SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Łódź Extra wznowiło nadawanie w DAB+

Za pośrednictwem multipleksu Polskiego Radia w Łodzi znów jest nadawana stacja Radio Łódź Extra. Nie jest jednak rozgłośnią o profilu kulturalnym, jak jeszcze w 2022 roku. Będzie m.in. transmitować w całości wydarzenia, które nie zmieszczą się na głównej antenie Radia Łódź.

Logotyp Radia Łódź ExtraLogotyp Radia Łódź Extra

Radio Łódź Extra działało od 1 stycznia 2021 roku do 3 kwietnia 2022 roku w DAB+ i drogą internetową. Zakończenie emisji tłumaczono wówczas oszczędnościami, mniejszymi wpływami z abonamentu radiowo-telewizyjnego i mniejszą rekompensatą abonamentową. Część programów przeniesiono do Radia Łódź.

Z obowiązującej wtedy Karty Powinności wynikało, że 70 proc. audycji miało mieć charakter kulturalny (sztuka wizualna, teatr, literatur, kino). Oferta miała być wzbogacona o transmisje z wydarzeń kulturalnych, studia festiwalowe, koncerty, w tym koncerty na żywo. W 2021 roku rozgłośnia miała kosztować 538,92 tys. zł, a w 2024 roku już 571,02 tys. zł. Wówczas podano, że na antenie stacji ma być nadawana starannie dobrana muzyka (jazz, soul, chillout, hip hop, rock alternatywny).

Zmiana profilu Radia Łódź Extra

W nowej wersji karty powinności, która pochodzi z grudnia 2022 roku, nadawca podaje, że w latach 2023-2024 Radio Łódź Extra powróci do swoich pierwotnych założeń i dalej będzie wykorzystywane podczas uruchamiania okazjonalnych programów oraz pełnych transmisji koncertów, wydarzeń kulturalnych i sportowych czy transmisji ze studiów festiwalowych, które będą krótko relacjonowane w programie regionalnym. W 2023 i 2024 roku utrzymanie stacji ma kosztować 96 tys. zł rocznie.

W skład multipleksu Polskiego Radia w Łodzi poza Radiem Łódź i Radiem Łódź Extra wchodzą: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio Kierowców, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio dla Ukrainy i Polskie Radio Poland. Emisja prowadzona jest na kanale 5C z komina EC-4.

W Łodzi od listopada ub.r. działa też multipleks eksperymentalny firmy PSN Infrastruktura. Na kanale 10C są nadawane: Muzyczne Radio (Jelenia Góra), Radio Parada, Radio Strefa FM (Piotrków Trybunalski, Radomsko), Pop Radio, Radio Profeto (Stadniki w Małopolsce), Radio Rekord (Kielce), Wasze Radio FM (Wągrowiec z Wielkopolsce), Radio Bezpieczna Podróż (Legionowo), Nasze Radio Nostalgiczne (Sieradz) i Radio Jasna Góra (Częstochowa). Niedawno informowaliśmy, że lokalne stacje decydują się na emisję w odległych miastach, aby przetestować swój format muzyczny na innych rynkach. Tak robi na przykład Muzyczne Radio z Jeleniej Góry.

Dołącz do dyskusji: Radio Łódź Extra wznowiło nadawanie w DAB+

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mjn
zawsze tych 3 słuchaczy więcej...
odpowiedź
User
Rumburak
"Extra"? Doprawdy??? To już nic nie może nazywać się po polsku? A przecież to rozgłośnia publiczna powinna świecić przykładem. Właściwie to świeci, tylko że gołą d...
odpowiedź
User
45
Ile to kosztuje i ile osób to słucha. To nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego dla nadawcy. To jest zwykła niegospodarność a nadawca utrzymuje się z podatków obywateli. Ich opinia nie wydaje się mieć znaczenia. Mają jedynie płacić. Interes robi operator multipleksu i zgraja urzędników przyznających koncesje i częstotliwości. A nie mogliby tańczyć sobie za własne pieniądze?
odpowiedź