SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IKEA znów sprzedaje tęczową torbę. Zysk na pomoc osobom LGBTQ+

IKEA podejmuje współpracę ze Stowarzyszeniem Lambda, pomagając osobom ze społeczności LGBTQ+, które z różnych powodów musiały opuścić swoje domy i znalazły się w kryzysie bezdomności. Od 17 maja do 30 czerwca 2024 r. zysk ze sprzedaży wielobarwnych toreb STORSTOMMA wesprze placówkę pomocową prowadzoną prze tę organizację. 

Torba STORSTOMMA, fot. IKEA Torba STORSTOMMA, fot. IKEA

IKEA kontynuuje prowadzoną od kilku lat akcję sezonowej sprzedaży tęczowej torby wielokrotnego użytku, z której zyski wesprą organizację pomagającą osobom nieheteronormatywnym. 

Nie dla wszystkich dom jest bezpiecznym miejscem. Dlatego w tym roku IKEA podejmuje współpracę ze Stowarzyszeniem Lambda, pomagając osobom ze społeczności LGBTQ+, które z różnych powodów musiały opuścić swoje domy i znalazły się w kryzysie bezdomności. Od 17 maja do 30 czerwca 2024 r. zysk ze sprzedaży wielobarwnych toreb STORSTOMMA wesprze Miejsce Interwencyjnego Schronienia dla osób LGBTQIAP, prowadzone przez tę organizację.

Wielobarwna torba STORSTOMMA

Tęczowa torba w IKEA 

Ośrodek zapewnia nie tylko bezpieczne schronienie, ale również wsparcie psychologiczne, prawne i socjalne, pomagając osobom w trudnej sytuacji życiowej stanąć na nogi.  

— Miejsce interwencyjnego tymczasowego schronienia, które prowadzimy, dla wielu osób ze społeczności LGBTQ+, staje się na chwilę czymś w rodzaju domu. W naszym odczuciu, właśnie dlatego, jest to niezwykle ważne, aby takie miejsca istniały. Osoby zgłaszają się do nas w kryzysie, pozbawione dachu nad głową z powodu swojej orientacji i / lub tożsamości płciowej. Szukają bezpiecznego miejsca, w którym mogą stanąć na nogi - znaleźć pracę, skorzystać ze wsparcia psychologicznego oraz usamodzielnić się. Jest nam niezwykle miło, że IKEA chce wesprzeć nas w tworzeniu takiego bezpiecznego miejsca — mówi Justyna Karpińska, Członkini Zarządu Lambdy Warszawa, Koordynatorka Działu Pomocowego, koordynatorka Miejsca Interwencyjnego Schronienia dla osób LGBTQ+. 

Wielobarwne torby STORSTOMMA są dostępne w sklepach IKEA w Polsce oraz na IKEA.pl i w aplikacji mobilnej sieci.  

- W IKEA jesteśmy przekonani, że każda osoba powinna czuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim domu. Wyniki badań opisane w raporcie IKEA „Życie w domu 2024” pokazują, że dla 21% Polaków możliwość bycia sobą jest kluczowym aspektem dobrego samopoczucia w domu, a dla 18% poczucie bezpieczeństwa i zaufanie wśród domowników są najważniejsze. Mamy misję, aby każda osoba, niezależnie od swojej orientacji psychoseksualnej czy tożsamości płciowej, mogła doświadczać tego komfortu. Dlatego angażujemy się w działania na rzecz inkluzywności w codziennym życiu i wspieramy osoby LGBTQ+, które często nie mogą czuć się bezpiecznie we własnym otoczeniu, domach, a nawet rodzinach” — mówi Katarzyna Kaczmarek, liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w IKEA Retail Polska. 

Dołącz do dyskusji: IKEA znów sprzedaje tęczową torbę. Zysk na pomoc osobom LGBTQ+

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytalski
A można nas rać do tej torby? xD
21 11
odpowiedź
User
Magda
Do pytalski: można. A twój komentarz mowi więcej o tobie niż o ikei. Jedź do Rosji, tam jest klimat antylgbt, pewnie by ci się tam spodobało.
11 25
odpowiedź
User
olo
Odkąd dowiedziałem się, że ikea wspiera lgbt przestałem tam kupować.
23 7
odpowiedź