SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram: testy nowych metod weryfikacji wieku w kolejnych krajach

Koncern Meta ogłosił, że rozszerza na kolejne kraje testy nowych metod weryfikacji wieku użytkowników Instagrama.

Article

Pierwsze testy nowych sposobów weryfikacji wieku użytkowników Instagrama, obejmujące możliwość potwierdzenia za pomocą skanowania twarzy, a także deklaracje pochodzące od znajomych, ruszyły w czerwcu 2022 r. w USA. W październiku rozszerzono je na Indie i Brazylię.

Teraz Meta ogłosiła, że testy ruszają w większej liczbie państw w Europie (nie podano o które kraje chodzi), Meksyku, Kanadzie, Korei Płd., Australii i Japonii. Jednocześnie koncern zapowiedział, że w najbliższych miesiącach rozszerzy dostępność nowych narzędzi o kolejne kraje na całym świecie.

Jak podkreśla Meta, aby zarejestrować się na Instagramie, trzeba mieć ukończone 13 lat. W niektórych krajach minimalny wiek jest wyższy. Gdy Instagram wie, że dana osoba jest nastolatkiem (13-17 lat), zapewnia jej odpowiednie do wieku doświadczenia, takie jak domyślne ustawianie kont prywatnych, zapobieganie niechcianym kontaktom ze strony nieznanych jej dorosłych oraz ograniczanie możliwości reklamodawców w zakresie docierania do niej z reklamami.

W ramach testów, jeśli ktoś spróbuje zmienić swoją datę urodzenia na Instagramie z poniżej 18. roku życia na 18 lat lub więcej, platforma będzie wymagać od niego weryfikacji wieku za pomocą jednej z trzech opcji: przesłania dokumentu tożsamości, nagrania wideo selfie lub poproszenia wspólnych znajomych o weryfikację wieku.

W przypadku przesłania dokumentu tożsamości (np. prawo jazdy, dowód osobisty, paszport), Instagram przechowuje go na swoich serwerach i usuwa w ciągu 30 dni.

Na potrzeby drugiej z testowanych metod - poprzez wideo selfie - Meta nawiązała współpracę z firmą Yoti, która specjalizuje się w weryfikacji wieku online, aby zapewnić ochronę prywatności użytkowników. Jeśli użytkownik wybierze tę opcję, na ekranie zobaczy instrukcje, które będą go prowadzić.

Po zrobieniu selfie wideo serwis udostępnia nagranie Yoti. Technologia Yoti szacuje wiek użytkownika na podstawie rysów twarzy i przekazuje swoje wnioski. Według zapewnień, po 30 dniach od przesłania materiału jest on usuwany z bazy danych Yoti i Instagrama.

Z kolei trzecia metoda, nazwana poręczeniem społecznym, umożliwia poproszenie znajomych o potwierdzenie wieku użytkownika. Osoba poręczająca musi mieć co najmniej 18 lat, nie może poręczać za nikogo innego w tym samym czasie i musi spełniać inne obowiązujące zabezpieczenia. Trzy osoby wybrane przez internautę otrzymają prośbę o potwierdzenie jego wieku i będą musiały odpowiedzieć w ciągu trzech dni.

Meta zaznacza, że oprócz testowania powyższych opcji służących do weryfikacji wieku użytkowników Instagrama korzysta także ze sztucznej inteligencji, aby ustalić, czy ktoś jest nastolatkiem, czy osobą dorosłą.

Dołącz do dyskusji: Instagram: testy nowych metod weryfikacji wieku w kolejnych krajach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klimi
Wspolni znajomi do weryfikacji rozwiązują problem "weryfikacji". Instagram udaje, ze tego nie wie?
odpowiedź