SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Tygodnik Powszechny” zakończył współpracę z Jackiem Podsiadłą

Felietony Jacka Podsiadły nie ukazują się już w „Tygodniku Powszechnym” (Tygodnik Powszechny). Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, tytuł zakończył współpracę z poetą.

Jacek Podsiadło (screen: YouTube/Lokalna TV) Jacek Podsiadło (screen: YouTube/Lokalna TV)

Jacek Podsiadło to jeden ze stałych felietonistów „Tygodnika Powszechnego”. Jego teksty ukazywały się na łamach pisma najpierw w latach 2000-2007, a później od końca 2020 roku

Ostatni felieton datowany jest na 2 stycznia br. Spytaliśmy Monikę Lech, promotorkę marki Tygodnik Powszechny, czy poeta nie jest już felietonistą czasopisma. „Tak. Tygodnik zakończył tę współpracę” - odpowiedziała. Czasopismo nie informuje, kto zajmie miejsce Podsiadły na łamach.

O sprawę spytaliśmy także samego Podsiadłę. - „Tygodnik” zakończył współpracę ze mną, przyczyn nie znam - mówi poeta.

Tak felietonista opowiadał „Dużemu Formatowi” o zakończeniu współpracy z tytułem w 2007 roku: „Kiedy [»Tygodnik Powszechny«] odmówił publikacji kilku moich felietonów, pamiętam, że m.in. były to brawurowe napaści na Miłosza i Michnika, rozstaliśmy się - w niezgodzie światopoglądowej, ale z szacunkiem i w ogóle po bożemu”.

Jacek Podsiadło to poeta, prozaik, dziennikarz radiowy, tłumacz. Laureat licznych nagród literackich, pięciokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”. W 2015 roku otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką „Silesius” za całokształt twórczości.

Felietony w „Tygodniku Powszechnym” w dalszym ciągu mają natomiast Zuzanna Radzik, Olga Drenda, Eliza Kącka, Wojciech Bonowicz, Paweł Bravo, Tomasz Stawiszyński i Stanisław Mancewicz.

Jak wynika z danych PBC, w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż wydania „Tygodnika Powszechnego” wyniosła 21 280 egz. (spadek o 1,93 proc. w porównaniu do trzeciego kwartału 2022 roku).

Dołącz do dyskusji: „Tygodnik Powszechny” zakończył współpracę z Jackiem Podsiadłą

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brzeżanin
,, Studnia ,, w Radiu Opole to było coś!
2 0
odpowiedź
User
Brzeżanin
,, Studnia ,, w Radiu Opole to było coś!
2 2
odpowiedź
User
Bystry
W pierwszej chwili (na głównej stronie) przeczytałem, że z Jackiem Piekarą.
2 0
odpowiedź