SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 i TVN24 BiS do wyborów promocyjnie odkodowane

Do 16 października abonenci platformy cyfrowej Canal+ i sieci kablowych, m.in. Vectra, Multimedia Polska, UPC Polska / Play i Toya z najtańszymi pakietami, uzyskali dostęp do TVN24 i TVN24 BiS. Na promocyjne odkodowanie kanałów informacyjnych TVN Warner Bros. Discovery dla wszystkich abonentów nie zdecydował się Polsat Box.

fot. materiały prasoweArticle

Nadawca TVN24 i TVN24 BiS zauważa, że to nie pierwsza tego typu promocja.

- Otwarte okna to standardowa praktyka wynikająca z relacji między operatorami a nadawcami, która funkcjonuje od wielu lat. Oferta umożliwiająca odkodowanie kanałów TVN24 i TVN24 BiS dla abonentów usług telewizyjnych, wynika z naturalnego zapotrzebowania rynku i widzów w okresie obfitującym w dużą liczbę informacji. W poprzednich latach operatorzy wielokrotnie korzystali z możliwości otwierania okien  m.in. na  kanałach informacyjnych w okresie pandemii - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

Po przyjęciu przez Sejm ustawy nazywanej „Lex TVN” w godzinach porannych TVN24 był czasowo retransmitowany przez TTV, wchodzący w skład MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał informacyjny TVN Warner Bros. Discovery jest na co dzień oferowany sieciom kablowym, platformom cyfrowych i serwisom streamingowym odpłatnie. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. 

Promocja nie obejmuje Polsat Box

W akcji promocyjnej bierze udział platforma cyfrowa Canal+.

- TVN24 jest dostępny bez dodatkowych opłat do 16 października w ramach tzw. „otwartego okna" dla abonentów oferty satelitarnej Canal+ oraz subskrybentów Canal+ online, którzy nie posiadają kanału w swojej ofercie. Nadawcy regularnie udostępniają różnego rodzaju kanały i treści na życzenie w ramach otwartego okna. To jedna z wielu promocji tego typu, dostępna również dla abonentów Canal+ - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska.

Na podobny krok nie zdecydował się konkurencyjny Polsat Box. - Nie ma na razie takich ustaleń z nadawcą. Wspomniane stacje nasi abonenci mogą oglądać już od pakietu M - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, właściciela platformy cyfrowej Polsat Box i serwisu streamingowego Polsat Box Go. Tym samym klienci z pakietem S, nie mogą oglądać TVN24. Stacji nie odkodowano też na MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej, jak zdarzyło się w wyniku awarii w lipcu. Także drogą satelitarną TVN24 pozostaje zakodowany. Nie mogą go więc oglądać indywidualni odbiorcy satelitarni, bez wykupionego pakietu którejś z platform.

„Na taki sam ruch mogą liczyć nadawcy innych kanałów informacyjnych”

Z TVN24 i TVN24 BiS mogą korzystać abonenci tańszych pakietów Play/UPC Polska. -  W usługach telewizyjnych oferowanych przez Play proponujemy naszym klientom bogaty wybór kanałów informacyjnych różnych nadawców. Dostawca kanałów TVN24 oraz TVN24 BiS zwrócił się do nas z prośbą o udostępnienie ich w ramach okna otwartego. W związku z tym wszyscy klienci posiadający dostęp do usług telewizyjnych Play oraz UPC mogą oglądać wyżej wymienione kanały bez dodatkowych opłat do 16 października 2023 roku. Na taki sam ruch mogą liczyć inni nadawcy kanałów informacyjnych, którzy swoje kanały chcieliby udostępnić w oknie otwartym – informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Play.

Podobną decyzję podjęła Vectra, która jest także właścicielem sieci kablowej Multimedia Polska. - Grupa Vectra uczestniczy w otwartym oknie kanałów TVN 24 i TVN 24 BiS od poniedziałku do 16 października. Dostęp do kanałów otrzymają klienci Vectry, Multimedia Polska oraz spółek zależnych, którzy nie posiadają tych programów w ramach wykupionych pakietów telewizyjnych - zapewnia Wirtualnemedia.pl operator. W ostatnich dniach także na kanale TVN24 w YouTube zwiększono liczbę udostępnianych programów. 

Z danych Nielsena wynika, że w sierpniu br. TVN24 miał powyżej 4 roku życia 5,48 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Udział TVN24 BiS wyniósł 0,53 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN24 i TVN24 BiS do wyborów promocyjnie odkodowane

88 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WściekłyChopin
Całe kłamstwo, całą dobę. Masakra. Przestępcy Obywatelscy już się cieszą.
odpowiedź
User
Mariusz L. K.
"Na promocyjne odkodowanie kanałów informacyjnych TVN Warner Bros. Discovery dla wszystkich abonentów nie zdecydował się Polsat Box." Potwierdza to tylko pro PiSiorski kierunek stacji...
odpowiedź
User
Mariusz L. K.
Całe kłamstwo, całą dobę. Masakra. Przestępcy Obywatelscy już się cieszą.


Oglądaj sobie dalej państwowy ściek... Głupi się urodziłeś i głupi umrzesz...
odpowiedź