SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook z zyskiem powyżej oczekiwań, jego platformy mają 3,6 mld użytkowników

Zysk Facebooka w trzecim kwartale 2021 roku okazał się wyższy od oczekiwań analityków, chociaż przychody koncernu są niższe od konsensusu. W handlu pozasesyjnym akcje spółki rosną ponad 2 proc. Platformy koncernu mają miesięcznie 3,58 mld użytkowników, a sam Facebook - 2,91 mld.

Zysk Facebooka na akcję wyniósł w trzecim kwartale 3,22 dolarów wobec konsensusu, który zakładał, że zysk na akcję sięgnie 3,19 dolarów.

Przychody spółki sięgnęły 29,01 mld dolarów, a rynek spodziewał się, że będą one na poziomie 29,57 mld dolarów.

Liczba dziennych użytkowników Facebooka wyniosła 1,93 mld. Tyle samo oczekiwali analitycy.

Liczba miesięcznych użytkowników platformy sięgnęła 2,91 mld wobec zakładanych przez rynek 2,93 mld.

Ze wszystkich platform koncernu Marka Zuckerberga - Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa - w zeszłym kwartale korzystało miesięcznie 3,58 mld osób (wobec 3,21 mld rok wcześniej), a codziennie - 2,81 mld (przed rokiem było to 2,54 mld).

Średni przychód na użytkownika Facebooka (ARPU) sięgnął w trzecim kwartale 10 dolarów, a rynek spodziewał się, że wyniesie on 10,15 dolarów.

W przypadku wszystkich platform koncernu przeciętny przychód od korzystającej z nich osoby (ARPP) wzrósł rok do roku z 6,76 do 8,18 dolarów

Dołącz do dyskusji: Facebook z zyskiem powyżej oczekiwań, jego platformy mają 3,6 mld użytkowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lgbtrtvagd
Cenzura pejsbuka.
odpowiedź