SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył portal kanału narodowców. „Lada dzień powinniśmy otrzymać koncesję”

Rozpoczął działalność portal internetowy TVMN.pl. Stoi za nim część środowiska narodowców, która niedługo uruchomi kanał telewizyjny. - Lada dzień powinniśmy otrzymać koncesję, czekamy na uchwałę KRRiT po czym natychmiast, ponad 20 operatorów podejmie nasz sygnał. Obecnie udostępniamy TV MN tylko operatorom teleinformatycznym - informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, członek zarządu TV MN.

Portal TVMN.plPortal TVMN.pl

Pod koniec stycznia zarejestrowano prostą spółkę akcyjną Telewizja Media Narodowe. W jej zarządzie jest prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, Piotr Barełkowski i Tomasz Kalinowski, który ma zostać szefem nowego kanału. To drugie podejście do jego uruchomienia. Stacja Media Narodowe miała wystartować 11 listopada 2022 roku, ale nie uzyskała do tego dnia koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Później wniosek wycofano. Powodem był konflikt w środowisku narodowców.

Grupie skupionej wokół Bąkiewicza bliżej do rządu, ale wielu innych członków jego stowarzyszenia preferuje poglądy Konfederacji. Środowisku Bąkiewicza zależy na szybkim uruchomieniu nowej stacji, dlatego nowa spółka złożyła nowy wniosek o koncesję. Niedawno kanał Media Narodowe, który miał ćwierć miliona subskrybentów został usunięty z YouTube. Koncern tłumaczył, że jego twórcy zamieszczali treści na łamach portalu mimo zawieszenia profilu. Narodowcy zapowiadają podjęcie kroków prawnych w celu przywrócenia kanału. Twierdzą, że wspierają Ukrainę, a wiele kanałów na YouTube nie.

Nowy portal ściśle zintegrowany ze stacją telewizyjną

Na portalu użytkownicy znajdą informacje z kraju i ze świata. Ważnym elementem mają być treści wideo, z transmisją na żywo sygnału powstającej stacji TVMN na czele. Kolejnym istotnym punktem jest publicystyka. Wśród autorów opinii można znaleźć takie osoby jak Marian Piłka, Jan Bodakowski, Piotr Strzembosz, Radosław Patlewicz, Piotr Barełkowski, Ludwik Pęzioł czy Jan Hernik.

Portal TVMN.pl będzie ściśle zintegrowany ze stacją telewizyjną TVMN. Po otrzymaniu stosownej koncesji od KRRiT telewizja wystartuje w wybranych sieciach kablowych. Już teraz programy TVMN można oglądać za pośrednictwem mediów społecznościowych i w wybranych telewizjach lokalnych, dostępnych w sieciach kablowych: TV Regio, LubelskaTV, TVT Regionalna.
-TVMN.pl nie będzie kolejnym portalem newsowym, który opiera się na spisywaniu informacji z innych źródeł. Tu przeczytasz o tym co najważniejsze, ale także o tym czego nie ma w mediach głównego nurtu. Zarówno w tych mediach, które wspierają Platformę Obywatelską, a także w tych, które wspierają Prawo i Sprawiedliwość – stwierdził Tomasz Kalinowski, redaktor naczelny serwisu.

Choć politycy Konfederacji krytykowali otoczenie Bąkiewicza za to, że rząd przyznawał mu granty, twórca nowej stacji zapewnia o jej niezależności. -Jesteśmy niezależni. Ale nie udajemy, że nie mamy swoich poglądów. Opisujemy świat z perspektywy konserwatywnej i mówimy to wprost. Nikogo nie mamiąc „brakiem poglądów" i „całkowitym obiektywizmem". Naszym priorytetem jest rzetelność i dociekliwość. To są nasze wartości. TVMN.pl to przestrzeń bez poprawności politycznej – wyjaśnił Kalinowski.   -W pierwszym miesiącu chcemy osiągnąć 1 mln unikalnych odsłon portalu. Uważam, że to bardzo realny plan – zapewnił Barełkowski.

W ramówce m.in. transmisja z tradycyjnej Mszy Świętej

 Pierwszy rok działalności stacji ma kosztować około 2 mln zł. Inwestycja ma być sfinansowana przez Barełkowskiego, grupę przedsiębiorców związanych z Izbą Polskich Przedsiębiorców oraz odbiorców kanału.

Codziennie o godzinie 8 TV MN ma pokazywać transmisję z tradycyjnej Mszy Świętej. Od poniedziałku do piątku między 9.30, a 12.00 nadawane będzie pasmo „Dzień na żywo”. Michał Jelonek ma w nim zapraszać do rozmów polityków, ekspertów i publicystów. W ramówce nie zabraknie też „Przeglądu Prasy”, prowadzonego przez publicystę Jana Bodakowskiego, który będzie przedstawiać widzom najważniejsze artykuły w gazetach codziennych i tygodnikach opinii (emisja w dniu powszednie o godz. 9).

W programie „Śniadanie prasowe” prowadzący ma podsumowywać mijający tydzień z dziennikarzami innych redakcji. „Młot na Marksizm” to z kolei format, w którym Jakub Zgierski wraz z zaproszonymi gośćmi będzie poruszać kwestie natury społecznej i analizować problemy współczesnego świata. W ofercie stacji nie zabraknie też produkcji „Czerwony terror”. Anna Mandrela ma w niej przedstawiać zbrodnie popełnione przez komunistów. Program „Kościół Naród Państwo” ma dotyczyć roli religii w życiu społecznym i prywatnym, a „Nowy Ład” geopolityki i stosunków międzynarodowych. W magazynie „Lektura Obowiązkowa” widzowie mają poznać książki warte przeczytania, a w formacie „Mamy Piątek!” będzie można połączyć się ze studiem i rozmawiać przez telefon z prowadzącymi na tematy społeczno-polityczne.

Dołącz do dyskusji: Ruszył portal kanału narodowców. „Lada dzień powinniśmy otrzymać koncesję”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Berliza
Pralnia państwowych pieniędzy nic więcej.
odpowiedź
User
Mati
Przypomina mi się skecz "Białe wiadomości" kabaretu Czesuaf :D
odpowiedź
User
AS
Spieszcie się, bo państwowe frukty są na wyczerpaniu...
odpowiedź