SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Przemyślu wystartowało Radio RMF Ukraina. Nadaje całą dobę i nie emituje reklam

Na częstotliwości 98,6 MHz w Przemyślu Grupa RMF uruchomiła Radio RMF Ukraina z informacjami i poradami dla uchodźców czekających w kolejkach na wjazd do Polski.

RMF Ukraina nie nadaje już w Przemyślu na 96,8 FM. Tę częstotliwość zajęło Polskie Radio Article

Program RMF Ukraina nadawany jest w języku ukraińskim i zawiera najpotrzebniejsze informacje i porady na temat procedur podczas wjazdu do Polski oraz o możliwościach uzyskania pomocy od organizacji charytatywnych już w naszym kraju. Na antenie są również podawane wiadomości na temat przepisów i ułatwień, jakie wprowadziła Polska, m.in. na temat opieki zdrowotnej dla uchodźców czy możliwości poszukiwania pracy. Część informacji będzie podawana również w języku angielskim, by dotrzeć z przekazem do osób nieukraińskojęzycznych uciekających przed wojną.

Jak zapowiada nadawca, program nie będzie zawierał przekazów reklamowych.

Radio RMF Ukraina udało się uruchomić w ciągu 30 godzin od powstania pomysłu.

- Urząd Komunikacji Elektronicznej błyskawicznie dobrał częstotliwość i wydał decyzję na czasową emisję, która została uzgodniona z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jesteśmy też bardzo wdzięczni spółce Emitel, która w ciągu kilku godzin przygotowała stację nadawczą, z której emitowany jest program - mówi Andrzej Mielimonka, prezes spółki Multimedia wchodzącej w skład Grupy RMF.

Program Radia RMF Ukraina przygotowują osoby mówiące biegle po ukraińsku, które do współpracy przy projekcie zaprosiła Grupa RMF. Nadawany jest całą dobę na częstotliwości 98,6 MHz z Przemyśla.

Według badania Radio Track od listopada 2021 r. do stycznia 2022 r. Radio RMF FM miało 30,2 proc. udziału w rynku słuchalności, co wobec 28,9 proc. rok wcześniej oznacza wzrost o 4,5 proc.

Dołącz do dyskusji: W Przemyślu wystartowało Radio RMF Ukraina. Nadaje całą dobę i nie emituje reklam

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lodzia Kalarepa
To radio nie ma ani dobrej muzyki, ani nie ma nawet super prezenterów, ale zanim inni rozpiszą konspekt realizacji planu, u nich jest już pozamiatane. Brawo RMF.
38 4
odpowiedź
User
ja
To radio nie ma ani dobrej muzyki, ani nie ma nawet super prezenterów, ale zanim inni rozpiszą konspekt realizacji planu, u nich jest już pozamiatane. Brawo RMF.


No nie do końca, bo w Esce, VOX i innych stacjach ZPR Media od kilku dni są treści po ukraińsku, TOK FM też już to ma. RMF jest tym razem wyjątkowo w tyle
7 16
odpowiedź
User
zwiadowca
Nie słucham RMFu, wolę ambitniejsze rozgłośnie, ale za taką akcję należy im się najwyższy szacunek.
29 8
odpowiedź