne struktury oferty, w tym sprzedaż pakietu swoich akcji, ale zamierza pozostać inwestorem strategicznym tej spółki. Według niego IDMSA otrzymywał oferty sprzedaży Idea TFI, ale nie był nimi zainteresowany. Nie wykluczył, że to Idea mogłaby przejąć z któregoś z konkurentów.

Według Leszczyńskiego również w 2010 r. ofertę pierwotną może przeprowadzić inna spółka z grupy IDMSA - Electus Hipoteczny. W tym przypadku IDMSA również miałoby oddać jedynie pakiet mniejszościowy akcji, Leszczyńskie ocenia przy tym, że w efekcie IPO ta spółka mogłaby zostać wyceniona na "małe kilkadziesiąt milionów złotych".

W przyszłym roku na parkiet miałyby trafić natomiast akcje Electusa, który jest przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w obsłudze finansowej sektora służby zdrowia. Obecnie Electus koncentruje się na pozyskaniu środków, które pozwolą mu na szybszy rozwój.

Spółka Dom Maklerski IDMSA miała 16,43 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 5,33 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 37,72 mln zł wobec 27,66 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDMSA chce wprowadzić Idea TFI i Electus Hipoteczny na GPW w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl