SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Pałasiński odchodzi z TVN24

Dziennikarz Jacek Pałasiński odchodzi z Grupy TVN Discovery Polska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jacek Pałasiński, fot. TVN24Article

Jak mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jacek Pałasiński „obecnie jest na emeryturze”, ale sprawy nie chce komentować. Biuro prasowe TVN Grupa Discovery nie odniosło się do naszych informacji.

W stacji pracował od początku uruchomienia w 2001 roku. Był prowadzącym przez kilkanaście lat autorski program „Świat według Jacka” w TVN24 i "Tydzień według Jacka" w TVN 24 BiS. Wspólnie z Anną Kalczyńską prowadził cotygodniowy magazyn „Tu Europa”.

Korespondent z Włoch

W 1981 roku Jacek Pałasiński wyjechał do Włoch, gdzie był jednym z założycieli Komitetu „Solidarności” we Włoszech. Jako dziennikarz pracował w Radiu ZET, „Rzeczpospolitej” i „Wprost”, publikował również w prasie zagranicznej.

Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od 1977 był działaczem opozycji demokratycznej, był związany z Niezależną Oficyną Wydawniczą NOWA.

Był członkiem władz Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech i jednym z założycieli portalu Studio Opinii.

W TVN Grupie Discovery zwolnienia i ankieta wśród pracowników

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że z redakcji TVN24 ma zostać zwolnionych kilkanaście osób. - Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku - tłumaczył Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery.

Pod koniec ub.r. nadawca zwolnił w swojej centrali i oddziałach regionalnych ok. 30 osób, m.in. z TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych.

W styczniu br. TVN Grupa Discovery rozesłał do pracowników ankiety z pytaniami o współpracę z innymi firmami, które mogą być konkurencją dla nadawcy. Oprócz tego mieli się oni zapoznać z dokumentem informującym m.in. że za konflikt interesów uważa się zatrudnianie członka rodziny czy randki ze współpracownikami.

TVN24 był liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w zeszłym roku, łączny udział wszystkich kanałów newsowych w tym okresie wzrósł o 28,73 proc. Średni dobowy udział TVN24 w 2020 roku wyniósł 5,36 proc., po wzroście względem poprzedniego roku o 19,97 proc. TVP Info z kolei notowało średni wynik na poziomie 4,82 proc. (po wzroście o 19,97 proc.). Polsat News w ubiegłym roku miał 2,03 proc. udziału, po wzroście względem 2019 roku o 32,24 proc.

Dołącz do dyskusji: Jacek Pałasiński odchodzi z TVN24

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
nie jest dobrze.
odpowiedź
User
Lula
Ostatnio dużo zmian w TVN,czyżby plotki o sprzedaży były prawdziwe?
odpowiedź
User
IOP
Disney Kupi Kaczor Donald i Myszka Miki będą prowadzić serwisy Informacyjne .
odpowiedź