SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet przed Wirtualną Polską najczęściej cytowanym medium w kwietniu. Wysoko Wirtualnemedia.pl

Portal Onet.pl był najczęściej cytowanym medium w Polsce w kwietniu br., wyprzedzając Wirtualną Polskę oraz telewizję TVN24 - pokazują dane Instytutu Monitorowania Mediów. W czołówce najbardziej opiniotwórczych portali internetowych kolejny miesiąc znalazły się Wirtualnemedia.pl.

Article

Na informacje Onetu inne redakcje powoływały się w kwietniu 3478 razy. Podium uzupełniają serwis Wirtualna Polska (2288 cytowań) oraz telewizja TVN24 (2131 cytowań).

Łącznie, w kwietniowym zestawieniu znalazło się pięć tytułów prasowych, cztery stacje telewizyjne, trzy radiowe oraz trzy portale internetowe.

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

Czołówkę najczęściej cytowanych gazet codziennych otwiera „Rzeczpospolita” (2063 cytowania), wyprzedzając  „Gazetę Wyborczą” i „Super Express” (odpowiednio 1490 oraz1245 cytatów).

Najczęściej cytowanym tygodnikiem była „Polityka”, na której informacje inne redakcje powoływały się 263 razy. Drugie miejsce na podium zajął tygodnik „Wprost”, a trzecie „Newsweek”.

„Forbes” ponownie znalazł się na pierwszym miejscu wśród w miesięczników.

Najczęściej cytowane portale internetowe

Kwietniowy ranking najbardziej opiniotwórczych portali internetowych otwierają Onet i Wirtualna Polska. Podium dopełnia wPolityce.pl. Na informacje portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się w kwietniu 457 razy.

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne i radiowe

TVN24 zajął pierwszą pozycję w rankingu najczęściej cytowanych telewizji. Na kolejnych miejscach uplasowały się TVN oraz TVP Info.

RMF FM z liczbą 1963 wzmianek ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz PR1.

Czołowe media ekonomiczne i regionalne - cytowalność w kwietniu

„Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Na informacje gazety powoływano się w kwietniu 1136 razy. Drugie miejsce należy do „Pulsu Biznesu”, trzecie – do  serwisu Bankier.pl.

 

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu ponownie uplasowało się Radio Plus, wyprzedzając na podium Radio Kraków i Radio Gdańsk.

 


Badanie przeprowadzono na podstawie 33 982 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 kwietnia 2019 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 34 589 razy (26  591  w portalach internetowych, 3 251 w prasie, 3 820 w telewizji i 928 w radio).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet przed Wirtualną Polską najczęściej cytowanym medium w kwietniu. Wysoko Wirtualnemedia.pl

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycho
To można to komentować czy nie?
6 0
odpowiedź
User
(On)a
Chłopaki z (On)etu - tak trzymać!
1 0
odpowiedź
User
Czyścik
Komentarze dot. Onetu są kasowane. Szczególnie te, które tłumaczą jak można wygenerować taki wynik.
0 0
odpowiedź