SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MUX-L3 w kolejnym mieście do końca stycznia

Choć Grupa MWE posiada zezwolenie na działalność multipleksu lokalnego w Częstochowie, to nadal nie nadaje tam swoich kanałów. - Podwykonawca czekał na poprawę pogody i z tego co wiem od wtorku mają być kontynuowane prace przy montażu nadajnika - informuje Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE.

Antena do naziemnej telewizji cyfrowejArticle

W skład MUX-L3 wchodziły kanały: Antena HD, Filmax, Junior Music, Nuta.TV, Nuta Gold, Power TV, Red Carpet, Stars.TV, TV Okazje, TV Puls, TV Puls 2, TVC i XtremeTV. Emisja multipleksu w Tomaszowie Mazowieckim i Częstochowie zakończyła się z końcem czerwca. Na początku lipca zeszłego roku Grupa MWE zakończyła współpracę z firmą Emitel, która posiada m.in. nadajnik na Górze Kamieńsk niedaleko Radomska. Mieszkańcy tych okolic nie stracili  jednak dostępu do multipleksu.

„Robimy wszystko, aby emisja ruszyła jeszcze w styczniu”

Właściciel Grupy MWE  Michał Winnicki zapowiedział, że jego firma postawi na własną infrastrukturę nadawczą. W grudniu ub.r. MUX-L3 wznowił działalność w Tomaszowie Mazowieckim. W ofercie multipleksu są Stars.TV, TVC, Filmax, Junior Music i TV Okazje. Sygnał jest nadawany na kanale 36 z komina byłych Zakładów Włókien Chemicznych Wistom. Z tej samej lokalizacji prowadzona jest emisja Radia Fama Tomaszów Mazowiecki i Polskiego Radia 24.

Kiedy MUX-L3 wróci do Częstochowy? - Podwykonawca czekał na poprawę pogody i z tego co wiem od wtorku mają być kontynuowane prace przy montażu nadajnika. Jednocześnie czekamy na uruchomienie łącza transmisji danych ze stacji czołowej pod komin w Częstochowie. Robimy wszystko, aby emisja ruszyła jeszcze w styczniu – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Winnicki. Wcześniej firma czekała na część do nadajnika, którą zamówiono we Włoszech. W Częstochowie emisja będzie prowadzona z mocą 1 KW ERP.

Grupa Michała Winnickiego posiada też kanały telewizyjne Antena HD (MUX-1), a także Power TV, Nuta TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, TVC, Filmax, Xtreme TV, multipleksy lokalne MUX-L1 (Jelenia Góra, Lubań, Bolesławiec) i MUX-L4 (Wrocław, Świdnica, Kobierzyce). W październiku reaktywowała multipleks eksperymentalny w Katowicach, natomiast trzy tygodnie temu wznowił działalność MUX w Szczecinie. MWE posiadała też pozwolenie na emisję próbną w Warszawie, ale nigdy ona nie ruszyła. Firma miała problemy z pozyskaniem lokalizacji dla nadajnika. Niedawno informowaliśmy, że z powodu inflacji spółka nie planuje na razie zabiegać o kolejne emisje.

Dołącz do dyskusji: MUX-L3 w kolejnym mieście do końca stycznia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DoKRRiT
MUXy lokalne miały przyciągać przede wszystkim nadawców lokalnych i regionalnych. Tymczasem Winnicki na ich bazie (+ MUXy eksperymentalne) buduje sobie ogólnopolską sieć. Szkoda tylko, że te jego kanaliki to zwykły chłam.
odpowiedź
User
ppe
MUXy lokalne miały przyciągać przede wszystkim nadawców lokalnych i regionalnych. Tymczasem Winnicki na ich bazie (+ MUXy eksperymentalne) buduje sobie ogólnopolską sieć. Szkoda tylko, że te jego kanaliki to zwykły chłam.


Przecież w MUXach lokalnych Winnickiego są lokalne kanały: TVC (dawniej NTL Radomsko), Echo24 oraz TV Dami i TV Bolesławiec.
odpowiedź
User
Zapol
Tak, na lokalnych muxach powinny być również lokalne stacje. Pamiętajmy jednak że reklama w takich stacjach nie przyniesie takich dochodów jak w stacji lokalnej.
Do ADMINISTRATORA: Jeżeli piszecie że mux L3 ma nadawać z nowego miasta. To bierznie odpo
odpowiedź