SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany na testowych multipleksach. Włączono nowe stacje

Osoby korzystające z odbiorników radia cyfrowego DAB+ w Łodzi i Opolu mogą usłyszeć nowe stacje radiowe. Trafiły one na multipleksy testowe należące do spółki PSN Infrastruktura.

Article

W Łodzi na multipleksie zadebiutowały Twoje Radio ze Stargardu, Nasze Radio Nostalgicznie z Sieradza, Strefa FM z Piotrkowa Trybunalskiego i Radio Rekord Kielce. Poza nimi słuchać bez zmian można Radia Parada, POPradia, Waszego Radia, Muzycznego Radia, Radia Jasna Góra, Radia Profeto oraz Radia Bezpieczna Podróż. Łódzki multipleks PSN Infrastruktura nadaje od listopada ub.r.

Słuchacze z Opola otrzymali zaś dostęp do Radia Rekord Kielce oraz Twojego Radia ze Stargardu. Bez zmian nadają tam Radia Doxa, Radio Imperium, Muzyczne Radio, Radio Parada, Radio Jasna Góra, Radio Profeto i Radio Bezpieczna Podróż. Sygnał jest emitowany z komina elektrociepłowni przy ulicy Harcerskiej w Opolu.

Spółka PSN Infrastruktura jest też operatorem działających od początku ub.r. stałych multipleksów radia DAB+ w Toruniu i Rzeszowie. Na każdym emitowanych jest pięć rozgłośni.

Bardzo mało Polaków korzysta z radia cyfrowego

Z danych TePanelu wynika, że odbiorniki do słuchania cyfrowego radia posiada mniej niż 5 proc. Polaków. Mimo tego na początku roku ruszyły multipleksy lokalne DAB+ w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Tarnowie, Toruniu i Częstochowie. Multipleksy eksperymentalne działają także w Bielsku-Białej, Gliwicach, Szczawnicy, Andrychowie, Wrocławiu i Trójmieście.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w połowie września ub.r. na wniosek nadawców zawiesiła konkurs dotyczący miejsc w ogólnopolskim multipleksie DAB+. Postępowanie ma być wznowione po decyzji UKE w sprawie operatora MUX-u

 

Dołącz do dyskusji: Zmiany na testowych multipleksach. Włączono nowe stacje

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K.
ile lat będą testować? kiedy kolejne regiony?
odpowiedź
User
ipv66
kiedy kraków i to wszystko włączą na stałe tylko z dużą mocą rowniież na tv
odpowiedź
User
B
Mimo, że DAB+ jest obecny około dekady w małych miekscowościach nie ma tej usługi wiec nic dziwnego, że mało osób z niego korzysta. Dodatkowo przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych transmiska zero jedynkowa rwie się. Radio analogowe ma tą przewagę, że przy gorszym odbiosze kest więcej szumu tu mamy czkawkę
odpowiedź