SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IDOL - największe przedsięwzięcie medialne 2002 roku w Polsce

W kwietniu na antenie Polsatu rusza polska wersja "Pop Idola"

POP IDOL - to wydarzenie minionego roku w Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie widzów , w którym poszukiwano nowego talentu wokalnego przeszło oczekiwania twórców i producentów.

Okazało się, że tego typu programy przyciągają rzesze młodych ludzi chcących zaistnieć w świadomości milionów widzów i miliony widzów kibicujących swoim ulubieńcom. Producenci tego programu uwierzyli w talent młodych ludzi i zaproponowali im, żeby zostali Robbim Williamsem lub Madonną jutra.
Program w Wielkiej Brytanii bił rekordy popularności . 17 listopada oglądało go 6,5 ml widzów (33% udziałów w rynku), tydzień później już 9,5 ml (41% udziałów).

Co tydzień ponad milion osób telefonowało by oddać głos na swojego faworyta. Na castingi przeprowadzone w Londynie, Glasgow i Manchesterze zgłosiło się ponad 10 000 chętnych.

Niewątpliwe ugruntowanie swojej telewizyjnej sławy zawdzięczają programowi "Pop Idol" jego prowadzący, gwiazdy brytyjskiej telewizji - Declan Donnelly (26 lat) i Anthony McPartlin (25 lat), czyli Ant i Dec, wcześniej prezenterzy świetnych programów dziecięcych i programu w sobotnie wieczoru zatytułowanego "Slap Bang". Obydwaj zgodnie twierdzą, że cieszą się z jednego, że nie są sędziami w "Pop Idol".

Tymczasem w kwietniu na antenie Polsatu rusza polska wersja "Pop Idola" zatytułowana "Idol". Od kwietnia do czerwca 2002 roku wyemitowanych zostanie 26 godzinnych odcinków. Program przygotowywany jest przez producenta - firmę Fremantle Media oraz telewizję Polsat i wytwórnię płytową BMG. Główną nagrodą jest kontrakt na nagranie solowej płyty w wytwórni BMG.

Castingi do programu odbędą się w lutym w kilku dużych miastach Polski:
Katowice 2.02
Poznań, 09.02
Gdańsk 16.02
Warszawa 24.II i 1.03

W czasie dwóch pierwszych etapów kandydaci oceniani są przez profesjonalne jury (warsztatowcy, przedstawiciel wytwórni płytowej, krytyk muzyczny, manager) Jury to pozostaje w niezmiennym składzie przez cały czas trwania programu. Jego decyzje są arbitralne i ostateczne ale tylko do półfinału. Półfinałowa pięćdziesiątka bowiem oceniana będzie przez publiczność zgromadzoną przed telewizorami. Na tym etapie jurorzy wyrażają wprawdzie swoje opinie ale ostateczna decyzja należy do publiczności.
Do następnego etapu przejść może tylko dziesięciu zawodników. Dziesiątkę tę czeka wiele niespodzianek. Ostatecznego zwycięzcę wyłoni publiczność .

Co zrobić aby wziąć udział w tym programie i zyskać szansę zostania nowym Idolem?
Wystarczy mieć 16 - 28 lat i uwierzyć w siebie, w swój talent wokalny i znaleźć odwagę aby poddać się ocenie profesjonalnego jury, które nie będzie oszczędzało kandydatów do sławy.
Zwycięzców kolejnych etapów czeka ciężka praca nad własnymi umiejętnościami wokalnymi pod kierunkiem fachowców. Jednocześnie jest to możliwość bezpłatnej nauki u najlepszych - tych, którzy kreowali nasze rodzime gwiazdy - Kayah, Piaska, Kasię Stankiewicz.
2002-01-31
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl