SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Intel przejął polski startup RemoteMyApp

Koncern Intel sfinalizował pierwsze przejęcie na polskim rynku - kupił 100 proc. udziałów firmy RemoteMyApp oferującej technologię do streamingu gier.

Jak informuje „Puls Biznesu”, Intel na razie nie ujawnia, jakie plany wiąże z RemoteMyApp. Tym samym dołączył do innych inwestujących w tę branżę potentatów technologicznych jak Google, Amazon, czy Apple.

Cytowany przez dziennik partner zarządzający THC Pathfinder Arkadiusz Seńko, podkreśla, że sprzedaż RemoteMyApp dowodzi, iż strategia firmy działa, "choć jeszcze kilka lat temu większość inwestorów reagowała uśmiechem na pomysł budowania globalnego dostawcy technologii streamingowej". - Rynek musiał do tego dojrzeć - wskazał.

„PB” podał, że THC Pathfinder pozostał największym udziałowcem aż do nabycia 100 proc. udziałów przez Intel.

Nie ujawniono, ile amerykański koncern zapłacił za RemoteMyApp.

RemoteMyApp z dwoma platformami do gier wideo

RemoteMyApp został założony w 2014 roku przez studio Red Sky obecnie należące do funduszu Tar Heel Capital Pathfinder (miało ostatnio 43 proc. jej udziałów). W 2016 roku 38 proc. udziałów spółki przejął fundusz VC Internet Ventures wchodzący w skład MCI Capital, natomiast w połowie ub.r. 2 mln euro zainwestował w nią fundusz należący do Deutsche Telekom. Wśród udziałowców firmy był też Polski Fundusz Rozwoju.

- Spółka powstała w niecały rok od pojawienia się idei. Było to możliwe dzięki sprawnym strukturom venture buildingowym, które oferuje nasza organizacja. Pomysł na RemoteMyApp powstał w Red Sky i został zaprototypowany przez naszych specjalistów. Trafioną koncepcję i pierwsze lata rozwoju firmy zawdzięczamy właśnie im - podkreśla Arkadiusz Seńko.

- Cloud gaming stał się jedną z najbardziej pożądanych form rozrywki. Nic dziwnego, że globalne biznesy chcą na tym trendzie skorzystać. Nasza własna, ciesząca się ogromną popularnością platforma Vortex.gg funkcjonuje na rynku dostatecznie długo, abyśmy mogli z przekonaniem powiedzieć, że jesteśmy idealnym partnerem B2B dla globalnych graczy poszukujących rozwiązań cloud gamingowych w pełni dostosowanych do ich planów i potrzeb - mówił Andreas Hestbeck, prezes RemoteMyApp, w komunikacie informującym o zainwestowaniu w firmę przez fundusz Deutsche Telekom

Działający od 2017 roku Vortex.gg to jedna z najpopularniejszych platform cloud gamingowych na świecie, pozwala na korzystanie z gier wideo z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na szerokiej gamie urządzeń. Do połowy ub.r. została pobrana ponad 10 mln razy.

RemoteMyApp oferuje też aplikację Remotr oferującą streamowanie z komputera użytkownika na dowolne inne urządzenie.

- Na drodze RMA stawało wiele wyzwań. W wieloletniej historii firmy przydarzył się moment, w którym niezbędne było zmniejszenie zespołu. Natomiast dzięki doświadczonemu zarządowi i specjalistom maksymalnie dopasowanym do specyfiki projektu, żadne z tych wyzwań nie stało się przeszkodą do osiągnięcia sukcesu. Skutkiem szeregu dobrych decyzji i działań były kolejne rundy finansowania, inwestorzy oraz granty - podsumowuje Arkadiusz Seńko.

Dołącz do dyskusji: Intel przejął polski startup RemoteMyApp

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl